Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mechanizm wiązania sznurkiem w Deutz Fahr GP 2.50

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bacza1

bacza1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 14:54

Mechanizm wiązania sznurkiem w Deutz Fahr GP 2.50 Kupiłem używaną prasę Deutz Fahr GP 2.50. Jej stan techniczny jest zadowalający. Problem z mechanizmem wiązania sznurkiem. W chwili zainicjowania procesu wiązania ramiona nie opadają do prawidłowej pozycji i balot nie chwyta sznurków. Może wyjaśni mi ktoś jakie zadanie ma do spełnienia wolnobieżka HFL 3530 w mechanizmie napędzającym ramiona? W jaki sposób przekazywany jest ruch obrotowy spowodowany sznurkiem na ruchy ramion?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mechanizm wiązania sznurkiem w Deutz Fahr GP 2.50 Dzisiaj, 03:19
  •  

#2 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 22:56

Mechanizm wiązania sznurkiem w Deutz Fahr GP 2.50 Zainicjowanie procesu wiązania sznurkiem odbywa się automatycznie, poprzez osiągnięcie przez belę odpowiedniego rozmiaru w komorze wiązania. Gdy to się stanie odblokowuje się "zapadka" (nie wiem jak to nazwać, musiałbym na zdjęciu ci to pokazać) i wtedy ramiona opadają na dół. Teraz sznurek musi być porwany przez obracającą się belę i to właśnie sznurek napędza koło obrotowe, wokół którego jest 1 raz obwiązany (to koło, które jest podzielone na 5 rowków, w zależności ile razy chce się obwiązywać belę sznurkiem). To koło natomiast powoduje ruch ramion. Możesz sprawdzić działanie tego mechanizmu na sucho. Po prostu opuść ramiona ręcznie, zwalniając tą zapadkę i potem kręć tym kołem z rowkami. Jeżeli jest wszystko dobre, to ramiona powinny się ruszać (od środka na boki, kończąc ponownie na środku, gdzie wysuwany jest nóż obcinający sznurki).

#3 Share bacza1

bacza1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 12:06

Mechanizm wiązania sznurkiem w Deutz Fahr GP 2.50 Dziękuję lukasz56612 za zainteresowanie się moim tematem ale to o czym napisałeś zdołałem już poznać. Chcę dotrzeć do szczegółów. Co się dzieje gdy ramiona opadają? W jaki sposób ruch opadających ramion nie powoduje obrotu koła sznurkowego? Muszę zrozumieć dlaczego ramiona (w moim przypadku oczywiście) nie opadają do końca? Jaka jest przyczyna ich blokowania, może przyczyna tkwi w uszkodzonej wolnobieżce albo są uszkodzone zębatki koła sznurkowego?

#4 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 23:14

Mechanizm wiązania sznurkiem w Deutz Fahr GP 2.50 Wszystko na to wskazuje, że problem właśnie jest w tym kole sznurkowym. Nie rozbierałem go jeszcze, więc nie wiem jak to od środka wygląda. Niestety nie mogę ci pomóc ;/

PS: Nie zastanawiałeś się nad wymianą tego koła sznurkowego? Unia Famarol robi swoje prasy na licencji Deutz Fahr i właśnie tutaj stosuje taki sam mechanizm wiązania sznurkiem. Może więc dostałbyś nowe koło w jakimś serwisie Unii lub u jakiegoś dealera?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bacza1

bacza1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 22:06

Mechanizm wiązania sznurkiem w Deutz Fahr GP 2.50 Czy w okolicy Ząbkowic Śląskich (Dolny Śląsk) używa ktoś prasy z takim mechanizmem wiązania sznurka jaki jest w prasie Deutz Fahr? Chciałbym zobaczyć jego działanie.

#6 Share bacza1

bacza1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 14:20

Mechanizm wiązania sznurkiem w Deutz Fahr GP 2.50 Problem rozwiązałem poprzez wymianę wolnobieżki koła napędzającego mechanizm wiązania sznurkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share leos

leos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 01:50

Mechanizm wiązania sznurkiem w Deutz Fahr GP 2.50 czy ktoś może podać parametry sprężyn pomiędzy aparatem spustowym a iglicą prowadzącą