Skocz do zawartości

Zdjęcie

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

2594 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Karollll

Karollll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 luty 2014 - 18:49

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Agrobiznes - 24.02.2014, 12-10Aktualne wiadomości z branży rolno - spożywczej, notowania giełdowe oraz prognozy cenowe. Informujemy także o krajowych i zagranicznych wydarzeniach związanych z rolnictwem. »

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj, 08:41
  •  

#362 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 luty 2014 - 00:30

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Witam koledzy, taka jest rozbieżność w interpretacji projektu PROW w stosunku do tego gdzie kto jest ubezpieczony, że już niewiadomo kto pisze prawdę, dlatego też sam sobie właśnie poczytałem o PROWie 2014-2020 i stwierdziłem, że ubiegając się o dofinansowanie m.in. z działania: <Restrukturyzacja małych gospodarstw> nie jest wymagane ubezpieczenie w KRUSie. Ubezpieczenie KRUS będzie wymagane jedynie gdy będziemy się ubiegać o dofinansowanie z działania: <Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej>.
Link: http://www.arimr.gov..._23_08_2013.pdf

#363 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 25 luty 2014 - 10:48

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Bardzo słusznie zrobiłeś, od przeczytania programu należy zacząć, jeśli jest się osobą zainteresowaną wsparciem. Co do interpretacji natomiast, było to już tyle razy opisywane że nie bardzo chce mi sie do tego wracać ale OK. Napisz jak rozumiesz słowa:
"Beneficjenci
Rolnik będący osobą fizyczną ubezpieczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik, prowadzącą wyłącznie działalność rolniczą."
Jest to cytat z programu, fragment dotyczący restrukturyzacji małych gospodarstw.

Edit:
Już chyba wiem skąd Twoje różnice w interpretacji. podałeś linka do nieaktualnego opisu projektu i pewnie na nim się opierasz.
Tu masz ostatnią wersję:
http://www.minrol.go...T_PROW_.doc.pdf

Edytowany przez zibi80, 25 luty 2014 - 12:15.

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 luty 2014 - 14:33

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Faktycznie, czytałem starą wersję projektu, (dobrze że nie była taka obszerna jak nowa). Dzięki że wyprowadzileś mnie z błędu, masz 100% racji.

#365 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 25 luty 2014 - 17:53

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] O, coś tu się ruszyło:)
Do kiedy mamy czekać na jakieś konkrety teraz? Do 7 marca?

#366 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:02

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] no mam nadzieje że otrzymamy jakies konkretne informacje w najbliższym czasie :)

#367 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 luty 2014 - 21:46

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Dzisiaj rozmawiałem z panią która pracuje w ARiMR i powiedziała że ok 10 marca powinien wyjść znów zaktualicowany projekt, ale że to też nadal tylko przymiarki bo konkrety będą dopiero jak KE zatwierdzi. I że niby projekt powinien ruszyć w 14, ale raczej ruszy w 15 bo jest jeszcze dużo do roboty zanim wypuszczą gotowy projekt.

#368 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 luty 2014 - 22:09

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] dokładnie, też słyszałem że ma to tak wyglądać - może ten rok ale raczej 15

#369 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:54

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] wiadomo coś więcej może są juz jakieś terminy?

#370 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 05 kwiecień 2014 - 07:25

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] wiadomo juz wszystko- tylko próg spadł do 6 tys euro SO, ale opublikowana została ostatechna wersja PROW i można poczytać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1576 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 10:46

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] gdzie masz kolego to napisane ?
W top Agrar piszą też o tych zmianach ale piszą też , że sawicki chce wycofać projekt i wprowadzić tam jeszcze więcej zmian, ale jak dokładnie to wszystko będzie wyglądało to nie wiadomo jeszcze dopóki wszystko nie zostanie zatwierdzone.

#372 Share 33012345

33012345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 22:04

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] @
krzysztofk9

mógłbyś mi podesłać link gdzie jest to dokąłdnie opisane

#373 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:01

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] dostałem maila z treścią PROWu w związku z tym iż brałem udział w spotkaniach grup roboczych w czasie konsultacji społecznych, ale wczoraj dowiedziałem się iz moja ostateczna wersja pochodząca z 30.03.14 z całą pewnością ulegnie znmiianie do wtorku 10.04 kiedy to musi zostać przedstawiona radzie ministrów i w tej formie pójdzie do Komisji Europejskiej- więc wstrzymajmy się do wtorku.
Ponadto z dobrych źródeł mam informację iż w Komisji Europejskiej już dostają gorączki na myśl o tak niskich progach i degresywnościach- więc niepotrzebnie wyskoczyłem z tym newsem- w tym aktualnym projekcie są też stawki płatności w poszczególnych programach ale zobaczymy. Mam to tylko w komputerze więc ciężko będzie z linkiem.

#374 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:59

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Ta ostateczna wersja wychodząca wg Ciebie z datą 10.04 będzie dostępna publicznie, czy nie?

#375 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 10:36

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] wrzuć na jakąś stronę na której można udostępniać pliki np: chomikuj, sandspace..itp i wklej tu link do tego, twoja wersja na pewno będzie bliska końcowej bo do 10.04 to dużych zmian nie zrobią

#376 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 23:10

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] powinna być udostępniona, ale tego dokładnie nie wiem ale powinienem ją mieć więc ew, wtedy sprubuję zamieścić

#377 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 15:59

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] I jak tam? Masz ten projekt PROW?

#378 Share zibi80

zibi80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 17:24

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] Jak ktoś ma jakieś późniejsze wersje programu (nawet robocze) to mam prośbę o udostępnienie lub o przesłanie na e-mail.

#379 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:19

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] W ostatniej wersji PROW z 31.03.2014r zmniejszyli dochodowość gospodarstwa do 6tysE- czyli łapią się gosp. do 6tysE i trzeba potem przekroczyć te 6tysE w związku z realizacją biznesplanu. Pozostałe wymogi chyba bez zmian- czyli rolnik na KRUSIE musi być i max 60tys zł na inwestycje dają. Taki projekt podobno poszedł do zatwierdzenia w Brukseli a czy zatwierdzą czy nie to się okaże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:37

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone] 6 tyś euro? Sześć tysięcy euro? jako górna granica? No śmiech na sali...