Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 03 luty 2014 - 19:18

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Ja jestem na krusie i tez sie nie łapie na wsparcie dla małych gospodarstw niestety .. no ale nic nie poradzisz .. te dotacje dla małych jest tylko i wyłącznie dla tych co są ubezpieczeni w krus wiec tego nie zmienią
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 11:50
  •  

#242 Share mateo169

mateo169

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:36

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] zaraz czy dobrze rozumiem jestem rolnikiem opłacam krus dodatkowo pracuje w firmie która opłaca mi składki zusowskie to co nie łapie się ??

#243 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 03 luty 2014 - 20:44

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Tak - nie łapiesz się i łamiesz prawo bo jeśli ktoś płaci za ciebie ZUS to nie masz prawa opłacać jednocześnie KRUS-u

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:07

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Bez obrazy panowie ale jeśli macie inne źródło dochodu niż gospodarstwo to nie utrzymujecie się tylko z gospodarstwa wiec według przepisów nie jesteście rolnikami . Wiec nie mozecie skorzystać z wsparcia

Edytowany przez Michalmeer, 03 luty 2014 - 21:10.

#245 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:20

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Czyli jak skorzystałem z Młodego Rolnika i to mnie dyskwalifikuje z wsparcia w latach 2014-2020? czy w nowej perspektywie będzie jakiś program przy pomocy którego w pewnym stopniu będę mógł sfinansować zakup np ciągnika ?

#246 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:26

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jesli skorzystasz z młodego rolnika to nie możesz juz skorzystać z tego programu dla małych gospodarstw do 15 tyś euro .. Co to prow to nie wiem

Edytowany przez Michalmeer, 03 luty 2014 - 21:29.

#247 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:38

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] to wtedy lipa kurde... a ci co w tym roku będą składać będą mogli połączyć młodego rolnika i programu dla małych gospodarstw i z obu skorzystać ?
a z Prow-em to raczej kiszka będzie żeby się załapać

#248 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:38

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Niekoniecznie, bo przecież młodym rolnikiem jest się przez 5 lat i przez taki sam okres trzeba wywiązywać się z umowy. Gdy czas ten minie, można stać się gospodarstwem ,,małym,, nie przekraczającym jakiejś tam wartości i aby móc ubiegać się o modernizacje małych gospodarstw, czyż nie?

#249 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:48

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Nie własnie jedno wyklucza drugie .. a młody rolnik według polskiego prawa to osoba która nie ukonczyła 40 roku życia

#250 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:53

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] w takim bądź razie nie ukrywam ze się zawiodłem.. bo się już na nic pewnie nie załapie... a tyle się mówi w telewizji o wsparciu dla małych gospodarstw myślałem ze to szansa na dalszy rozwój a tu lipa

Edytowany przez 2xandrzej360, 03 luty 2014 - 21:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:04

Bez obrazy panowie ale jeśli macie inne źródło dochodu niż gospodarstwo to nie utrzymujecie się tylko z gospodarstwa wiec według przepisów nie jesteście rolnikami . Wiec nie mozecie skorzystać z wsparcia

Bez obrazy bo nie powiedziałeś nic obraźliwego, to są fakty - takie są przepisy. Inna sprawa czy to jest w porządku, bo nie wszystko jest czarne albo białe. Weźcie pod uwagę że mówimy tu o gospodarstwach małych, z których nie zawsze można utrzymać to gospodarstwo, siebie i rodzinę przez cały rok. Nie wszyscy pracują dodatkowo zawodowo, bo mają taki kaprys, że będą sobie rolnikami, łykną dopłaty itp a tu spokojnie sobie na etacie pracują (choć zapewne są i tacy). Nie powinno sie takich przypadków rolników całkowicie wykluczać z pomocy, bo oni niczym właściwie nie różnią się od takich na pełnym krusie, a często zasuwają więcej niż zmechanizowany "wielkotowarowy" rolnik. I co ma taki ktoś zrobić? Zostawić ziemię i żyć za 1200 na rękę? Za tyle się zazwyczaj na lubelszczyźnie pracuje o ile się ma pracę. Zostawić pracę i żyć z kilku ha ziemi przy tej polityce przy której nie wiadomo po ile będą skupować zboże, maliny czy tam żywiec? Wspierane są głównie gospodarstwa duże, programy układane są z taką tendencją do ograniczania rozdrobnienia (zresztą widzę, że "duzi' ostatnio też jadą po "malych" że oni to nie mają przyszłości i najleiej jakby dali sobie spokój z gospodarowaniem) tylko co ma zrobic taki małorolny? sprzedać ziemię dużemu i pójść z rodziną do niego pracować? Czy przeprowadzić się do miasta i znaleźć pracę? Chętnie tylko gdzie ? ALe każdy ma prawo mieć na ten temat własne zdanie, ja piszę na podstawie tego co widzę w mojej okolicy.
Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#252 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 luty 2014 - 23:05

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] @zibi80

i masz racje, ja też tak uważam ze to nie w porządku. Sam jestem w takiej sytuacji że prowadzę małe gospodarstwo i pracuję zawodowo, ale pytam się Was ilu z Was napisało swoje żale w konsultacjach? Ja napisałem, a WY?

#253 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 03 luty 2014 - 23:51

Nie własnie jedno wyklucza drugie .. a młody rolnik według polskiego prawa to osoba która nie ukonczyła 40 roku życia

No pokaż mi gdzie jest napisane w projekcie że kto dostał premię MR ma zabronione brać dotację dla małych gospodarstw.

#254 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 04 luty 2014 - 07:14

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jest napisane:
"Pomocy nie przyznaje się:
na operacje dotyczące plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne, niektórych działów specjalnych produkcji rolnej (hodowli zwierząt laboratoryjnych, hodowli rybakwariowych, hodowli psów rasowych, hodowli kotów rasowych), chowu i hodowli ryb oraz chowu drobiu, z wyjątkiem prowadzenia produkcji ekologicznej;
osobie, która jest beneficjentem jednego z poniższych działań: „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premia dla młodych rolników”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020."
Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#255 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 04 luty 2014 - 07:49

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] No widzisz jest to napisane
Dzięki Zabi80 .;)

#256 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 04 luty 2014 - 07:54

Bez obrazy bo nie powiedziałeś nic obraźliwego, to są fakty - takie są przepisy. Inna sprawa czy to jest w porządku, bo nie wszystko jest czarne albo białe. Weźcie pod uwagę że mówimy tu o gospodarstwach małych, z których nie zawsze można utrzymać to gospodarstwo, siebie i rodzinę przez cały rok. Nie wszyscy pracują dodatkowo zawodowo, bo mają taki kaprys, że będą sobie rolnikami, łykną dopłaty itp a tu spokojnie sobie na etacie pracują (choć zapewne są i tacy). Nie powinno sie takich przypadków rolników całkowicie wykluczać z pomocy, bo oni niczym właściwie nie różnią się od takich na pełnym krusie, a często zasuwają więcej niż zmechanizowany "wielkotowarowy" rolnik. I co ma taki ktoś zrobić? Zostawić ziemię i żyć za 1200 na rękę? Za tyle się zazwyczaj na lubelszczyźnie pracuje o ile się ma pracę. Zostawić pracę i żyć z kilku ha ziemi przy tej polityce przy której nie wiadomo po ile będą skupować zboże, maliny czy tam żywiec? Wspierane są głównie gospodarstwa duże, programy układane są z taką tendencją do ograniczania rozdrobnienia (zresztą widzę, że "duzi' ostatnio też jadą po "malych" że oni to nie mają przyszłości i najleiej jakby dali sobie spokój z gospodarowaniem) tylko co ma zrobic taki małorolny? sprzedać ziemię dużemu i pójść z rodziną do niego pracować? Czy przeprowadzić się do miasta i znaleźć pracę? Chętnie tylko gdzie ? ALe każdy ma prawo mieć na ten temat własne zdanie, ja piszę na podstawie tego co widzę w mojej okolicy.

w pełni się z Tobą zgadzam!!!
gdzieś w innym temacie napisałem po tym jak został mocno skrytykowany kolega który napisał że uprawia ziemię i pracuje zawodowo:

-a ja dla odmiany muszę przyznać że popieram kolegę...
Ten przypadek najdobitniej pokazuje jakim GÓ..NEM jest ten cały projekt dofinansowań...
ile ma dziur i niedopracowań...
popieram również to że z niewielkiego areału nie da się kokosów wyciągnąć... trzeba jakoś sobie radzić a skoro jest możliwość pracować na etacie i dodatkowo uprawiać ziemię która może przynosić jakieś zyski to trzeba tak robić..
Mam wrażenie że słowa krytyki wypowiadają tylko osoby mające 100ha+...
tak jak kolega napisał jesteście cwani bo wam się udało... udało kupić ziemię za niewielkie pieniądze i odpowiednio rozwinąć. Wtedy z takiego gospodarstwa można żyć.. ale niech ktoś spróbuje wyżywić siebie i rodzinę z 10-20ha... gdzie nie ma możliwości na rozwój obszaru ziemskiego bo cena 60tys za ha nigdy się nie zwróci.
i co ma taki rolnik zrobić? sprzedać? ale np nie chce sprzedawać! i co wtedy? kto mu zabroni uprawiać i pracować na etacie?!
Ludzie przecież taki mamy ułomny kraj!!!
gdzie ludzie wyjeżdżają za pracą bo zarobki w kraju są niegodziwe!
gdzie średnia pensja jest ok 3600zł brutto ale osobiście 8/10 osób takich zarobków na oczy nie widziało!
gdzie rządzi cwaniactwo, wyzysk i obłuda.. pierd..lenie w tv jaką to zieloną wyspą jesteśmy a de facto 1/3 kraju żyje na granicy ubóstwa!
kraj w którym praca jest tak opodatkowana że pracodawcom nie opłaca się ludzi zatrudniać, przez co rośnie szara strefa-ludzie pracują na umowach śmieciowych i są "śmieciami" w oczach banków, zakupów na raty, oraz reszty podmiotów urzędowych i państwowych...
wracając do tematu przecież gdyby kolega miał godny zarobek na gospodarstwie to o żadnym etacie w życiu by nie myślał!
i odwrotnie-gdyby na etacie 6tysi na rękę dostawał to na śmierdząca i brudną robotę w rolnictwie by wcale nie spojrzał!
o co wam tak naprawdę chodzi?
o to że ktoś próbuje sobie jakoś radzić???!
na pytanie "panie premierze-jak żyć" jest to po części właśnie odpowiedź - kombinować bo inaczej się nie dorobisz!!!-

i zdania nie zmieniam!!!
akurat pracę mam trochę lepszą niż 1200zł/m-c
ale z drugiej strony nie mam 5ha żebym mógł się ot tak pozbyć albo wydzierżawić...
wolę sam sobie na tym pracować-kto mi zabroni?! a czy przez to nie jestem rolnikiem?!-bzdura!
dotyczą mnie takie same problemy jeśli chodzi o drożyznę ŚOR , tanich skupów płodów rolnych, czy problemów urzędowych, że o kapryśnej pogodzie nie wspomnę...
i co?? nie można traktować mnie jako rolnika? przecież tak samo przewracam ziemię jak inni, tyle tylko że dodatkowo zajmuję się czymś innym...
tak jak kolega napisał- "Wspierane są głównie gospodarstwa duże, programy układane są z taką tendencją do ograniczania rozdrobnienia (zresztą widzę, że "duzi' ostatnio też jadą po "malych" że oni to nie mają przyszłości i najlepiej jakby dali sobie spokój z gospodarowaniem) tylko co ma zrobic taki małorolny?"
no właśnie co? jak tak dalej pójdzie to czy będą te programy, czy nie i tak to wszystko prędzej czy później pier..dolnie, bo wiecznie pod kreską jechać się nie da.

#257 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 04 luty 2014 - 07:57

Bez obrazy panowie ale jeśli macie inne źródło dochodu niż gospodarstwo to nie utrzymujecie się tylko z gospodarstwa wiec według przepisów nie jesteście rolnikami . Wiec nie mozecie skorzystać z wsparcia

Z tym że jest to głupota akurat w tym przypadku bo pomoc ma być skierowana do małych gospodarstw więc chyba pomysłodawca albo jest naiwny albo naiwnego udaje Bo chyba niewielu rolników potrafi wyżyć w Polsce tylko z małego gospodarstwa bez dodatkowych dochodów I być moze to zadecydowało bo jak ktoś napisał wcześniej pieniędzy jest bardzo mało więc musieli ograniczyć maksymalnie ilość beneficjentów

#258 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 04 luty 2014 - 09:10

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Ja widzę inny problem. Jak pracujesz na etacie i masz ponad jeden ha ziemi, to żadnego wsparcia nie dostaniesz. Ale jak cię zwolnią, to dodatkowo musisz płacić obligatoryjnie KRUS i nie dostaniesz należnego zasiłku dla bezrobotnych, bo przecież masz ziemię. Dlatego jestem za likwidacją KRUS i przeniesieniem wszystkich do jednego systemu ubezpieczeniowego. Dodatkowo, konieczne jest określenie, co to znaczy "prowadzenie działalności rolniczej", bo dla KRUS to oznacza posiadanie ziemi. A jeśli ktoś posiada 100ha ziemi i ich nie uprawia, to też prowadzi "działalność rolniczą" ??? To prawo jest ustalane pod nierobów z wiejskiej, a nie dla ludzi.

#259 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 luty 2014 - 09:21

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Uświadomcie sobie jedno.... innym z warunków dostania tego dofinansowania jest zwiększenie dochodowości z gospodarstwa o 20% lub do 15tys euro (jeżeli dobrze rozumiem bo może być w ogóle powyżej 15tys E) i utrzymanie tego przez okres 5 lat..... i co, dostaniecie 60tyś (na co trzeba mieć dobry biznesplan - bo to jest max co można dostać) i zwolnicie się z pracy żeby robić w polu?. Każdy myśli że kupi sobie jakieś maszyny a wg mnie to na maszyny nie przejdzie bo jak niby zakup sprzętu zwiększy dochodowość gospodarstwa? Czytaliście te kryteria? preferowane będą inwestycje związane ze sprzedażą, przechowalnictwem, lub produkcją zwierzęcą.

CZASY NISKO TOWARÓWKI SIĘ SKOŃCZYŁY- już nie będzie kasy na nic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 04 luty 2014 - 09:35

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Może i Ty jestes za likwidacja krus a ja nie .. Jeśliasz 1 ha ziemi to nie jestes w stanie nawet spełnić wymogów tego programu czyli i tak nie dostaniesz wsparcia . Po co mowicie o skrajnych przypadkach . Zawsze coś jest co trzeba spełnić każdy chce dostać coś tylko pytanie czy warunki są do spełnienie . Najpierw zapoznajcie się z warunkami jakie trzeba spełnić a potem sami zobaczycie czy jest tak słodko