Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2298 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Gandzik

Gandzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:32

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Pawełek to tak samo jak aro1975 i Nikita_Bennet wsparcia musisz sobie udzielić sam jak jesteś na zus :(, podobno prawdziwi rolnicy to Ci co są na krus - paranoja.
powinni wprowadzić jednakowe ubezpieczenie dla wszystkich

Edytowany przez Gandzik, 02 luty 2014 - 20:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 11:30
  •  

#222 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:37

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] dokłądnie panowie, ja jestem na zusie i z pewnych względów płacę dobrowolny krus - w takim zakresie jak to mozliwe, i nie jestem "godzien" wziąć takiej premii bo nie jestem rasowym rolnikiem, w tym kraju połowa przepisów to absurd i paranoja
Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#223 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 02 luty 2014 - 20:37

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] ale małych rolników nie stać na zapłacenie składki zdrowotnej 1 zł od ha przel, ale dwie satelity na chacie prawie każdego wisi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:47

zgadza się to jest dopiero projekt, jednak to jest ta właśnie pora na zgłaszanie uwag, naprawdę zachęcam do ich zgłaszania, nie bądźmy lemingami, które patrzą się z otwartymi dziobami co im serwuje władza, i które dyskutują tylko miedzy sobą jak to byc powinno.

Co do krusu i umowy zlecenia to na 99% nie da się tego zrobić, chyba że poświadczając nieprawdę. umowa zlecenie wiąże się z koniecznością odporowadzenia składek zus, co wyklucza pełne ubezpieczenie w krus

co do rachunkowości rolnej to nie miałem z tym styczności i dopiero w temacie będę się dokształcał jak to się ma do rachunkowości w działalności gospodarczej ale jeśli była mowa o księdze przychodów i rozchodów (ktoś wspominał) to niestety wynika z tego że trzeba normalnie prowadzić całą rachunkowość - poniesiionych kosztów, przychodów i normalnie rozliczać się z US jak przedsiębiorca. Może wypowie się ktoś kto ma lub miał gospodarstwo prowadzone w ten sposób.
PS czy to naprawdę ma sens w małym gospodarstwie?

co do terminów naborów to tego nie wie nikt, ale gdzieś wyczytałem, że to jeszcze długa droga przed takim projektem. Po konsultacjach musi być zatwierdzony przez nasze władze a potem przez UE.

Kolego konsultacje społeczne są dlatego, że jest taki ustawowy wymóg, ale jeśli wierzysz, że twój głos może coś zmienić to pisz do MRiRW na pewno Cię wysłuchają... ;)

Edytowany przez lukejro, 02 luty 2014 - 21:55.

#225 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 luty 2014 - 21:25

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Witam,

Wcześniej info o rachunkowości była zawarta w rozdziale dotyczącym danego działania a teraz dali to gdzieś indziej. Specjalnie ?

Edytowany przez mrc1005, 02 luty 2014 - 21:33.

#226 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 02 luty 2014 - 21:45

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Projekty są jeszce w fazie konsultacji .. jeszce mogą coś zmienić
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#227 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:47

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Czytalem tu ze jesli ktos korzystal z poprzedniego prow 2007-2013 w ramach pomocy dla mlodego rolnika to nie bedzie mogl skorzystac z tego programu. Orientuje sie ktos czy mozna sie ubiegac o to dofinansowanie jesli skorzystalo sie z dotacji w ramach programu dla gospodarstw niskotowarowych?

#228 Share kamil8832

kamil8832

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 luty 2014 - 23:05

A skąd wiesz kolego, czy tym dżon direm nie szarpnie głębiej ziemi i nie dokopie się do pokładów węgla?? Urosnąć, może nie urośnie ale wartość gospodarstwa wzrośnie (pomijam "rękę" państwa która czycha na to co jest w ziemi:-) ).
Dobry pomysł koledzy podsunęli, jeżeli ktoś się nie wykazał do tej pory, to powinien mieć lekko ograniczony dostęp do łatwych pieniędzy. Niech wykaże się większym pomysłem.

Może nie którzy po prostu tej szansy nie dostali i liczą na nią teraz :) niby dlaczego mamy załować dla tych mniejszych :) a możę chociaż co 10 będzie miał łeb i jakoś mądrze to wykorzysta :)

#229 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 03 luty 2014 - 06:16

... Orientuje sie ktos czy mozna sie ubiegac o to dofinansowanie jesli skorzystalo sie z dotacji w ramach programu dla gospodarstw niskotowarowych?

można
Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#230 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 03 luty 2014 - 09:39

Pawełek to tak samo jak aro1975 i Nikita_Bennet wsparcia musisz sobie udzielić sam jak jesteś na zus :(, podobno prawdziwi rolnicy to Ci co są na krus - paranoja.
powinni wprowadzić jednakowe ubezpieczenie dla wszystkich

ja też się zaliczam do tego grona!
i też nie jestem prawdziwym rolnikiem z tego wynika..:/
A co z tego że plony i porządek w gospodarstwie mam niejednokrotnie lepsze niż "prawdziwy rolnik na krusie"
to jest ten kraj... Pokaż że potrafisz łączyć ze sobą wiele zdań, być przedsiębiorczym i bystrym w działaniu, a zostaniesz za to ukarany...
dziękuję-nas..ram na te dofinansowania.. sam sobie poradzę jak to się dzieje od dawna. Tylko proszę o jedno wasz mości z Wiejskiej-nie utrudniajcie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 03 luty 2014 - 11:24

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] To nie debata zus czy krus .. tylko modernizacja małych gosporarstw.. jeślimacie uwagi są konsultacje wypowiedzcie sie na ten temat .. my wam nie pomozemy tu

#232 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 03 luty 2014 - 13:09

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Wyliczenia co do SO gospodarstwa też są dla mnie troche dziwne .Mianowicie gospodarstwo mające 20ha przy produkcji roślinnej załapie się do progu 15000,natomiast gospodarstwo przy takim samy areale mające niewielką hodowlę zwierzęcą będzię ten limit przekraczać ,czyli nie będzie mogło skorzystać z pomocy.

#233 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 luty 2014 - 13:11

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] ale będzie mogło korzystać z modernizacji gospodarstw albo jeżeli przekroczy 20tys euro to z młodego rolnika a gospodarstwa poniżej 15tys euro nie będą mogły....

#234 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 03 luty 2014 - 13:21

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] heh bede musiał pomyśleć i pokombinowac co mi bardziej bedzie sie oplacać czy do 15 tys czy powyżej .. zalezy tez od wymogów

#235 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 03 luty 2014 - 16:50

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Hyhy, przy tym "kombinowaniu" mam jesszcze jedno pytanie. Rozumiem, że tak jak inne działania ze starego PROWU wykluczają skorzystanie z restrukturyzacji małych gospodarstw, tak ta restrukturyzacja małych wyklucza dalsze korzystanie z innych programów (oczywiście też po przekroczeniu tych 15 tyś. euro), czy też jest może inaczej?

#236 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 luty 2014 - 17:08

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] A dlaczego tylko nowe maszyny :( myslalem nad zakupem jakiegos miejszego kombajnu i ciagnka 80km.. :(

#237 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 03 luty 2014 - 17:16

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] michalmer co z tyymi konsultacjami przecież to bujda. kilka razy byłem na spotkaniu z ministrem i kiwa głową udaje że coś zapisuje i dalej w d....e mają.
tak jak załatwili z ubojem rytualnym, platforma nie chciała trzeba wyjśc z koaalicji było, tak samo w tym przypadku będą kombinować jak najmniej kasy wydać i jeszcze udaja te konsultacje.

a czemu nie pomożemy ilu jest użytkowników portalu? jakas zorganizowana akcyjka na wiejskiej i może coś by drgnęło wtym betonie.

#238 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 03 luty 2014 - 18:07

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] sam chcialem napisac coś od siebie do konsultacji ale nie moge nawet sie polaczyć z tym formularzem ..

A dlaczego jesteście na zus a nie na krus ?

#239 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 03 luty 2014 - 18:13

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] predzej wysluchaja was w tym formularzu niz tutaj na forum, wiec ja bym proponowal stracic 10 minut i napisać co was boli

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Gandzik

Gandzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 luty 2014 - 18:52

sam chcialem napisac coś od siebie do konsultacji ale nie moge nawet sie polaczyć z tym formularzem ..

A dlaczego jesteście na zus a nie na krus ?

dlatego, że pracujemy zawodowo, mamy firmy, a dodatkowo prowadzimy gospodarstwa i automatycznie musimy płacić zus, a nie mozna opłacać składek w obydwu sytemach ubezpieczeniowych. jeżeli byłby wybór normalne, iż płaciłbym składkę w krus (kwartalną) i kożystał z programów pomocowych, a nie jak w zus miesięczną.