Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2293 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 17:45

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 19:35
  •  

#2 Share Marek1996

Marek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 18:35

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Tutaj masz wytłumaczone. www.minrol.gov.pl/pol/content/download/40939/226789/file/

Też tym jestem zainteresowany

#3 Share LsGelu

LsGelu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:23

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jestem ciekaw jakie wymagania trzeba będzie spełnić, aby uzyskać taką pomoc i czy nie będzie to kolizowało z programem "młody rolnik" :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:30

Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha

Karol nie wiem ile masz ha, ale z tego co usłyszałem w niedzielę w programie "tydzień", wypowiadał się komisarz ue d/s rolnictwa to ta pomoc ma być dla dospodarstw o powierzchni do 5ha - chyba że źle zrozumiałem bo oglądałem "jednym okiem" :)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2013 - 20:00

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] małe tzn ile do 20 ha ? bo ja nie wiem do ilu ha co to znaczy małe

#6 Share Adik92

Adik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:19

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] tzn takie które nie łapie się na premię dla młodego rolnika czyli poniżej 1 ha

#7 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 10 lipiec 2013 - 22:14

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Poniżej 1 ha, to nie gospodarstwo i tego się nie da zmodernizować. Ja bym się bardzo cieszył jeśli byłby jakiś program do 10-20ha, bo może bym się łapnoł, jeśli by to było na całą Polskę. Bo przydało by się trochę zmodernizować park maszynowy może dokupić ziemi.

Edytowany przez Kuba1212, 10 lipiec 2013 - 22:18.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#8 Share Marek1996

Marek1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 07:23

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jeśli do 5ha to się może załapię. Chociaż mam jeszcze dzierżawy ale brane będzie pewnie obszar gospodarstwa który mam przepisany na siebie. Chyba...

#9 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 08:37

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Tworzycie jak zwykle kolejne absurdy... Jeśli patrząc logicznie gospodarstwo do 5 ha nie powinno dostać wcale pieniędzy choćby z tego wzgledu zę nie bedzie musiało spełniać zasad zazielenienia... Kolejna kwestia cały czas się mówi o tym aby wspierać gospodarstwa trwale ekonomicznie czyli trzeba osiągnać conajmniej 4 ESU co z małej powierzchni pola kilku hekatrów przy produkcji zbóż bedzie mało prawdopodobne... Pieniądze te będą przeznaczone na działania, które spowodują wzrost ekonomiczny gospodarstwa np. po przez jakąś restrukturyzacje... Bardziej trzeba myśleć w kierunku, że wsparcie będą otrzymywać gospodarstwa, które przejdą na bardziej dochodowe produkcje np. warzyw czy hodowla bydła mlecznego i dzięki takiej modernizacji będzie można dostać dofinansowanie nie sprzęt to tych produkcji... Raczej wątpliwe jest, że ktoś mając same zboża wymieni sobie ciągnik bo to i tak nie wpłynie na porawę ekonomicznośći gospodarstwa...

#10 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 10:10

Tutaj masz wytłumaczone. www.minrol.gov.pl/pol/content/download/40939/226789/file/

Też tym jestem zainteresowany

cytat z linka:

Beneficjent
Producent rolny prowadzący małe gospodarstwo rolne, odpowiadające definicji
określonej przez państwo członkowskie.

czyli wystarczy znaleźć ową definicję
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:45

Tworzycie jak zwykle kolejne absurdy... Jeśli patrząc logicznie gospodarstwo do 5 ha nie powinno dostać wcale pieniędzy choćby z tego wzgledu zę nie bedzie musiało spełniać zasad zazielenienia... Kolejna kwestia cały czas się mówi o tym aby wspierać gospodarstwa trwale ekonomicznie czyli trzeba osiągnać conajmniej 4 ESU co z małej powierzchni pola kilku hekatrów przy produkcji zbóż bedzie mało prawdopodobne... Pieniądze te będą przeznaczone na działania, które spowodują wzrost ekonomiczny gospodarstwa np. po przez jakąś restrukturyzacje... Bardziej trzeba myśleć w kierunku, że wsparcie będą otrzymywać gospodarstwa, które przejdą na bardziej dochodowe produkcje np. warzyw czy hodowla bydła mlecznego i dzięki takiej modernizacji będzie można dostać dofinansowanie nie sprzęt to tych produkcji... Raczej wątpliwe jest, że ktoś mając same zboża wymieni sobie ciągnik bo to i tak nie wpłynie na porawę ekonomicznośći gospodarstwa...

My mamy bydło mleczne i częściowo mięsne, ale mamy mało swojej ziemi, przez to są trudności z pozyskaniem finansów. I nie mówię o ciągniku, bo ten co mamy wystarczy, ale parę maszyn a zwłaszcza tura by się przydało kupić.
Gdyby u mnie było więcej ziemi to na młodego rolnika by się już dawno składało, ale mamy tylko na siebie ok 8 ha a reszta dzierżawy. Taki program, który by np umożliwił wymianę maszyn lub dokupienie ziemi by naprawdę się przydał.

Edytowany przez Kuba1212, 12 lipiec 2013 - 18:48.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#12 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:30

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] No fakt, przydałby się takowy dla mniejszych gospodarstw, ale co wtedy z gospodarstwami 10-20 ha? One MR wezmą, ale o modernizacji mogą zapomnieć.

#13 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:05

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Raczej to chodzi powierzchnie w ha przybliżoną do średniej woj. np w lubelskim jest to coś około 11ha jeśli się mylę to niech ktoś poprawi.

#14 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 15:46

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] we wsparciu dla małych gospodarstw chodzi o to żeby wyselekcjonować na wsiach gdzie jest duże rozdrobnienie gruntów grupę gospodarstw (o wielkości 4-8ESU chyba...) które po uzyskanu wsparcia będą żywotne tzn. beda mialy szansę dalej się rozwijac i powiększać. Jest to szczegolnie wazne w województwach płudniowo-wschodnich gdzie duże rozdrobnienie gospodarstw nie pozwala na dalsza koncentrację ziemi (czyli każdy siedzi na swoim kawałku i ani myśli go oddać) gdyż przy takim rozdrobnieniu nikt nie ma szansy w danej wsi po prostu się rozwijać (jeśliu wszyscy mają po 4-8 ha to nikt z calej wsi nie dostanie wsparcia z modernizacji ani innych programów i co dalej z taką wsią?).

#15 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 październik 2013 - 12:55

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] tylko nie rozumiem dlaczego to ma obejmować Polskę wschodnią a nie cały kraj tak jak program młody rolnik to niesprawiedliwe

#16 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 09 październik 2013 - 14:24

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Bo na wschodzie mieliśmy w d*pe podwójnie ze względów politycznych, klimatycznych a także słabsze gleby mamy.

#17 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 09 październik 2013 - 15:34

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] modernizacja małych gosp to się ma nazywać ogólnie i ma objąć całość kraju i dofinansowanie 60tys zł do 15 czy tam 20tys Euro SO wymagań. Oczywiście każdy kto będzie chciał z obojętnie z czego skorzystać będzie zobowiązany do prowadzenia rachunkowości. Kasa bodajże 80% na początku reszta po biznesplanie . Ciekawe czy w nowym PROW zrobią zaliczki jakieś przed wykonaniem czegokolwiek bo maszyny tylko nowe i zwrot maks 200tys. Więc powinni dać z 60% na początek a resztę po zakupie czy budowli

#18 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 październik 2013 - 11:01

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Skoro definicje tworzy kraj członkowski, czyli w tym wypadku polska. To może przyjmą kalkulację od 2 do 4 esu. Taka definicja była przyjęta wcześniej przy jakimś programie pomocowym dla małych i średnich gospodarstw. Program ten miał za zadanie osiągnięcie 4 esu. NIerobom z arimr nie chciało się kontrolować jego działania i posypały się kary z ue. Może teraz wprowadzą coś podobnego, ale to i tak będzie kropla bo kasy mało a chętnych wielu.

#19 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 11 październik 2013 - 18:09

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Chętnych wielu? Chętni to będą prawie wszyscy raczej, każdy ze wsi jak usłyszy od sąsiada. ;) No chyba, że ci co panicznie boją się księgowości by nie wzięli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 11 październik 2013 - 18:55

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] nie wiem czy to prawda ale przy tym dofinansowaniu będzie trzeba w ciągu 5 lat dociągnąć do 15esu