Karol12

Hodowla gołębii

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karol12    0

Witam Was

W Galerii jest tak mało fotek gołębi :( Czy to hobby które przetrwało już tyle czasu nie jest kontynuowane na wsiach??

Ja osobiście posiadam gołębie rasy: pocztowe, pawiki i inne.. Ale mam zamiar przestawić profil hodowli na gołębie lotne ras: Budapeszty, Orliki polskie itp..

 

A wy jakie prowadzicie hodowle i na jaką skale(ile sztuk?)

Czy u was na wsiach ludzie zajmują się takową hodowlą?

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mój znajomy hoduje gołębie od kilkunastu lat ma około 100sztuk ma najwięcej sztuk na wsi ale dużo ludzi też ma gołębie ale po kilka sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Witam Was

W Galerii jest tak mało fotek gołębi :( Czy to hobby które przetrwało już tyle czasu nie jest kontynuowane na wsiach??

Ja osobiście posiadam gołębie rasy: pocztowe, pawiki i inne.. Ale mam zamiar przestawić profil chodowli na gołębie lotne ras: Budapeszty, Orliki polskie itp..

 

A wy jakie prowadzicie chodowle i na jaką skale(ile sztuk?)

Czy u was na wsiach ludzie zajmują się takową chodowlą?

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!

 

Prawie u każdego na gosp. są gołębie ale nie wklejają bo nie ma po co. Jak pojade do wujka w pon. to moge porobić pare fotek wujek ma koło 20sztuk, dwa pięknie pawiczki które tera mają młode ;]

My mamy pocztowe.pawiki i jeszcze jakieśale dziwną nazwe mają ;]

 

Kiedyś mój dzidek [*] miał dużo pocztowych i rasowych chyba z 300sztuk


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

mój ojciec jest hodowcą gołębi pocztowych na dzień dzisiejszy ma ok.250szt ale bywa ze jest ich ponad 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

ja posiadam hodowle golebi pocztowych 70 sztuk jestem zrzeszony w pzhgp a dokladnoe pzhgp odzial sierpc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ładnych pare lat temu mialem golabki pocztowe ktore wysylalem na loty i nalezalem do PZHGP. Bylo to stadko nie wielkie w granicach 50 sztuk, ale ja zawsze wychodze z zalozenia ze lepiej mniej a bardzej konkretne i do dzisiaj tak jest tylko juz w innej dziedzinie. Teraz zycie tak pokazalo ze mam tylko dyplomy i nagrody po tak fascynujacym sporcie jak galebie. Moze jeszcze kiedys bedzie inaczej bo jak narazie zostaly tylko wspomnienia. Pozdrawiam wszystkich hodowcow. Zycze szerokich lotow w nowym 2008 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

Dziadek ma około 25sztuk, miał wiecej około 40 ale na zime pozbijał :( , no a są to pocztowe, kiedys tam miał sztaiwy(te z czubkiem na głowie), pawiki tez, te gołębie są fajną ozdobą tylko ze latają choćby wcale, krogulec chwyta je lajtowo :(, noa u mnie we ws i w okolicach jest trochę gołebi, i takich co lotują, tak mają srednio po 50.70, 100, 150 ale to już żeżre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie dziadek też ma tego ptaszyska dużo ( może za dużo?) jak sie sypnie troche ziarna na podwórku to czuje się jak bym był w Krakowie na rynku :( Ale niech tylko któryś siądzie na ciągniku to wiadomo co bedzie na drugi dzień na obiad :(


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

No widze że temat się rozkręcił :(

No to jednak widze że macie gołębie tylko to ukrywacie :(

Nie no żarcik....

Pocztowe ładne ptaki....i jeszcze ile pociechy z nich jest jak wrócą z dalekich okolic :)

Naprawe hobby warte hodowli :)

Polecam młodszym i starszym...


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Najgorsze jak siedzą nad wejścię od obory już pare razy zostałem zbombardowany one to specjalnie robą ;/ Na to trzeba uważać ;] albo jak lecą nad demną to nie raz widze jak gów** spada przede mnie albo zahacza o koszulkę ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metik    0

Siemka wszystkim mam o was pytanie a szczegulnie do hodowców gołębi ciekawi mnie hodowla gołębi ale nie wiem od czego zacząć od jakiej rasy gdzie je trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

jakie chcesz trzymać gołębie ozdobne czy pocztowe jak coś to na pisz na PW lub na gg to ci doradzę ja już hoduje gołębie 13 lat i wiem o tym dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

ja namawiam tate na budowe golebnika i hodowle golebi.tata tez chce zaczac hodowac golebie ale jakas nie ma narazie do tego czasu.chodowal je jeszcze jak byl kawalerem i mial cos ok 100 sztuk wszystkie ozdobne takie jak KRYMKI,WINERKI,BOCIANY,PAWIKI itp. moj brat cioteczny wraz t wojkiem hodyja golebie. w rodzinie mego taty to rodzinne. a u mnie we wsi to pate osob choduje. jeden sasiad kolega mego taty hoduje tylko pocztowe i je lotuje ma ok 120-150 szt. co tydzien jak sa loty to chodzimy z tata do niego, a jak sasiad jest za granica to z ja z tata, zona i synem sasiada tez lotujemy je.


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
moj tato tez ma pocztowe i je lotuje czasem jakas nagroda wpadnie czy tam jakis pucharek ;)

Kolega się znajmuje gołębiarstwem. Ma wszystkie dobre rasy pocztowe itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Mój dziadek ma ze 30 szt. przeważnie pocztowe i werfle. Od kilku lat mówi że skończy z chodowlą ale jak na razie nic w tym kierunku nie zrobił i pewnie nie zrobi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8
Kolega się znajmuje gołębiarstwem. Ma wszystkie dobre rasy pocztowe itp...

 

ja nie ale moj tata sie zajmuj,e troche takie jego hobby od zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Mój stryj zajmuje sie tym zawodowo ma on same gołebie pocztowe i dokładnie niewiem ile ich ma ale coś koło 800 jak sie nie myle.

A z kolej mój sąsiad terz ma tego durzo ale jakch to niewiem wie że ma durzo takich normalnych a ni pocztowych i pozatym rurzne kury ozdobne typy Czybaki lub Kochiny jak bedy u niego to porobie zdjecia i wstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

800 <wow> to już masowa hodowla :P

U mnie we wsi na przykład w okresie letni to jedna wieś rywalizuje z drugą...polega to na tym że jednego weekendu jedna wieś puszcze u innej a w następnym tygodniu role się zmieniają :) Ale zaznaczę puszczają oni gołębie białe(krymki, widyny itp..) a nie pocztowe :)


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Moj Tato ma w polsce oko 120 golembi pocztowych takie ma hobby maja co jesc to je trzyma od czasu do czasy wywozi je gdzies na loty za granice nie wiem nawet gdzie bo nigdy sie tym nie interesowalem ale pozytku z tego nie ma inno humus za darmo przed domem...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Jutro jedziemy na ogólnopolską wystawe golebi pocztowych do Silesia w Sosnowcu :P Ostatnio bylismy jak hala w katowicach sie zawaliła, 3 godziny po naszym wyjezdzie z wystawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

W naszej okolicy gołembie są warte nawet 1000 zł za sztuke sąsiad ma pecha bo poszły mu gołembie warte ponad 20tyś zł ogólnie jest bardo dużo gołębiarzy niektórzy mają ponad 1000 sztuk mój ojciec ma ok 40 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj