karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

tech132    0
Napisano (edytowany)

Witam

Jak będzie wypłacana ta premnia ? Czy najpierw trzeba będzie ze swoich pieniędzy zainwestować .

Edytowano przez tech132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Bylo już o tym poczytaj trochę wstecz

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Czytam i nie mogę znaleść jak będzie wypłacana premnia ,jeśli wiesz to napisz jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
Napisano (edytowany)

Pomoc będzie udzielana w postaci premii

maksymalna wysokość premii to

60000

zł. Premia będzie wypłacana w dwóch ratach (I rata w wysokości 80% kwoty

pomocy, druga rata w wysokości 20% kwoty pomocy). Warunkiem wypłaty drugiej

raty będzie realizacja założeń biznesplanu. Wydatkowanie I raty premii będzie musiało

być udokumentowane wydatkami poniesionymi na inwestycje w gospodarstwie

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

@poziomka

Wydaje mi się że nie ten projekt zacytowałeś, to dotyczy rozpoczęcia działalności poza rolniczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

no raczej to nie ten fragment. Premia będzie wypłacana w 2 ratach - 80% od razu i 20% po zrealizowaniu biznesplanu ale nie wcześniej niż 18 m-cy od pierwszej raty.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

no raczej to nie ten fragment. Premia będzie wypłacana w 2 ratach - 80% od razu i 20% po zrealizowaniu biznesplanu ale nie wcześniej niż 18 m-cy od pierwszej raty.

Dzięki zib80 za konkretne wyjaśnienie ,a jak ktoś nie z realizuje biznesplanu to nie dostanie tych 20 % i nie będzie musiał zwracać tych 80% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

To jest pytanie za 1000pkt a raczej za 48 tyś zł. Niestety nie wiem tego ale obawiam się, że może nie być tak łatwo jak w przypadku niskotowarowych 2005.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0
Napisano (edytowany)

Wtedy przy niskotowarowych były mniejsze pieniądze i mniejsze wymagania ,a tu mamy wiekszą kasę.Może ktoś z kolegów pomóg by mi wyliczyć czy się łapię na ten program .Proszę pisać na PW

Edytowano przez tech132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Wtedy przy niskotowarowych były mniejsze pieniądze i mniejsze wymagania ,a tu mamy wiekszą kasę.Może ktoś z kolegów pomóg by mi wyliczyć czy się łapię na ten program .Proszę pisać na PW

 

Wydaje mi się że tutaj nie chodzi raczej o to czy załapiesz się na ten program, bo to pewnie spełnia większość Polskich gospodarstw tylko o to czy będziesz w stanie zwiększyć SO do 15 tyś E.

Stronę czy parę wcześniej był podawany link do kalkulatora, przybliżonego. Sprawdź sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam, jedno z tego wszystkiego najbardziej boli. Dlaczego ktoś kto wziął MR a ma kilku-kilkunastohektarowe gospodarstwo nie będzie mógł skorzystać z Restrukturyzacji małych gospodarstw? Ja osobiście swoją uwagę już napisałem. Może coś się jeszcze zmieni. Pożyjemy-zobaczymy.

Edytowano przez darekmaster90
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12
Napisano (edytowany)

Każdego boli coś innego, wielu jest na pewno takich co nie wzięli ani MR ani MGR i zapewne tego też nie wezmą. A następne programy nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będą. To jest dopiero ból.

Kasy jest coraz mniej więc tych co już wsparcie jakieś wzięli wykluczają z następnych.

Edytowano przez zibi80

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

A jak się ma sprawa modernizacji dla właścicieli gospodarstw którzy wzieli niskotowarówke ? wie ktoś coś na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

w projekcie nie ma mowy o wyłączeniu rolników którzy ubiegali się o niskotowarowe z tej pomocy


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

ok a ktoś wcześniej pisał o kalkulatirze ESU czy jak to tam się zwie że jest kilka stron do tyłu przekopałem wszystko i albo padło mi na oczy albo nie ma

Może ktoś wrzucić jakiś link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Witam. Też jestem mały i pracuję i jestem na umowie czyli w zus. W żadnym programów modernizacyjnych nie jest napisane nic o krusie chyba że wykorzystuje sie to do udokumentowania kwalifikacji rolniczych. Warunkiem jest osiągnięcie SO z samego gospodarstwa. Tak to wynika z opisu na minrol i tak trzeba to czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Trzeba czytać przede wszystkim to co jest napisane w programie. A tam jest napisane że wymogiem jest min "pełny" krus.

Edytowano przez zibi80

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

dobra już wiem gdzie to jest napisane:( Ale wychodzi nato że jagby przejść próg wyżej to można na modernizację się starać bo tam o krusie w przeszłości nie było i teraz też nie ma.

Edytowano przez ZETTI77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

pożyjemy zobaczymy. Na razie jest taki projekt, zobaczymy jaki będzie ostateczny. Mój szef był ostatnio na jakimś spotkaniu w sejmie i podobno wszyscy ostro skrytykowali ten projekt więc pewnie będą jakieś zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi7137    0

Hej chciałbym skorzystać z dofinansowania dla młodych rolników w tym roku, ale interesuje mnie też 60 tysięcy dla małych gospodarst. Moje pytanko czy można skorzystać z dwóch programów. Wiem tyle że kto dostał premie dla MR w ubiegłym roku nie może z tego skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Hej chciałbym skorzystać z dofinansowania dla młodych rolników w tym roku, ale interesuje mnie też 60 tysięcy dla małych gospodarst. Moje pytanko czy można skorzystać z dwóch programów. Wiem tyle że kto dostał premie dla MR w ubiegłym roku nie może z tego skorzystać.

nie jak młody rolnik to nie mmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj