Skocz do zawartości

Zdjęcie

serwomechanizm zetor 7745

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rubin

Rubin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 13:36

serwomechanizm zetor 7745 Witam!!!
Posiadam zetora 7745 na serwomechanizmie które wymieniłem na nowe łącznie z pompa. Problem polega na tym ze gdy traktor stoi w miejscu na zapalonym silniku to skręcając kolami w lewo da się skręcić tylko do pewnego momentu potem już trzeba ruszyć do tylu lub do przodu traktorem i wtedy już kola same skręcają w lewo. a w prawo jest nawet dobrze, lekko się skręca na postoju. Wiem ze trzeba podregulować drążkiem sterującym otwarcie zaworu ale skręciłem go już do końca i jest trochę lepiej. co mogę zrobić zęby było jeszcze lepiej? czy skręcenie drążka którym jest przymocowany siłownik do ramy coś pomoże? Mam tez prośbę do szczęśliwych posiadaczy zetorka 7745 o przesłanie zdjęć, może filmików jak to u was działa i jak to jest wyregulowane wszystko.
Z góry dzięki!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
serwomechanizm zetor 7745 Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share Rubin

Rubin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 19:48

serwomechanizm zetor 7745 Dzięki na pomoc!!
oddałem serwo do gwarancji pojechało do warszawy oddali pieniądze i teraz montuje orbitrol. Z obserwacji wszystkich mechaników(których bylo 6) i po sekcji zwłok starego serwa wynika ze ten siłownik jest za słaby aby skręcić kolami w zetorze 7745 przednim napędem:)

#3 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 22:17

serwomechanizm zetor 7745 Jakbyś dobrze poszukał ,a nie zakładał nowy temat to byś znalazł możliwe przyczyny. Ja i kilku użytkowników to opisywało w czym może tkwić problem.. Jako ,ze we wszystkich zetorach tej serii jest takie samo serwo i było to opisywane.

Po pierwsze, zawór na nowej pompie ustawiony fabrycznie na zbyt małe ciśnienie.
Po drugie ,zasyfiony wewnątrz tłumik drgań, hamuje w jedną stronę zbyt mocno .
Po trzecie, tych 6 mechaników to niech się nie wypowiada jak się nie zna na konstrukcji serwa(siłownik zbyt słaby? a to ciekawe jakiej średnicy zamontujesz do orbitrola?).
Po czwarte , mam takie serwo , ciągnik z przednim napędem i skręca się lekko w obie strony na postoju.
Po piąte to wiadomo ,że orbitrol to super sprawa pod względem wyeliminowania luzu w kierownicy.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Rubin

Rubin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 10:47

serwomechanizm zetor 7745 to bylo cie szybciej wypowiedziec a nie teraz ! ciśnienie było sprawdzane i bylo dobre wyszstko bylo czyszczone i ch*ja to dalo.a olej z powrotu na serwie to lekko kapal zamiast napierdalac.

Edytowany przez Rubin, 24 lipiec 2013 - 10:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 22:19

serwomechanizm zetor 7745 Myślisz ,że każdy tutaj siedzi 24h/7 aby odpowiedzieć ,bo nie chciało się poszukać i przeczytać.

Jak nie działa to widocznie nie dajecie rady rozwiązać problemu i w tym tkwi problem.
Sam sobie przeczysz, sprawdzane było ciśnienie i było dobre(napisz jakie było ,a raczej jakie powinno być) ,a napisałeś ,że z powrotu na serwie olej nie leciał tylko kapał. Nie wiem gdzie te ciśnienie sprawdzaliście ,ale ewidentnie pompa nie daje odpowiedniego ciśnienia na siłownik tylko wszystko idzie na przelew zaworem na pompie bo ma tam lżej. Że założyłeś nowe części to nie oznacza to że są 100% dobre. Porządny mechanik to wie,a nawet zostawia stare które są nieraz jeszcze lepsze niż dzisiejsze części.
Tylko śmiać mi się chce ,że takich mechaników trafiłeś co na podstawie obserwacji oceniają :D
Dziękuję za uwagę ,dobranoc.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.