karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

ZYLA    705

Jest też inny powód. Można poprawić i nadal może być źle. U mnie na przyklad po kontroli gruntów ich powierzchnia się różni. Niby mieszczę się w tolerancji, jak i tak musiałem wpisać dokladne wartości z kontroli. A tu zmiana jednej rubryki w tabeli pociąga za sobą zmianę kolejnych tabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Czy ktoś na tym forum wie, domyśla się kiedy będzie wiadomo kto dostał kasę? Ewentualnie kto się nie załapał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Mi dziś pani która sprawdza mój wniosek i która osobiście odebrała moją korektę, powiedziała ze lista ma być do 10 października, ale nie wie czy się wyrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spinacz125    0

Witam. Otrzymałem dzisiaj pocztą korektę Raportu z czynności kontrolnych , różni się ta korekta z raportem który otrzymałem podczas kontroli na miejscu tym że mam dodany wpis o posiadaniu sadu o powierzchni 0,1 ha (realnie dużo mniej , 20 drzew owocowych na siedlisku ) oraz posiadania uprawy pod szklarniami o pow 0,1ha ( posiadam tunel foliowy bez ogrzewania  na działce na własne potrzeby, dużo dużo mniejsza powierzchnia niż 0,1ha). Realna niezgodność łącznie obu tych spraw po zmierzeniu może całkowicie wynosić ok 500m2  Podczas składania wniosku nie wiedziałem że muszę podawać takie coś jak pojedyncze drzewa w okół domu . Co dalej z tym zrobić ? Może mieć to znaczący wpływ na cały wniosek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

Zamiast ugoru, lepiej wpisać odpowiednią powierzchnię pola z dzierżawy dł. w osobną pozycję pt. INNE

Powierzchnia nie będzie policzona z tej pozycji, mimo jej obsiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    705

Z "inne" też liczy

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Dostalem propozycje pracy na etet ktora moglbym podjac za 3 miesiace. Jednoczesnie czekam na decyzje odnosnie restrukturyzacji I teraz nie wiem jak wyglada sprawa w kwesti ubezpieczenia. Czy moge byc w zus I krus czy w takiej sytuacji musze z czegos zrezygnowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Jak mozesz byc niby w ZUS i KRUS ?? Albo jestes w jednym albo w drugim

I rolnik to sie ubezpiecza w krus bo jak miałes w programie ze masz sie zajmowac wyłacznie rolnictwem wiec odp juz znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451

Jak mozesz byc niby w ZUS i KRUS ?? Albo jestes w jednym albo w drugim

I rolnik to sie ubezpiecza w krus bo jak miałes w programie ze masz sie zajmowac wyłacznie rolnictwem wiec odp juz znasz

Wedle zapisu po otrzymaniu decyzji można przeiść na zus tak było  zapisane  i raczej nic się nie zmieniło , niejest wymagane być w krus , jeśli jestem w błędzie poprawić mnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Byłem wczoraj się dowiedzieć jakie mam poprawki i na szczęście tylko 2. Choć trochę lipa z zakupem ziemi bo we wniosku trzeba napisać konkretną działkę którą chce się kupić, jej powierzchnie, cenę i klasę. Czyli najpierw dogadać się z kimś i czekać na decyzję od agencji. A jeśli nie dostanę to i nie kupię więc ktoś będzie wykiwany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toronero    2

 lipa z zakupem ziemi bo we wniosku trzeba napisać konkretną działkę którą chce się kupić, jej powierzchnie, cenę i klasę. Czyli najpierw dogadać się z kimś i czekać na decyzję od agencji. A jeśli nie dostanę to i nie kupię więc ktoś będzie wykiwany. 

 

Też planuję kupić ziemię, ale jeszcze nie miałem odzewu z agencji w sprawie bp. Mam pytanie, do tych info które podałeś trzeba dołączyć jakieś "urzędowe papierki" czy wystarczy tylko to podać?, jaką podać cenę, średnią wojewódzką? , w moim przypadku sprzedawca na pewno będzie chciał więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do kiedy oni będą te poprawki wysyłać ? Kontrole miałem w czerwcu i do tej pory żadnego odzewu chciałbym wyskoczyć na miesiąc za granice ale trochę się boje bo jak przyślą poprawki a mnie nie będzie to lipa a jak wniosek wypełniał mi doradca to jak to wyglada z poprawkami on poprawia czy ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Mi żadnych papierków nie kazał dołączyć tylko w biznesplanie popoprawiać to co napisałem wyżej a cenę wpisać taką za jaką planuje kupić. Mam jeszcze pytanie odnośnie maszyn bo to druga poprawka. Mam przedstawić 2 oferty od 2 sprzedających. Tylko pytanie czy u tych 2 sprzedających musi byc dokładnie ten sam model i typ maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam  ja też planuję zakupić ziemie ale nie musiałam podawac ani nr  działki , ani klasy  gleby, pewnie co  Agencja to inne wymagania. Do mnie po kontroli na miejscu dzwonił gościu który rozpatruje mój wniosek i kazał  zrobić aktualizacje  biznesplanu i dostarczyc oświadczenie.  Dzwonił również do mojego doradcy  i przekazywał  inf  co trzeba  mu wysłac. Dokumenty dostarczone teraz tylko czekac na  decyzje  - mam  nadzieje pozytywną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

No ja też jestem zaskoczony, że mam takie rzeczy już pisać zwłaszcza, że 7 dni to mało czasu aby coś konkretnego ustalić a znaleźć osobę która będzie chciała sprzedać ziemię ale będzie to zależeć czy dostane pozytywną decyzję też może być ciężko więc kiepsko to widzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocny1994    16

Ja dostałem uzupełnienie oferty maszyn. Musialem podać dokładne wyposazenie maszyn i ich dane. Opiekun powiedział że to jest już drugi etak weryfikacji i część osób już odpadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451

Ja dostałem uzupełnienie oferty maszyn. Musialem podać dokładne wyposazenie maszyn i ich dane. Opiekun powiedział że to jest już drugi etak weryfikacji i część osób już odpadło.

Jak mogło cześć osób odpaść jak wystarczy tylko zgromadzić 10 punkty i dobic do 10 tyś i ten wzrost zrobić ote 20 % i tyle wszystkiwgo .

 Mieli rażonce uchybienia brak 2 lat krusu  lub 70 % własności ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toronero    2

 

jak oni naliczają wartość ziemi? Według danych średnich cen GUS?

 

To jest dobre pytanie, sam chciałbym znać odpowiedź, może osoba sprawdzająca bp powołuje biegłego do wyceny?  :D  :D  bo przecież wiadomo, że np mała działeczka rolna leżąca przy głównej ulicy w wiosce jest "trochę" droższa od takiej samej leżącej pośrodku niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj