Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2299 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:01

A co Wam nie pasuje w tych wymaganiach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 15:06
  •  

#2162 Share Karolek517541

Karolek517541

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:muzyka, rolnictwo, ciągniki, majsterkowanie ;)

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:30

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Robią poprostu to co chcą. Dopłaty nie przychodzą ludzi nabierają na programy które mają niby wchodzić a nie wchodzą. Ludzie specjalnie ograniczyli produkcje żeby załapać się na program a oni się wycofują. Robią kpiny z ciężko pracujących ludzi...

#2163 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 14:30

Negocjowana między UE a USA umowa o powołaniu strefy wolnego handlu może negatywnie wpłynąć na życie na wsi w Polsce i Europie, małe i średnie gospodarstwa rodzinne mogą nie sprostać konkurencji wielkoobszarowego rolnictwa z USA - ocenili eksperci uczestniczący w debacie o TTIP.

Ta cała unia puści nas z torbami...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2164 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 16:44

Małe gospodarstwa w większości przetrwają ,to duże najgorzej jęczą że nic się nie opłaci i to one najszybciej zbankrutują.

#2165 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 17:36

Do 2017 to kaczka nas i tak zdąży z Unii wyprowadzić lub przynajmniej od kasy odciąć.

#2166 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 23 styczeń 2016 - 17:53

Piotr na co liczysz ta zakichana unia ledwo przędzie to za chwilę sama się rozwali o ile wcześniej imigranci tego nie zrobią i to oni kasę dostaną zamiast nas .Sam się zastanawiam ,co się stało z tym budżetem na prow .Niby ma być większy a tu kasy ani widu ,ani słychu po funduszach .

I love salsa

#2167 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 styczeń 2016 - 15:17

dlatego trzeba się starac wyrwac ile się da, bo ten dobrobyt dla nas już sie niedługo skończy, dopłaty i tak bedą do 2022 jakis pakt jest podpisany już nie pamietam kiedys czytałem także zobaczymy jak ceny srodków do produkcji i naszych artykułów pozostaną na cenie z chwili obecnej to wszyscy podkulimy ogony i pluniemy na to wszystko. Do tego były dopłaty aby wszyscy się zadłużyli bo wiadomo wieksza skala produkcji wieksze potrzeby kasy brak to do banku i tak 90% nas zniknie z powierzchni ziemi.
To jest tylko mój światopogląd tego całego systemu, bo zawsze tak było że za darmo nigdy nic nikt nikomu nie dał, a wiec z czasem będą tego skutki.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2168 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 24 styczeń 2016 - 22:08

Też mam takie odczucie ,że Kraje zachodnie chcą wykończyć rolnictwo w Polsce .

I love salsa

#2169 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:25

WOW, już przed akcesją na jeszcze wtedy AR w Krakowie na zajęciach jeden prof. mawiał że kiedyś było szpiegostwo gospodarcze a teraz mamy granty naukowe... i nie był z tego zadowolony, bo unia nam będzie mogła dać kasę na to co nam najmniej potrzebne, i jak się przyjrzycie tym programom to chyba o to chodzi

#2170 Share lexion84

lexion84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:57

Witam, jestem nowy na forum i tak czytam i czytam  i postanowilem sie wypowiedziec na temat tych wszystkich UNIJNYCH PROGRAMOW. moim skromnym zdaniem sa one totalnie nie fer i sa WIELKIE G..... warte! Jesli chodzi o poprzedni PROW to tez porazka jedni dostali kupili po iles tam ciagnikow, oczywisie kombajn do tego, ktory i tak wymienili po 5 latach na nowy oczywiscie z PROW-U i gdzie tu logika i gdzie tu sens skoro inni nie dostali w ogole bo nie mieli znajomosci ani ukladow ani kolegow w Agencji. jesli chodzi o restrukturyzacje malych gospodarstw - hmm mowiono ze mialbyc uruchomiony jako pierwszy, a okazalo sie inaczej, pewnie dlatego zeby tych zapomnianych biednych malych rolnikow trafil szlak. Moim zdaniem powinno byc tak albo dostaja wszyscy albo nikt, ja przynajmniej moge miec odrobine satysfakcji z tego ze mi nikt niczego nie dal na tacy, chcialem ciagnik wzialem kredyt i spaclalem go sam nie dostalem maszyny podanej na tacy, i jak naprawde slysze ze jakis rolnik co ma 100ha albo wjecej jaki on jest biedny i zalamany i poszkodowany bo on nie moze juz w nowym wydaniu PROW-U  kupic sobie kolejnego ciagnika albo nastepnego nowego kombajnu to naprawde totatlna hipokryzja. Przykre tez jest to ze Polscy rolnicy tak sie podzielili na DUZYCH UNIJNYCH i MALYCH ALE ZA TO JESZCZE POLSKICH. jesli kogos urazilem to sorry ale napisalem to co mysle i chya nei jestem z tym sam. Pozdrawiam wszystkich rolnikow, tych zalamanych co juz kolejnego ciagnika z PROW-U nie moga kupic tez.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:14

Taka prawda jedni po kupili po dwa ciągniki i wszystkie maszyny a innym nawet na nowa łopatę nie dadzą bo za mały i nie przyszłościowy.

#2172 Share yrek25

yrek25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i informatyka

Napisany 25 styczeń 2016 - 20:55

Hej

Kto dzisiaj oglądał agrobiznes mówili że program "modernizacja małych gospodarstw" będzie dopiero w pierwszej dekadzie 2017 roku. Ja także myślałem aby skorzystać z tego programu na poprawę swojego gospodarstwa a tu lipa. 

#2173 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 07:56

Może nie będzie programu RMG w 2017 bo kasa pujdzie na emigrantów w uni...

#2174 Share grzegorz74

grzegorz74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:59

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] popieram cie lexsion 84 bo to jest grubymi nicmi szyte

#2175 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 20:35

Skoro już wiadomo kiedy program ruszy to pasowałoby się zastanowić z jakiego pułapu startować .Mnie /synowi właściwie/ ten termin odpowiada bo wtedy będzie spełniony ważny warunek 2 lata KRUS .Zaczęliśmy hodowle bydła mięsnego ale nie na jakaś duża skale Docelowo 20 mamek i potomstwo Do dyspozycji 12 ha TUZ własne i nieograniczone trwałe TUZ   /wjeżdżam i kosze/ Jak myślicie jak to poprowadzić żeby była szansa sie załapać a nie mieć na koniec za duzo SO /max 12000 

#2176 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:22

nie ma opcji zebys sie załapał przy tylu ha i tylu sztukach bydła taka prawda a o ile bys sie załapał to modl sie zeby jakis zyczliwy sasiad cie nie podpieprzył ze obrabiasz ziemie na lewo w senie ze nie masz dzierzawy na pismie bo u nas juz jeden kase oddawał i kare płacił a wiadomo jacy sa ludzie

#2177 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 21:26

Może przeczytaj mojego posta jeszcze raz i spróbuj zrozumieć co jest napisane

#2178 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 luty 2016 - 18:48

No to nieźle "rządzący" sprzątają po starej ekipie i ich wolnym i złym systemie rolniczym :D Dopłat ani widu ani słychu, programy przesunięte o rok, ciekawe co będzie dalej..

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 08 luty 2016 - 11:02.

#2179 Share toomi30

toomi30

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo, maszyny drogowe budowlane

Napisany 07 luty 2016 - 22:28

a dalej to partia rządząca  pomniki bedzie budować ofiarom smolenska

Post nie na temat. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 08 luty 2016 - 11:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 08 luty 2016 - 02:24

Panowie ta cała modernizacja to o hu.... otuc. ludzie mi mówią że poobcinane dopłaty dostają o jakieś 3-4 tyś niż w zeszłym roku. Ja nie wiem bo mam tytoń to dopłata zawsze w czerwcu jest jak już półmetek sezonu ale tak być nie może. Po co mam modernizować gospodarstwo żeby robić w polu jak parobek jakiś na unie która daje euro a bierze dwa? Rząd powinien bardziej pilnować rolnictwa bo to główna skarbonka państwa. Tytoń biorą jak chcą i co z tego że masz kontrakt jak musisz się wręcz błagać żeby ktoś go za marne grosze na granicy nieopłacalności odkupił od ciebie To co zrobiła ta cała unia w naszym państwie to totalna porażka w 10 lat tak zniszczyć polską gospodarkę  Putin dobrze wiedział co robić,ze w bagno się nie wchodzi..