Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#201 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 luty 2014 - 15:40

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] właśnie najbardziej nie podoba mi sie ten zapis o płaceniu składni krus bo czym rózni sie taki rolnik co pracuje na umowę o pracę i prowadzi gospodarstwo od takiego co płaci krus? Moze tylko tym ze w gospodarstwie ma wmiarę wszystko poukładane i ma czas zeby dorobić bo wiadomo ze nie wyżyje z tak małego gospodarstwa no i nie lezy w wolnym czasie pod przyczepą z butelką piwa i patrzy sie w niebo bo może coś skapnie! A powinno być równo dla wszystkich jesli jesteś rolnikem i spełniasz wymogi to jakie ma znaczenie płacenie krusu?

Edytowany przez sniady, 02 luty 2014 - 15:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 04:01
  •  

#202 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 02 luty 2014 - 15:43

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] To już nie wiem ,zadzwonię jutro z ciekawości to Krusu. Znam osoby które płaca pełny KRUS i maja jeszcze umowy zlecenie..... Tylko poprostu nie zgłosili tego do Krusu ze maja jeszcze umowy smieciowki

#203 Share Luk24

Luk24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2014 - 15:47

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] A wracając do rachunkowości to czyli że będę musiał odprowadzić 19% podatku od przychodu?Czy źle to rozumiem. :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 luty 2014 - 16:51

To już nie wiem ,zadzwonię jutro z ciekawości to Krusu. Znam osoby które płaca pełny KRUS i maja jeszcze umowy zlecenie..... Tylko poprostu nie zgłosili tego do Krusu ze maja jeszcze umowy smieciowki

To, że tak robią to nie znaczy, że robią to zgodnie z prawem. Na dzień dzisiejszy opłacając KRUS można być tylko na umowę o dzieło, lub pracować na czarno koniec kropka. Twoi znajomi, którzy tak robią mogą w perspektywie kilku dni, lub lat dostać wezwanie do KRUSu w tej sprawie, ponieważ ZUS zawsze ma pierwszeństwo przez KRUSem. Nie grozi im za to nic strasznego. Po prostu zwrócą im składkę, albo będą mieli nadpłatę a okres w którym pracowali na tzw. "śmieciówkach" nie będzie liczony do okresu składkowego.
Gorzej, jeżeli ktoś bierze dofinansowanie typu MR czy omawiane MMG wtedy z premedytacją poświadczamy nieprawdę i możemy się spodziewać, że przyznaną pomoc będziemy musieli zwrócić najprawdopodobniej z odsetkami karnymi, których wysokość można sobie łatwo sprawdzić.

Sprawa ostatnio stała się głośna ze względu na strażaków z OSP, którzy w ramach pełnionej służby czasami w roku podlegają umowie zleceniu w ramach pełnionych obowiązków i wtedy automatycznie wyskakują z KRUSU, którego najczęstszej są płatnikami. Możliwe, że w najbliższym czasie powstanie ustawa pozwalająca pracować na zleceniu do określonego pułapu dochodów, ale to tylko projekty w sejmie, których realizacja może jeszcze trochę potrwać.

#205 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 02 luty 2014 - 16:52

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Żadnego podatku nie będzisz odprowadzał będzisz musiał prowadzić księge przychodów i rozchodów i to wszystko

#206 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 02 luty 2014 - 16:53

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Tutaj http://www.arimr.gov..._23_08_2013.pdf możemy wyczytać o Pomocy które mogą dostać małe gospodarstwa w perspektywie finansowej 2014-2020
z uni

#207 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 02 luty 2014 - 16:54

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] 19 % to płacą od dochodów płatnicy podatku dochodowego ,jeszcze nie słyszałem żeby ktoś płacił od przychodu :D

#208 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 02 luty 2014 - 16:54

A wracając do rachunkowości to czyli że będę musiał odprowadzić 19% podatku od przychodu?Czy źle to rozumiem. :blink:

w ostatnim nr top agrar jest napisane że taka rachunkowość jak w kredytach preferencyjnych to chyba taka że prowadzisz ksiegę rozchodów i przychodów gospodarstwa

@mareoo masz racje też tak mi powiedzieli w KRUS i o tym zwracaniu składek i o tym zwracaniu dotacji jak ktoś tak zrobił

Edytowany przez wojtal24, 02 luty 2014 - 16:59.

ZETOR TEAM

#209 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 02 luty 2014 - 17:16

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] rolnicy nie robcie sobie dużych nadziei w planie finansowym na modernizacje małych gospodarstw jest tylko 450 mln euro to tyle co nic dla 30 tys beneficjentów kto pierwszy ten lepszy lub będą punkty beneficjentów jest 1500 ty

rolnicy nie robcie sobie dużych nadziei w planie finansowym na modernizacje małych gospodarstw jest tylko 450 mln euro to tyle co nic dla 30 tys beneficjentów kto pierwszy ten lepszy lub będą punkty beneficjentów jest 1500 ty

beneficjentów jest 1 mln 500 tys

#210 Share Gandzik

Gandzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:55

Tutaj http://www.arimr.gov..._23_08_2013.pdf możemy wyczytać o Pomocy które mogą dostać małe gospodarstwa w perspektywie finansowej 2014-2020
z uni

witam,
przeczytałem ten załącznik i jakoś nie znalazłem, iż trzeba być na krus, no chyba że się chce rozpocząć działalnośc pozarolniczą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Luk24

Luk24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2014 - 18:08

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzięki, kapuje... :D

#212 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 luty 2014 - 18:12

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Ludzie, nie czytajcie starych projektów tylko te najbardziej aktualne. Na tym forum już z 10 razy zostały podane linku do projektu PROWu z 24 stycznia (jak dobrze pamiętam). Tam jest wszystko opisane (tylko trzeba chcieć to przeczytać). Każdy narzeka na wymogi a podana została też strona do zgłaszania swoich uwag- na tym polegają konsultacje społeczne. KAŻDY MA PRAWO WYRAZIĆ SWOJĄ OPINIE. Tylko nie pisać "nie podoba mi się to bo nie" tylko uzasadnić problem. Każdy tylko potrafi narzekać na wszystko co się da a moim zdaniem, jeżeli nie zgłosi się swoich uwag, to potem nie ma co psioczyć na kryteria dostępu.

PS.

Jeżeli jeżeli komuś zależy na PRYWATNYM DORADZTWIE ROLNICZYM to prosiłbym też o opinie w rozdziale 6.3.1. W nowym PROW przewidziane są też dotacje dla rolników na korzystanie z usług doradczych- na innych zasadach niż do tej pory- ale proponuje się dostęp do tego programu firmom które mają min 10 lat doświadczenia co OGRANICZY DOSTĘP DO PROGRAMU TYLKO DLA ODRÓW ponieważ praktycznie żadna firma prywatna w Polsce nie ma takiego doświadczenia. Prywatne firmy zostaną wykluczone z konkurencji.

Jeżeli komuś zależy może napisać że wg niego "wymóg 10 lat doświadczenia ograniczy korzystanie z programu firmom prywatnym co jest ograniczeniem konkurencji na rynku doradczym w Polsce."

Proszę o nie dyskutowanie na temat doradztwa, nie jest to temat do tego przeznaczony. To jest tylko prośba i jeżeli ktoś chce, to pomoże, jeżeli nie to ok. Podaję jeszcze raz stronę na której można pisać uwagi do nowego PROWU.

http://ksow.pl/pl/pr...html?no_cache=1

#213 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 luty 2014 - 18:41

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] możecie mi napisac kiedy spodziewane są pierwsze nabory czy już coś wiadomo?

#214 Share Gandzik

Gandzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 luty 2014 - 18:57

Ludzie, nie czytajcie starych projektów tylko te najbardziej aktualne. Na tym forum już z 10 razy zostały podane linku do projektu PROWu z 24 stycznia (jak dobrze pamiętam). Tam jest wszystko opisane (tylko trzeba chcieć to przeczytać). Każdy narzeka na wymogi a podana została też strona do zgłaszania swoich uwag- na tym polegają konsultacje społeczne. KAŻDY MA PRAWO WYRAZIĆ SWOJĄ OPINIE. Tylko nie pisać "nie podoba mi się to bo nie" tylko uzasadnić problem. Każdy tylko potrafi narzekać na wszystko co się da a moim zdaniem, jeżeli nie zgłosi się swoich uwag, to potem nie ma co psioczyć na kryteria dostępu.

PS.

Jeżeli jeżeli komuś zależy na PRYWATNYM DORADZTWIE ROLNICZYM to prosiłbym też o opinie w rozdziale 6.3.1. W nowym PROW przewidziane są też dotacje dla rolników na korzystanie z usług doradczych- na innych zasadach niż do tej pory- ale proponuje się dostęp do tego programu firmom które mają min 10 lat doświadczenia co OGRANICZY DOSTĘP DO PROGRAMU TYLKO DLA ODRÓW ponieważ praktycznie żadna firma prywatna w Polsce nie ma takiego doświadczenia. Prywatne firmy zostaną wykluczone z konkurencji.

Jeżeli komuś zależy może napisać że wg niego "wymóg 10 lat doświadczenia ograniczy korzystanie z programu firmom prywatnym co jest ograniczeniem konkurencji na rynku doradczym w Polsce."

Proszę o nie dyskutowanie na temat doradztwa, nie jest to temat do tego przeznaczony. To jest tylko prośba i jeżeli ktoś chce, to pomoże, jeżeli nie to ok. Podaję jeszcze raz stronę na której można pisać uwagi do nowego PROWU.

podaj link do aktualnych projektów

#215 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 02 luty 2014 - 19:16

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Ja bym proponował poczekać aż będą gotowe i ostateczne zasady PROW. Na razie mamy do czynienia z projektami które pewnie jeszcze się kilkakrotnie zmienią i jakiekolwiek napinanie się, że tam jest taki czy inny zapis nie ma sensu...

#216 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 02 luty 2014 - 19:41

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] minister mówił ze perwsze nabory prow2014-2020 będą w 2014 bo na jesieni wybory parlamentarne i czeba jakams kiełbase wyborcza rzucic

#217 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 luty 2014 - 19:43

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] aktualny projekt PROW 2014-2020

http://www.minrol.go...-PROW-2014-2020

na dole strony link do pobrania pdf- na spisie treści klikamy w temat który nas interesuje.

i jeszcze raz link do konsultacji- do 10tego lutego można zgłaszać uwagi.

- podajemy swój mail i telefon i klikamy w temat do którego mamy uwagi.

Edytowany przez DoradcaKT, 02 luty 2014 - 19:48.

#218 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:10

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] zgadza się to jest dopiero projekt, jednak to jest ta właśnie pora na zgłaszanie uwag, naprawdę zachęcam do ich zgłaszania, nie bądźmy lemingami, które patrzą się z otwartymi dziobami co im serwuje władza, i które dyskutują tylko miedzy sobą jak to byc powinno.

Co do krusu i umowy zlecenia to na 99% nie da się tego zrobić, chyba że poświadczając nieprawdę. umowa zlecenie wiąże się z koniecznością odporowadzenia składek zus, co wyklucza pełne ubezpieczenie w krus

co do rachunkowości rolnej to nie miałem z tym styczności i dopiero w temacie będę się dokształcał jak to się ma do rachunkowości w działalności gospodarczej ale jeśli była mowa o księdze przychodów i rozchodów (ktoś wspominał) to niestety wynika z tego że trzeba normalnie prowadzić całą rachunkowość - poniesiionych kosztów, przychodów i normalnie rozliczać się z US jak przedsiębiorca. Może wypowie się ktoś kto ma lub miał gospodarstwo prowadzone w ten sposób.
PS czy to naprawdę ma sens w małym gospodarstwie?

co do terminów naborów to tego nie wie nikt, ale gdzieś wyczytałem, że to jeszcze długa droga przed takim projektem. Po konsultacjach musi być zatwierdzony przez nasze władze a potem przez UE.
Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

#219 Share Gandzik

Gandzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:14

aktualny projekt PROW 2014-2020

http://www.minrol.go...-PROW-2014-2020

na dole strony link do pobrania pdf- na spisie treści klikamy w temat który nas interesuje.

i jeszcze raz link do konsultacji- do 10tego lutego można zgłaszać uwagi.

- podajemy swój mail i telefon i klikamy w temat do którego mamy uwagi.

faktycznie w tej wersji trzeba być na krus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 02 luty 2014 - 20:24

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] ludzie się nakręcają a jak będa konkretne rozporządzenia to wtedy się okarze na jakich warunkach to wszystko będzie, jest jeszcze lobby z marszałkowskiej którego to zdanie najbardziej sie liczy

tu coś tak czytałem że trzeba być na krus, a co na zus nie można? jakaś głupota, ja mam wyższe rolnicze wykształcenie i w miarę duże gospodarstwo i jeszcze pracuję i płace składki to za moją zaradność mam być karany wykluczeniem. Place podatek od gruntów, vat i dochodowy. tak to jest w tym kraju że przedsiębiorczych sie doi i utrudnia.