karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

rd3    4

zach-pom mało kasy tylko trochę ponad 5 mln euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

no w małopolsce sporo kasy na jakieś  2500 wniosków ale u was dużo drobnych gospodarstw

w zach-pom nie całe 400 wniosków ale próbować trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Jak sprawa wygląda w przypadku osoby, która załapała się na Rmg ale dajmy na to, że po 3 latach przejdzie na emeryturę? co wtedy? ktoś wcześniej pisał, że tak można. Czy ktoś to potwierdzi?
Druga sprawa jak Rmg ma się do młodego rolnika? przy założeniu że Rmg na ojca a młody r. na syna po przejściu na emeryturę i przepisaniu gospodarstwa? Może ktoś wyjaśnić?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co powiem Ci ze u nas dużo ludzi na młodego idzie,a jeśli nie idzie to już poszedł więc wiejmy nadzieję,u nas znowu ludzie nie będą mieli tyle punktów co u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

22,5 pkt skąd tyle nazbierałeś . Mam pytanie co z wysokobiałkowymi jak to będą liczyć jeżeli podzielili na dwie grupy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

22,5 pkt skąd tyle nazbierałeś . Mam pytanie co z wysokobiałkowymi jak to będą liczyć jeżeli podzielili na dwie grupy?

 

jeżeli Cię to naprawdę interesuje to napiszę

wykształcenie -5 pkt

so pow 20tys -5 pkt

wiek -3pkt

1 ha wysokobiałkowych- 2pkt

inwestycja budowlana-2pkt

udział zbóż ponizej 66% struktury zasiewu -0,5 pkt

plan nawozowy -2 pkt ( i tak muszę robić bo mam rolno środowiskowe)

inwestycje w ochrone środowiska i klimatu - ok.3pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RMG100    0

rd3-inwestycje w ochrone środowiska i klimatu - ok.3pkt - te punkty zależą od sumy przeznaczonych środków i rodzaj inwestycji , podstawionych do wzoru . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

rd3-inwestycje w ochrone środowiska i klimatu - ok.3pkt - te punkty zależą od sumy przeznaczonych środków i rodzaj inwestycji , podstawionych do wzoru . 

 

Przy wyborze 2 inwestycji, te punkty mozna zsumowac? Czy tylko jedna inwestycje mozna brać pod uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

rd3-inwestycje w ochrone środowiska i klimatu - ok.3pkt - te punkty zależą od sumy przeznaczonych środków i rodzaj inwestycji , podstawionych do wzoru . 

tak wiem o tym

 prawie 80 % dotacji chcę przeznaczyć na zakup środków trwałych związanych z ochroną środowiska i klimatu (podstawione do wzoru i przeliczone wychodzi 2,98 pkt dokładnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jeżeli zasieje hektar wysokobiałkowych to muszą one być na ziarno ,czy mogą być na zielonkę lub na kiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RMG100    0

 

Odechcialo mi się już modernizacji budynku , budynek murowany była obora chciałem przekształcić na magazyn . Udałem się do takiego znajomego by wyliczył mi operacji obejmujących wykonywanie robót budowlanych .Sprawdzenie, czy ceny wykonania robót budowlanych zaplanowanych w ramach operacji są zgodne z cenami rynkowymi, następuje w oparciu o kosztorysy inwestorskie. Ceny rynkowe do sprawdzania kosztorysów inwestorskich pobierane są z ogólnie dostępnych baz cen i nakładów rzeczowych wykonania robót budowlanych (np. baza informacji o cenach w budownictwie opracowana przez BISTYP Consulting Sp. z O.o.).

Podam że budynek ma długość 16 m i szerokość 8 m , wysokość 3 m . 

Naliczyl mi koszt materiałów doprowadzenia wody instalacji elektrycznej robocizny ,wszystko na 40 tyś. 

To sam prywatnie jak bym robił to koszt około 15 tyś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Powiem ci jak mi powiedział kiedys facet co robi w ARR i jest doradca i zajmuje sie tez takimi programami niewazne kto to robi i za ile liczy sie to ze musisz miec fakture na dana kwote akceptowalna przez UE a za ile faktycznie zrobiłes nikt nie sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

22,5 pkt skąd tyle nazbierałeś . Mam pytanie co z wysokobiałkowymi jak to będą liczyć jeżeli podzielili na dwie grupy?

 

Odnośnie wysokobiałkowych liczą się tylko rośliny które będą w jednej z dwóch nowych grup. Na szybko wylatują wysokobiałkowe które można użyć do spożycia przez ludzi np. fasola, groszek, soczewica. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RMG100    0

fakture na dana kwote akceptowalna przez UE a za ile faktycznie zrobiłes nikt nie sprawdzi - nie zaryzykuje aż tak boie się zeby ktoś nie pod --pier,,,,lł , bo trzeba załatwic faktury .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

Gdzie jest jakaś dokładna i pewna rozpiska tych wymogów, punktów.... No i termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

fakture na dana kwote akceptowalna przez UE a za ile faktycznie zrobiłes nikt nie sprawdzi - nie zaryzykuje aż tak boie się zeby ktoś nie pod --pier,,,,lł , bo trzeba załatwic faktury .

.

No właśnie liczy się faktura a jak masz papier to mogą cię po****c a i tak nic ci nie zrobią bo masz kwity gorzej jak nie masz ale to już trzeba sobie przemyśleć bo na pewno nie wszyscy są tacy rzetelni i rozliczają się z UE z każdym groszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Ja się martwie by przekroczyć 10 pkt, a tu z ponad 20 wyjeżdżają kozaki. Się zastanawiam teraz czy marnować czas i kasę na biznesplan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Chyba nie mówisz poważnie. Przy tej ilości chętnych i 15 pkt uważam, że nie ma sensu nawet składać. To już nie jest niskotowarówka, jak sobie co niektórzy wyobrażali, gdzie dostawał każdy, zwłaszcza nieroby spod sklepu.

Edytowano przez pawelol1905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Tak tak a świstak siedzi i ...
Nie potrafisz zrozumieć ze sa koperty na województwa i w jednym województwie możesz dostać przy 10-12 pkt a w innym może się okazać że 15 to za mało więc nie uogolniaj
A zależy tylko to od tego ze nie każde wojwodztwo jest typowo rolnicze bo w takich może być problem Ale są województwa gdzie stosunkowo niewielu jest rolnikami i tu szanse są duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Jasne, pragnę tylko zwrócić uwagę, że to już nie jest rozdawnictwo jak kiedyś, tylko realne wymagania oraz punktacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja to się zastanawiam czy jest sens ubiegać się o to dotację bo 48tys to bardzo mała kwota ,żeby coś zdziałać zwłaszcza ,że można tylko nowe maszyny.Za 30 procent tej kwoty kupię używaną maszynę taką jaką bym chciał w tym programie .5 lat to długi okres ,żeby mi ktoś na głowie siedział a i trzeba trochę kasy włożyć ,to biznesplan to obsługa tego programu no i czas.U mnie znajomy z wioski wziął teraz młodego rolnika to 2 lata się męczył ze wszystkimi papierami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RMG100    0

Od kilku dni zbieram ceny maszyn rolniczych wzglendem cen jest podwyszka cen od marca po 400 zl za maszynę taki przykład .Teraz w biznes planie zapiszę napszykład opryskiwacz cena 4000 tyś na dzie dzisiejszy . Zanim kasa trafi donas to może być listopad /Grudzień cena już może być za ten opryskiwacz o 300 zł więcej , już trzeba gnać  robić korekte biznes planu lub zwłasnej kieszeni dokładać . To na kilkunastu maszynach naleci kilka tysięcy.   Bo w Agencji powiada trzeba se zamówić maszyny usługi budowlane wczesniej tak jak robią w Modernizacji . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj