karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

zibi80    12

Widzę, że dalej powielacie te same BZDURY. Nigdzie nie jest powiedziane że ci co wzięli niskotowarówkę nie mogą się ubiegać o restrukturyzację. W agrobiznesie też  nic takiego nie było, nie mówili o niczym nowym o czym nie byłoby powiedziane na forum!


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Powiedziane jest już bardzo dużo...         Na 1 gospodarstwo jest przeznaczone 60 tyś. Pełne ubezpieczenie w kruzs. Potrzebny będzie biznes plan. Skorzystać będzie mogło 60 tyś rolników. Prowadzenie uproszczonej rachunkowości. Też wiemy już na co może być przeznaczone, wiemy kto nie może skorzystać z restrukturyzacji. Wiemy że można nawet po 30 się łączyć rolników w tym programie lub w pojedynkę                                                                   TO JEST BARDZO DUŻO DANYCH  I NIE WIELE SIĘ JUŻ ZMIENI  A CO DO NABORU TO BĘDZIE  CZERWIEC LIPIEC.   

Edytowano przez Matey
ogolny chaos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Weź już przestań kolego swoje bezsensowne dywagacje tu na forum wylewać bo aż oczy bolą jak to się próbuje czytać.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Jak to jest z tymi 60 tyś ? Moi rodzice posiadają pole orne 4 ha ojciec jest na zus bo pracuje a matka opłaca krus i zus bo tez pracuje czy należy im sie ta kasa ? ewentualnie jeśli nie to jeśli by przepisali pole na mnie i moją zonę to czy mamy szanse na tą pomoc  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

nie można jednoczesnie opłacac krus i zus   pierwszenstwo ma zus  składki  nie beda wliczone do stażu pracy  krus osobą urodzonym po 48 roku nie zalicza składek do stażu pracy   i trzeba miec opłacone 25 lat  ubespieczenie rolne  lub 30 lat rolne przy wczesniejszej emeryturze z krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Jutro jadę do ODR może coś się dowiem konkretniej na temat tego RMG jutro napisze jak coś będę wiedział więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Pawlo547

Zaawansowany

  • photo-thumb-72982.jpg?_r=1389033828

Kolego bez urazy ,ale w Odereach wiedzą tyle co mówili w TV dzisiaj .Nic więcej nie powiedzą ,a jak tak to będą to jedynie przypuszczenia .Napisałem już wyżej i kolega galan też wymienił co wiadomo .Jak ktoś korzystał z Różnicowania ,młodego rolnika i bodaj nisko towarówkę to nie dostaną  60 tyś .

 

 

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

niskotowarówka  nie ma nic wspólnego z modernizacja małych gospodarst

osoby które brały niskotowarówke moga  przystąpic do programu  małych gospodarstw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Biorąc niskotowarówke te gospodarstwa miały się jakoś rozwinąć także jeżeli ktoś kupił ciągnik w Prow 2007-2013 to już w Prow 2014-2020 nie może kupić ale poczekajmy dowiemy się wszystko jak wyjdą rozporządzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Co niektórzy myślą ze RGR to niskotowarówka bis i będzie łatwa kasa jak było poprzednio,nic z tego Panowie,jak wyjda przepisy do tego działania nie jednemu minka zrzędnie,więc nie ma się co napalac z tego mają skorzystać rolnicy a nie pseudo-rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

A ja myślę ,że sporo osób się napasie tą premią i nie sądzę ,że te osoby mają wiele wspólnego z rolnictwem po za tym ,że mają jakąś ziemię  .Rodzinka w Oderze czy w Armirze pomoże w tej sprawie ;) . Z rentami strukturalnymi było podobnie znam sam dwa przykłady z nazwiska .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjacoobek    48

Jutro jadę do ODR może coś się dowiem konkretniej na temat tego RMG jutro napisze jak coś będę wiedział więcej :)

 

 

Zapewne niczego nowego się nie dowiesz ja już byłem z rodzicami 2 razy i niczego innego po za tym co jest w internecie się nie dowiedzieliśmy, jak coś będziesz nowego wiedział to możesz mi na PRIV podesłać jeśli byś mógł :P

Edytowano przez mrjacoobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rafał przepisy krajowe będą dla wszystkich bez znaczenia czy ktoś ma rodzinkę tu i ówdzie. Stosowne informacje w rozporządzeniach będą regulować kto i w jaki sposób będzie mógł skorzystać z pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak ja zdaję sobie sprawę ,ze przepisy będą dla wszystkich równe .Mój ojciec nie dostał renty strukturalnej mimo ,że wszystko było oki jak przyjmowali dokumenty ,a kolesie inni co mają znajomości się załapali .Mnie jednak interesuje inna sprawa ,a mianowicie Ta uproszczona księgowość .Wiecie  coś może na ten temat ? .Czy aby nie trzeba będzie płacić podatku dochodowego ? Bo jak rodzice zapiszą mi gospodarstwo to spokojnie przekroczę 10 tyś euro .Będę miał 30 ha od rodziców ,a teraz mam 5ha  swojego .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lista rankngowa odnośnie rent struturalnych była ustalana na podstawie obowiązujących wtedy przepisów. Każdy wiedział za co i ile dostanie punktów bo informacje na ten temat były jawne. Wszystko wskazuje na to, że widocznie ojciec dostał za mało punktów. Co do uproszczonej księgowości żadnych wytycznych nie ma. Trudno więc powiedzieć coś więcej na ten temat w tej chwili. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

 

freetaxi w sprawie rent strukturalnych nie zgodzę się z Tobą .Przepisy były inne w czasie przyjmowania wniosków i po przyjęciu się zmieniła punktacja .Już po przyjęciu dokumentów zmienili przyznawanie punktów za poszczególne hektary etc .To właśnie za hektary naliczano najwięcej  punktów i okazało się ,że nasze 10 ha dzierżawione od Agencji Nieruchomości Rolnych nie została uznana i zaliczona do przeliczenia na punkty .

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będę się z Tobą dyskutował bo nie wiem. Zrobiłem dwa wnioski na renty po rodzinie w życiu i to w pierwszym naborze jakikolwiek był. Resztą się nie interesowałem bo nie było zainteresowania.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Tu jest już dużo wyjaśnione można poczytać by nie pisać banałów. tak jak wcześniej pisałem to że wymyślam teraz czytać i wyciągać wnioski.                                                                                                                                                                                                             http://prusy29.pl/jak-ugryzc-60-tys-na-restrukturyzacje-malych-gospodarstw/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Opisane jest dość jasno i przystępnie, tylko w artykule autor pisze o warunkach o których w zatwierdzonym prow-ie nic nie ma. Narazie nie ma pewności co do kosztów kwalifikowanych, tj na jakie operacje będzie można przeznaczyć kasę oraz nie ma pewności co do wymaganego 5-cio letniego okresu prowadzenia gosp. Nie twierdzę że nie będzie tak tam pisze, ponieważ to co napisał gościu w artykule zawarte było w poprzednich wersjach "roboczych" prowu, ale dopóki nie będzie tego "na piśmie" nie można o tym mówić jak by było to już oczywiste.

I o to mi głównie chodzi, nic nie mam do Ciebie kolego galan ale ciągłe powtarzanie niepotwierdzonych a często błędnie zrozumianych informacji jest bez sensu i powoduje lawinę kolejnych niepotrzebnych postów, poza tym styl Twoich wpisów woła o pomstę do nieba.

Muszę powiedzieć że admini / moderatorzy na agrofoto są wyjątkowo tolerancyjni.

PS

Żaden pracownik arimru czy innego dziadostwa nie powie wam narazie nic ponad to co jest zapisane w prowie, a jeśli któryś powie to będą to wyłącznie jego prywatne domniemania. Ale jeśli takie domniemania polepszą wam samopoczucie to nie ma w tym nic złego aby takiego pracownika znaleźć i go wysłuchać.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Byłem pytałem i powiedzieli tylko tyle to jest dla gospodarstw sadowniczych a nie dla rolników którzy uprawiają ziemi i maja 2 krowy jedynie co można zrobić to doradził mi gościu z ODR-u żeby posadzić ha borówki amerykańskiej i położą łapę na wszystkim czyli co sprzedasz musisz oddać podatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ludzie to mają wyobraźnię :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

No i Rafal będzie miał pożywkę dla teorii spiskowych...

 

Co do podatku to zanim nie zniosą ryczałtu dla rolników to nie ma mowy o podatku dochodowym, już kilkakrotnie były próby takiej zmiany i ciągle ktoś o tym pobąkuje ale wątpię, aby to doszło do skutku, elektorat by tego nie zapomniał...  <_<

 

@Pawlo547 trzeba było zapytać skąd ma takie informacje... chyba, że to taki doradca z jakim mój ojciec miał styczność: zanim usłyszał wszystkie informacje zaczął lament: "A gdzie panie się pchasz, nie masz szans, na pewno się nie załapie..." - dzięki takiemu wsparciu duchowemu nawet nie próbował startować do jakichkolwiek inwestycji w ramach PROW...  :huh:


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula8013    2

może będzie coś wiadomo w przyszłym tygodniu, kiedy zostaną wdrażane poszczególne działania z nowego PROW-u , dzisiaj była konferencja prasowa naszego Ministra rolnictwa "Harmonogram wdrażania poszczególnych działań nowego PROW-u jest przygotowany, a jego szczegóły zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu. Niemniej celem resortu rolnictwa jest uruchomienie jeszcze w II kwartale tego roku najważniejszych działań inwestycyjnych"

 


ze strony ARiMR

"Minister Marek Sawicki oświadczył także, iż harmonogram wdrażania PROW na lata 2014-2020 jest już przygotowany, a zaraz po jego przyjęciu przez Radę Ministrów, co ma nastąpić w najbliższy wtorek, zostanie przekazany Sejmowi. Wtedy parlament będzie mógł przyjąć ustawę, która pozwoli uruchomić procedury udzielania wsparcia z tego Programu.

Jeśli wszystko pójdzie z planem to jeszcze w pierwszym kwartale b.r., uruchomione zostaną uruchomione nabory wniosków o przyznanie środków z trzech pierwszych priorytetowych działań Programu. Chodzi o premie dla młodych rolników, modernizację gospodarstw rolnych  oraz wsparcie inwestycji w infrastrukturę na wsi."

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

No i Rafal będzie miał pożywkę dla teorii spiskowych...

 

Co do podatku to zanim nie zniosą ryczałtu dla rolników to nie ma mowy o podatku dochodowym, już kilkakrotnie były próby takiej zmiany i ciągle ktoś o tym pobąkuje ale wątpię, aby to doszło do skutku, elektorat by tego nie zapomniał...  <_<

 

@Pawlo547 trzeba było zapytać skąd ma takie informacje... chyba, że to taki doradca z jakim mój ojciec miał styczność: zanim usłyszał wszystkie informacje zaczął lament: "A gdzie panie się pchasz, nie masz szans, na pewno się nie załapie..." - dzięki takiemu wsparciu duchowemu nawet nie próbował startować do jakichkolwiek inwestycji w ramach PROW...  :huh:

 

Koledzy ja podchodzę do tego tematu racjonalnie i chcę skorzystać choć trochę ,jak się kwalifikuję o ile tak będzie .Na chwilę obecną jest dobrze .Najbardziej interesuje mnie ten podatek dochodowy ,bo co chwila słychać o nim i przymiarki ,żeby nam dołożyć .Nie dość ,że opłacalność w rolnictwie jest opłakana to jeszcze wymyślają takie coś .Ale jak chcą to mogą mi dokładać z gminy ,bo postaram się o to ,że będę pod kreską .A właśnie kolego  zaq  w tym czasie ,jak ojciec starał się o rentę też miał takiego  doradcę z Odeeru ,co przytaczasz przykład :wacko:


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj