karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

mareoo    6

właśnie tego szukałem, dzięki

 

Czyli wszystko po staremu, dalej można sobie "nabić" SO wybranymi uprawami. Różnica taka, że przy pełnej rachunkowości tym razem trzeba będzie mieć faktury sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2jacks    0

Czy może ktoś podesłać link do kalkulatora SO? Wyczytałem że 1 ESU to 1200 E, czyli 15000 SO to 12,5 ESU?

Podobnie jak wielu z was, również jestem zawiedziony, że z programu nie mogą skorzystać beneficjenci programu młody rolnik 2007-2013, którym właśnie jestem. Może uda się wziąć na żonę, jeżeli nie sprecyzują zapisów do danego gospodarstwa.

 

Ale jeśli korzystałeś z młodego rolnika to nie masz małego gospodarstwa...masz minimum 10 Ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

z tego co wyczytałem w projekcie, decydująca jest nie powierzchnia, a wielkość ekonomiczna, która ma być mniejsza niż 15 tyś E. Do twojej wiadomości 15 tyś Euro to jakieś 30 ha pszenicy, albo 1,5 ha borówki.

Naprawdę małe gospodarstwa o których pewnie myślisz w kontekście powierzchni będą miały bardzo trudne zadanie dobić do 15 tyś Euro opierając się tylko na produkcji roślinnej, więc sam widzisz, że taka pomoc trafi do gospodarstw, które wcale nie są takie małe powierzchniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
no to ch** bąbki strzelił, jestem na ZUS - chcesz coś zrobić człowieku to wiecznie pod wiatr ;[
no ja KRUSu też nie płacę bo obrobić te ~30ha to mam tyle wolnego że spokojnie się obrabia a KRUS niech będzie dla tych co naprawdę nie mają innej roboty (np ze względu na wiek nikt ich nie zatrudni).

Co do robienia czegokolwiek.

Była ziemia prywatna - brak kredytów i trza w komercyjnym było brać a część odpuścić bo byli ustawieni kupujący.

Była ziemia z ANR - działki po 100-200ha - za dużo mając własnego tylko 20ha.

Z kredytów to na studencki ledwo się załapałem i sporo chodzenia miałem.

Z kredytów na dom - nie mam szans bo kawaler a metraż pod rodzinę wychodzi - zresztą ten ostatni program kredytowy to szkoda gadać.

Te inwestycyjne i na ziemię - to były jak nie było co kupić lub miałem kupione z własnych środków.

Młody Rolnik-50tys - wszyscy i wszystko pod górę - wygrałem choć mówili że zbankrutuję.

MGR - wylosowany jako jeden z pierwszych (złożyliśmy nie mając nawet kasy bo założenie jak TWOJE-wiecznie pod wiatr więc się nie załapiemy), poszło tak szybko że musiałem odpuścić jedną rzecz.

Ogólnie nie narzekaj, bierz życie i uciekaj jak mawia moja koleżanka. Prawda jest taka że nie zawsze wygrasz ale warto walczyć, ja na państwo przestałem liczyć ale też i nie jestem z tych co państwowe rozkradają.

 

 

wychodzi na to, ze nie da rady bo pomoce wyzej wymienione z prow 07-2013 i 2014-20 beda wykluczaly dostanie premi na male gospodarstwo
Co znaczy małe gospodarstwo?

Pytam z ciekawości bo bez paru arów mam 30ha a jak znam naszych rządzących to może się okazać że KRUS nie jest przeszkodą.

Na razie mam trochę inne inwestycje (ziemia i kombajn do spłaty) ale nikt nie każe mi robić realizacji w 2015roku bo da się pewnie i w 2020 ;)

 

 

z tego co wyczytałem w projekcie, decydująca jest nie powierzchnia, a wielkość ekonomiczna, która ma być mniejsza niż 15 tyś E. Do twojej wiadomości 15 tyś Euro to jakieś 30 ha pszenicy, albo 1,5 ha borówki...
no to jak teraz mam prawie 30własnego z czego do dopłat 24 i na oku możliwość dobrania 3-5ha to teoretycznie dało by się?

No i Vatowcem jestem więc z policzeniem nie będzie problemu czy wyszło czy nie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

Bardzo mnie ta cała "sprawa" interesuje. Mam 6 ha ziemi, w tym 4 ha truskawek. Dotychczas nie korzystałem z programów unijnych. Chciałbym postawić budynek gospodarczy z małą komorą do schładzania truskawek. oprócz tego pracuję poza gospodarstwem i jestem na Zusie. nie ukrywam , że chciałbym skorzystać z tego programu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aby skorzystać z dofinansowania musisz być ubezpieczony w krus, przelicz jak chcesz uprawiać ziemie to moze sie opłaci albo zatrudnij się na śmieciówce, pracować będziesz a krus będziesz sobie opłacał inaczej chyba się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

z tego co wyczytałem w projekcie, decydująca jest nie powierzchnia, a wielkość ekonomiczna, która ma być mniejsza niż 15 tyś E. Do twojej wiadomości 15 tyś Euro to jakieś 30 ha pszenicy, albo 1,5 ha borówki.

Naprawdę małe gospodarstwa o których pewnie myślisz w kontekście powierzchni będą miały bardzo trudne zadanie dobić do 15 tyś Euro opierając się tylko na produkcji roślinnej, więc sam widzisz, że taka pomoc trafi do gospodarstw, które wcale nie są takie małe powierzchniowo.

 

Mi się też tak wydaje. Nigdzie nie znalazłem wzmianki o kryteriach powierzchni małego gospodarstwa, tylko limit SO. Na SAMEJ produkcji roślinnej poniżej 15000 euro mogą być też gospodarstwa 20 hektarowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Założenia projektu PROW 2014-2020 w części dotyczącej restrukturyzacja małych gospodarstw są niesprawiedliwe. Kryteria dostępu do programu są tak skonstruowane że niejako karzą właścicieli małych gospodarstw którzy chcąc je rozwijać już skorzystali z programów PROW 2007-2013 lub chcą skorzystać z Premii dla młodych rolników z PROW 2013-2020.Jeśli pomysłodawcy Projektu chcieli w ten sposób premiować beneficjentów którzy dotychczas nie korzystali z dobrodziejstw PROW dlaczego pomysły te nie dotyczą wszystkich programów PROW 2013-2020 ( a w szczególności Modernizacji gospodarstw rolnych ?) ,a tylko Restrukturyzacji małych gospodarstw? Wydaje się że jedynym sensownym ograniczeniem byłoby to dla gospodarstw, które już całkowicie wykorzystały limit pomocy przewidziany w PROW 2007-2013.

Również założenia Projektu PROW dotyczące konieczności ubezpieczenia w KRUS właścicieli małych gospodarstw są błędne gdyż małe gospodarstwa nie generują takiego dochodu aby w chwili składania wniosku być jedynym źródłem utrzymania ich właścicieli.

Niestety kryteria dostępu przyjęte przyjęte w Projekcie spowodują że pomoc trafi do wąskiej grupy beneficjentów którzy ,,przypadkiem" spełnią ww wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk24    0
Napisano (edytowany)

Witam.

Wytłumaczcie mi co to oznacza prowadzić rachunkowość w modernizajci malych gospodarstw, czy znaczy że będę musiał odprowadzać podatek do urzedu skarbowego czy tylko prowadzić po to by wykazać wzrost dohodowości bez skarbówki?

Edytowano przez Luk24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cała rachunkowość tzn że możesz odpisać vat od paliwa ale też musisz zapłacić procent od sprzedanego towaru. A niby czemu ktoś jak już skorzystał z prow miałby jeszcze brać na mae gospodarstwa, po za tym aby wziąć na mgr dotychczas musiałeś wykazać esu tyle że na pieniadze wychodziło ponad 15tyś euro, więc gdzie tu związek jeden z drugim, mnie sie bardzo podoba bo wreszcie jest cos dla tych płotek co lubią pracować na polu a po tym dofinansowaniu będą mogli coś sobie kupić. Inna sprawa jak juz ktoś wziął na mgr to cały czas ma dostawać a inny to co wała bo sie nie załapał ma mgr bo albo za mało esu albo gva nie miał to teraz jak będzie chciał na mgr to moze się załapie bo już mniej chętnych będzie, skoro mamy rozwijać konkurencję to stwórzmy wszystkim równe warunki a nie jeden ma nie wiadomo co a drugi nic nie ma i nie mówcie mi że się nie starał ja dwa razy składałem za 1 mnie odwalili a teraz jestem na białej bo nie mam gva, moze teraz się na te chociaż 60tyś załapę albo wystartuję na mgr i moze coś uszczknę. Można powiedzieć że wreszcie programy dla prawdziwego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

pawel81 bo jak by wszyscy spełniali te warunki to by szybko kasy brakło a tak to starczy do 2020 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

cała rachunkowość tzn że możesz odpisać vat od paliwa ale też musisz zapłacić procent od sprzedanego towaru. A niby czemu ktoś jak już skorzystał z prow miałby jeszcze brać na mae gospodarstwa, po za tym aby wziąć na mgr dotychczas musiałeś wykazać esu tyle że na pieniadze wychodziło ponad 15tyś euro, więc gdzie tu związek jeden z drugim, mnie sie bardzo podoba bo wreszcie jest cos dla tych płotek co lubią pracować na polu a po tym dofinansowaniu będą mogli coś sobie kupić. Inna sprawa jak juz ktoś wziął na mgr to cały czas ma dostawać a inny to co wała bo sie nie załapał ma mgr bo albo za mało esu albo gva nie miał to teraz jak będzie chciał na mgr to moze się załapie bo już mniej chętnych będzie, skoro mamy rozwijać konkurencję to stwórzmy wszystkim równe warunki a nie jeden ma nie wiadomo co a drugi nic nie ma i nie mówcie mi że się nie starał ja dwa razy składałem za 1 mnie odwalili a teraz jestem na białej bo nie mam gva, moze teraz się na te chociaż 60tyś załapę albo wystartuję na mgr i moze coś uszczknę. Można powiedzieć że wreszcie programy dla prawdziwego rolnika.

Kolego mylisz prowadzenie rachunkowości tylko dla celu otrzymania dotacji z przejściem z ryczałtu na VAT W ostatnim Top Agrar napisali że prawdopodobnie będzie to wymóg prowadzenia rachunkowości takiej jaka była wymagana kiedyś na potrzeby kredytu preferencyjnego i że nie będzie to typowa rachunkowość podatkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzwoniłem do kumpla z agencji siedzi na wdrażaniu tego nowego programu raczej bedą za tą podatkową a wiec taką uproszczoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jestem ubespieczony w krus na wniosek płace ubesp emerytalno rentowe 100% i chorobowe w 1/3 czy spełniam warunek ubezpieczenia do pomocy malym gospodarstwom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

A niby czemu ktoś jak już skorzystał z prow miałby jeszcze brać na mae gospodarstwa, po za tym aby wziąć na mgr dotychczas musiałeś wykazać esu tyle że na pieniadze wychodziło ponad 15tyś euro, więc gdzie tu związek jeden z drugim, mnie sie bardzo podoba bo wreszcie jest cos dla tych płotek co lubią pracować na polu a po tym dofinansowaniu będą mogli coś sobie kupić. Inna sprawa jak juz ktoś wziął na mgr to cały czas ma dostawać a inny to co wała bo sie nie załapał ma mgr bo albo za mało esu albo gva nie miał to teraz jak będzie chciał na mgr to moze się załapie bo już mniej chętnych będzie, skoro mamy rozwijać konkurencję to stwórzmy wszystkim równe warunki a nie jeden ma nie wiadomo co a drugi nic nie ma i nie mówcie mi że się nie starał ja dwa razy składałem za 1 mnie odwalili a teraz jestem na białej bo nie mam gva, moze teraz się na te chociaż 60tyś załapę albo wystartuję na mgr i moze coś uszczknę. Można powiedzieć że wreszcie programy dla prawdziwego rolnika.

 

Dlatego, że może. Natomiast skoro Ty miałeś problem z GVA, czy ESU do tej pory, to tak samo nie dasz rady tym razem. 15 tyś E to już trochę wiecej niżeli 5 tyś E w 2007-2013, bo tyle właśnie było do twojej wiadmości. Skoro nie wiesz nawet tego to widać jak interesowałeś się możliwością dofinansowania. Jak spełniasz warunki to korzystaj z tego co możesz, a jeżeli brak ci możliwości, odwagi, przebojowości to rób jak do tej pory i ciesz się z tego co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk24    0
Napisano (edytowany)

A co w takiej sytułacji gdy ,w tej chwili wielkosć ekonomiczna wynosi ok 18tyś. euro ,zajmuję się produkcją mleka jeżeli bym sprzedał teraz 4-5 krów wartosć by mi spadała poniżej 15 tyś. euro.Czy w ten sposób mugłbym się ubiegac o premię dla małych gospodarstw rolnych.Czy może będzie ta wartosć wyliczana jako srednia z kilku lat wstecz?

Edytowano przez Luk24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniady    0

a czy mając umowe zlecenie można opłacać krus? aby można było skorzystać z tego programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Śniady tak mozna tak robić wiele osób pracuje na śmieciówce i opłaca krus. Luk ma nie lepiej łapać się na mgr, jak masz 15 krów to mozesz się łapać przez pieć lat musisz uzupełnić do wielkosci 25 krów czyli do średniej krajowej, tam jest sporo wieksza kwota do uzyskania. Mareo tylko ze ja miałem 28 esu tylko nie miałem gva bo napisałem wniosek na ciagnik a on nie zwiększa wartości dodanej, czyli mam 28 esu preferowane ale bez GVA a po za tym 28 to sporo wiecej niz 15 tyś euro nie. wiec jak na razie jestem na białej a się załapę to nie mogę wziąć na małych bo jedno wyklucza drugie. Sporo osób ci co brali prow się buzy ale prawda jest taka ze podreperuje to sporo małych gospodarstw coś w stylu niskotowarówki, i poprawi ich konkurencję bo bedą mogli coś za to kupić. Po za tym jak ja nie wezmę to ojciec wezmie bo zostało mu 3 ha pola to mysle że się załapie. Panowie spokojnie są na razie to są założenia jeszcze dużo się moze zmienić. Kalemba dziś mówił że zadne programy nie ruszą w tym roku. Pewnie na małe gosp ruszy w 2015 bo jest wyborczy a arbuzy z psl będą się chciały załapać

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Napisano (edytowany)

a czy mając umowe zlecenie można opłacać krus? aby można było skorzystać z tego programu?

 

W gre wchodzi tylko Umowa o dzieło, z umowy zlecenie też są jakieś składki do ZUS odprowadzane i nie można płacić KRUS

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Witam. Widzę, że tu się bardzo rozwinęła dyskusja na ten temat.

Tak dla wyjaśnienia wątpliwości niektórych napiszę od siebie kilka faktów, ponieważ dośc mocno zainteresowałem się tym prgramem i wczytałem się na ile mogłem w jego szczegóły - te które są aktualne na dzisiaj, bo to dopiero projekt, tj przymiarka programu. Na dzisiaj całosć jest ogłoszona publicznie na stronie http://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2014-2020 i poddana konsultacjom społecznym, na tej samej stronie jest formularz do zgłaszania swoich uwag DO CZEGO ZACHĘCAM I O CO PROSZĘ!!!, ponieważ uważam, że niektóre warunki są po prostu bezsensowne, właściwie dużo z tych słusznych propozycji zmian już tu padło na tym forum, proszę wpiszcie je w uwagach do programu na stronie ministerstwa. Zróbmy to dla siebie, nikt za nas tego nie zrobi!

Wracając do tematu, co do niektrych pytań jakie się tu pojawiały w ostatnim czasie to tak:

1. wielkość ekonomiczna na potrzeby tego programu SO - nie ma opracowanego na dzien dzisiejszy aktualnego kalkulatora SO, dla ORIENTACYJNEGO wyliczenia SO można posłużyć się kalkulatorem SO z PROW 2007 - 2013, dostępnego np tu: http://ksow.pl/fileadmin/user_upload/ksow.pl/pliki/PROW_2014-2020/materialy_pomocnicze/Kalkulator_SO.xls

2 wymogiem jest pełny KRUS jako rolnik (jak ktoś jest ubezpieczony jako domownik chyba odpada), czyli nie dla tych którzy są na umowie zleceniu lub o pracę, nie ma na razie mowy o okresie od kiedy ma byc płacony ten krus

3. zakup maszyn tak ale jedynie nowych

4. zakup ziemi tak ale sfinansować ten zakup z tej kasy można jedynie do 30 % wartości premii

5. wymogiem jest prowadzenie rachunkowości rolnej przez 5 lat od daty wypłaty drugiej raty premii

6. karygodny mom zdaniem warunek osiągnięcia docelowej wartości SO min 15 tyś (dla kogoś kto początkowo ma 2tyś to oznacza 8 krotne zwiększenie SO) i utrzymanie tej wielkości przez 5 lat od daty wypłaty 2 raty.

 

To tak na szybko to co mi przyszło do głowy, jeśli ktoś ma jakieś pytania piszcie tu na forum, będę śledził temat, postaram sie w miarę możliwości coś wyjasnić, licze też na nowe informacje jeśli kktoś czegoś się dowie.

Jeszcze raz zachęcam do zgłaszania uwag- to nic nie kosztuje.

Pozdrawiam

  • Like 1

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Właśnie miałem się pytać, pisaliście jakieś uwagi odnośnie tego programu? Chodzi mi o ten oficjalny formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

 

 

W gre wchodzi tylko Umowa o dzieło, z umowy zlecenie też są jakieś składki do ZUS odprowadzane i nie można płacić KRUS

oczywiście ze można płacić pełny KRUS nawet jak sie ma umowę zlecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

oczywiście ze można płacić pełny KRUS nawet jak sie ma umowę zlecenia

 

To dopytaj w KRUSie, bo mi w KRUSIe odpowiedzieli że tylko umowa o dzieło wchodzi w grę bo od niej nie płaci się żadnych składek do ZUS, a z umowy zlecenie płaci się cześć składek do ZUS i dlatego nie możesz płacić KRUS

taką informacje dostałem od pani kierownik KRUS ale może u Ciebie jest inaczej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj