karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

zibi80    12

Obawa przed podatkiem wcale nie jest taka bezpodstawna - od wprowadzenia obowiązkowej rachunkowości to już niedaleka droga może być. O tym nikt głośno nie mówi, ale też nie zaprzecza. Uważam, że decydując się na tę premię należy brać taką możliwość pod rozwagę. Żeby nie było później lamentu jak w przypadku "frankowiczów".


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

dobra panowie ale gdzie jest jakiś kalkulator do tego so w miarę aktualny? bo wszystkie linki i źródła wywalają do kalkulatora esu z 2007 roku a jego przeliczniki mogą się znacznie różnic od tych realnych. jak macie link do jakiegoś najbardziej aktualnego z aktualnych to wstawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Ja mam takie pytanie Kiedyś /tak mnie poinformowano/  do kalkulacji nie przyjmowało sie łąk i pastwisk jeżeli w gospodarstwie utrzymywane były duże zwierzęta bo zwierzęta zjadały to co urosło i nie było z tego wzrostu ESU Ja mam same łąki i pastwiska 11 ha i konie to jak mam liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie. Tak jak pisze @freetaxi trzeba czekać na jakieś szczegółowe informacje ale myślę że da się niektóre przepisy obejść. W końcu polak potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@debrzyna Z tego co mi wiadomo, to wprowadzono Ciebie w błąd - użytki zielone są podzielone na kilka grup, w tym kalkulatorze patrz pozycje 88-95. 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Gdybym na start w poz 93 wpisał 11 ha ,w poz 95 3 konie to byłoby 6393,19 Potem dołożył 10 mamek w poz 104 i poz 95 5 szt to by dało na koniec 10259,75 I warunki na premie były by spełnione ? Czy możne sie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Na razie to są wyliczenia poglądowe, ale przy tych współczynnikach widać, że są szanse na spełnienie warunków.

 

Poczekaj na oficjalne współczynniki SO2010 i wtedy będziesz miał pewność.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Do so nie może być brany pod uwagę z dochód z poprzednich lat bo nie mają szczegółowych danych jedynie do kalkulatora.Bo np. wypełniając wnioski o dopłaty (jako hodowca warzyw)nigdy nie pisałem jakie to konkretne warzywo jedynie ogólnie "warzywa w uprawie polowej" a różnice w kalkulatorze między poszczególnymi warzywami są nawet kilkukrotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Mam podobny problem jak kolega powyżej - w gospodarstwie 8 sztuk koni, 2 ha owsa, 2 ha nostrzyka - gospodarstwo w ekologii. 

Z tej ilości wychodzi mi poniżej 10 tys euro, ale jak doliczę 15 ha traw na ornym i łąki, to już lipa. W niskotowarówkach ponoć nie były liczone UZ jeśli były zwierzęta, a teraz to wygląda jakby podwójnie był liczony dochód. No bo jeśli mam hektar łąki i bydlaka, to dochód jest liczony i z bydlaka i z łąki, ale przecież zwierzak trawę zeżre i pozostaje tylko ewentualny dochód ze zwierzaka. Ostatnio dzwonił do mnie doradca z ODR, że załapłabym się na program, bo "zielonkowe" uprawy przy zwierzętach nie wchodzą w dochód, a tak naprawdę każdy pisze co innego, a rozporządzenia konkretnego znaleźć nigdzie nie idzie. I bądź tu mądry. Miałam, przynajmniej wg. mnie, fajny plan na rozwój gospodarstwa, a widzę, że obejdę się smakiem, bo na modernizację nie mam szans ani z jednego, ani z drugiego programu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To co powiedział Ci doradca z ODR to słynne tu na forum ostatnio "wróżby z fusów". Nie ma rozporządzenia, konkretnych przepisów. Nie ma też oficjalnego kalkulatora a ludzie bajki opowiadają.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Czyli na razie nie ma co gdybać i złudnie marzyć? Terminy ewentualnych naborów też są rozbieżne, a najgorzej się dowiedzieć, że "jutro rusza nabór wniosków", bo wtedy to już musztarda po obiedzie.... chyba trzeba poszukać jakiegoś prywatnego doradcy, to może wtedy człowiek będzie w temacie i na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Terminów nie ma żadnych jeśli już iść w konkrety. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Jedno co można już powiedzieć w restrukturyzacji małych gospodarstw nie będzie można robić,Przetwórstwo odpada,  i teraz trzeba uważać że by nie przekroczyć 20 tyś dochodu bo kasa fiskalna.To można się domyślać że w biznes planie jak się zrobi dochód to tylko do 20 tyś bo kasa fiskalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Jedno co można już powiedzieć w restrukturyzacji małych gospodarstw nie będzie można robić,Przetwórstwo odpada,  i teraz trzeba uważać że by nie przekroczyć 20 tyś dochodu bo kasa fiskalna.To można się domyślać że w biznes planie jak się zrobi dochód to tylko do 20 tyś bo kasa fiskalna.

A skąd te wiadomości? Gospodarstwo to nie działalność gospodarcza, tym sposobem pół mojej wsi musiałoby mieć kasy fiskalne. 

Jeśli chodzi o przetwórstwo, to trzeba by się zgłębić w temat. Tu załącznik do traktatu co to są "produkty rolne" - mam nadzieję, że właściwy:

http://www.jarmark.olsztyn.eu/images/zalacznik_do_traktatu_ue.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Dziś w agrobiznesie powiedział że ustawa o drobnej przetwórczości utknęła miedzy resortami ,nie można sprzedawać jajek ani nic przetworzyć w gospodarstwie.ŻEBY przetworzyć to całkiem iny program jest na przetwórstwo w gospodarstwie. Teraz nikt nie prowadzi uproszczonej rachunkowości to skąd kto ma widzieć kto ile czego sprzedaje.Ale w programie restrukturyzacja małych gospodarstw ma być rachunkowość i w biznes planie wykaże się co będzie się robić sprzedawać by była zwyżka dochodu już jest udokumentowana dochodowość. Jak się złapie 20 tyś kasa.POKAZYWALI DZIŚ W AGROBIZNESIE TO NIE BĘDZIE PROSTA SPRAWA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

mnie złapie koło 500 zł ale może być +i -  coś koło tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adas164    0

a dlaczego tak sądzicie ;? przecież to będzie zależeć od tego co pisze  i ile to czasu pochłonie ;?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Dobry biznes plan musi zawierać wszystkie wyliczenia z każdego roku trwania programu. Dochód i wydatki na poniesione inwestycje.Musi być uzasadniony dobrym pomysłem i prawnym językiem napisany ,zrozumiałym urzędnikowi. A to kosztować troszkę będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adas164    0

galan masz rację ;)

 

sądzę że to ok 1500 zł będzie kosztować ;)

 

ale jak już pisał wcześniej freetaxi trzeba trzeba na rozporządzenia wtedy bedzie wiadomo ile czasu biznes plan zajmie.

A po 2 nie każdy biznes plan jest taki sam jedni na zakup ziemi  jedni naszyny inni może na bydło wiec to i tak czasu to zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Teraz trwają strajki i bardzo niska cena płodów i warzyw cebuli kapusty i tym podobnych w granicach 0,50 groszy,zastanawiają się co restrukturyzować jak to co ma działać.To nie prędko się dowiemy koło żniw czyli czerwiec lipiec,to teraz loteria co uprawiać ja zostaje przy swoich uprawach i wychodzi mi 9 tyś euro z takiego bym progu startował wedle kalkulatora z 2013 roku.Powodzenia wszystkim na wiosennych uprawach i dobrych plonów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj