Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#301 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:58

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] massa1994 Czytanie ze zrozumieniem kolego się kłania. To co Ty podajesz tyczy się modernizacji gospodarstw (tych powyżej SO15tysE) my dyskutujemy na temat małych gospodarstw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 21:52
  •  

#302 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:03

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Moderator powinien zmienić nazwę tematu z "Modernizajca małych gospodarstw" na tak jak to w języku PROWu jest czyli "Restrukturyzacja małych gospodarstw" Sporo osób myli te pojęcia.

#303 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:46

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] możliwe ze omylkowo pszeczytalem warunki do programu MG wiec zwracam honor
mlodyhef ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:01

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] więc z tego wynika że będzie można wydać te środki na zakup cieląt no chyba że sie myle to niech ktoś mnie poprawi

#305 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:10

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jak najbardziej można, ostatni post na poprzedniej stronie - wszystko dokładnie opisane.

#306 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:15

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] bo mnie to zdziwiło ze ktoś tu pisał że nie wolno ale było to wynikiem pomyłki z innym programem

#307 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:40

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] to co z tymi maszynami ,moga byc używane ale do 5 lat? dobrze zrozumialem tego kto o tym pisal?

Edytowany przez Matey, 05 luty 2014 - 00:47.

#308 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:59

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] tylko nie licząc opryskiwacz pług itp to nic więcej nie kupisz ani ciągnika no chyba że MTZ BELARUS ale o tym ciągniku nienajlepsze opinie słyszałem a kombajnu tym bardziej nie zakupisz

#309 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:00

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] żadnych używanych maszyn
Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#310 Share kamil8832

kamil8832

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:05

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

mam zamiar składać wniosek o dofinansowanie wartość gospodarstwa waha sie między 2-3 tyś euro mam zamiar z tych środków zakupić około 15 cieląt i przerobić oborę a jak coś zostanie to jakieś maszyny mógłby mi ktoś napisać jest cos w tym planie złego bo z moich wyliczeń 15 tyś euro to ja osiągnę i to dość szybko jeśli sie mylę to proszę o poprawke

Kolego nie jest to takie kolorowe jak myslisz :) wartość dochodowa jest przeliczana na podobnej zasadzie co kiedyś ESU :) i jeśli chodzi o cięlęta to wnioskuje że miałby to być opas. a więc do ościągnięcia tych 15 tys euro musiałbyś posiadać mniej więcej 40 opasów albo trochę więcej. Największy jest na krowy mleczne i wynosi 1200 Euro.. Nie myślałeś o tym kierunku ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:15

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] w mojej okolicy na mleko nie by było po prostu zbytu rolnictwo praktycznie upada jak ktoś ma do sad, natomiast ostatnio kila osób zabrało sie za opasy ponieważ mamy w miejscowości ubojnie gdzie wiadomo zawsze zapłacą dobrą cenę ponieważ właściciele to znajomi a wracając do krów to nie zabardz mam an to czas ponieważ chodze jeszcze do szkoły średniej a tata pracuje i wiadomo że przy opasach bardziej można to zorganizować a poza tym nigdzie nie wyczytałem ze po 5 latach musi gospodarstwo mieć wartość ekonomiczną 15 tyś euro no chyba że sie myle to prosze aby ktoś mi wskazał gdzie to jest zapisane

#312 Share kamil8832

kamil8832

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:21

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] No wiesz jak wyżej już pisano z tym progiem to jeszcze nie wiadomo :) napisałęm tą wartość jaka była zapisana w pierwszych przepisach :) co nie oznacza że teraz nie będzie zmienione na mniejsza :) a z tego co piszesz to faktycznie opasy to dobry pomysł :) z czasem lepiej a i pracy przy nich mniej :)

#313 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:24

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] no właśnie o to chodzi a kasa z tego programy bardzo by ułatwiła start

#314 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 05 luty 2014 - 07:33

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Tak wracając na chwilkę do kwestii umów zlecenia i KRUS - oto dowód że nie można być na krusie przy takiej umowie ale też światełko w tunelu, że może coś się zmieni:
http://www.ppr.pl/artykul-rolnik-na-umowie-zlecenie-ubezpieczony-w-krus-181629.php

#315 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 luty 2014 - 07:43

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] .arab1
Mnie to tam wiesz bo i tak się nie lapie na to .. Nigdzie nie ma nic za darmo i nigdy nie będzie . Pozatym Ty myślisz tak a inni inaczej i bez problemu spełnia warunki . A Tym co ciągle coś przeszkadzało dalej będzie zawsze ktoś się znajdzie kto będzie mówił ze to machloje ze to zle bo on się nie lapie .. Napisz w konsultacjach co jest nie tak moze ktoś to zuwarzy

Edytowany przez Michalmeer, 05 luty 2014 - 07:52.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#316 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 luty 2014 - 18:53

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] A czy jakieś prace np. budowanie bądź przerobienie budynku w ramach tego programu będe mógł wykonać sam? Chodzi mi o takie prace jak np: Murowanie, szalónki, tynki, wylewki itp? Bo znajomy strawiał garaże oraz magazyn na zboże na miejscu starej stodoły i nawet gruzu sam nie mógł usunąć... wszystko firmy...

#317 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 06 luty 2014 - 12:41

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że trzeba będzie mieć na wszystko faktury, tj kwotę premii rozliczyć fakturami

Przypominam o możliwości zgłaszania swoich uwag co do programu na stronie:
http://ksow.pl/pl/pr...html?no_cache=1
uwagi można zgłaszać do poniedziałku

Edytowany przez zibi80, 06 luty 2014 - 12:46.

#318 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 luty 2014 - 14:33

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] wtrącę się w wątek bo widzę że są 2-3 działania planowane w których teoretycznie można by złożyć wnioski.

1. Nie wiecie kiedy się to wszystko ukształtuje na tyle aby wiedzieć do którego programu startować?
2. gospodarstwo ~25-30ha upraw polowych pszenicy, rzepaku i jęczmienia jarego, zero zwierząt, w sumie jak nikt się mi nie wsadzi to 3ha przybędzie zaraz (luty albo kwiecień).
3. parę maszyn których nie kupiłem w PROW/MGR_121 by się przydało jak wywrotka, tur ewentualnie wiata (lato magazyn na zboża, zima na maszyny),
4. poza KRUSem obecnie ale pożyjemy-zobaczymy i tym się nie przejmuję narazie ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#319 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 06 luty 2014 - 21:55

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Czy to już pewne że rolnik na ZUSie się nie łapie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 07 luty 2014 - 07:43

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Raczej tak tego juz nie zmienia bo by musieli wprowadzić sporo zmian w projekcie a tego juz pewnie nie zrobią

Edytowany przez Michalmeer, 07 luty 2014 - 07:45.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!