Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 19:47

Na allegro teraz są po 1300,- z wysyłką, są też inne oferty. Samemu niewiele taniej, a ile roboty no i różnica w wyglądzie.

Dobra ale czy te z allegro będą akurat pasować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont rozrzutnika Czarna Białostocka Dzisiaj, 02:06
  •  

#22 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 20:16

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka Ja także dzisiaj zacząłem z ojcem remontować rozrzutnik z czarnej białostockiej ale listwy i łańcuchy mam kupione w tamtym roku. Burty na Vinecie kosztują 480 zł z duży a z mały nie wiem. Ale my kupiliśmy swoją blachę i zrobimy. Do tego jeszcze podłogę wymieniamy. Remontujemy choć mamy 8 ton z czarnej Białostockiej kupiony w tamtym roku ale ten będzie jak trzeba będzie wywieść małą ilość albo z obory.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 20:59

no to z Allegro przysyłają w kopertach te burty??
:rolleyes: :) :) :)

Długa koperta i sprawa załatwiona, no i większy znaczek potrzebny :)
Kolego - kurier, kurier to przywozi

#24 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 21:52

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka My jak robiliśmy w tamtym roku remont to rozebraliśmy rozrzutnik w co do śróbki wymieniliśmy wszystkie łańcuchy łożyska listwy i podłogę rzuciliśmy nowa farbę burty były dobre wiec zostawiliśmy. Teraz po pierwszy sezonie po generalce wam powiem ze te nasze polskie części to jeden wielki szit !! Łańcuchy sie powyciągały i to sporo listwy sie wyginają i a łożyska na wałkach od adaptera sie wyczaskały jak cholera

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#25 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 16 styczeń 2008 - 10:29

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka Miki7211 jakiej firmy masz rozrzutnik???
też z Czarnej?

#26 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 20 luty 2008 - 10:02

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka A mniue trafia szlag bo już chyba 4 raz musze robić te lipne sprzęgło.Jeszcze raz i zaspawam na stałe

#27 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 28 luty 2009 - 16:11

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka Odnawiam temat gdyż aktualnie remontję rozrzutnik 4 t z tej firmy.
Potrzebuję wskazówek jak rozłożyć na części pierwsze tylną przekładnie, tą w podwoziu gdzie smarowana jest olejem.
Po odkręceniu spustu w tej przekładni zleciał brązowy syf i woda, więc wszystko trzeba wyczyścić nawet łożyska.
Zębatki są całe, łożyska także więc nadaje się jeszcze do użytku, jedynie łożyska na poprzecznej osi na końcach trzeba wymienić bo już się jedno rozsypało a drugie w ekstremalnym stanie.
Czy macie katalog części zamiennych lub coś podobnego?
Po odkręceniu wszystkich śrób przekładni nie mogę wymontować żadnej osi ani przekładni, bo są tam łożyska ale nie wiem jak je wybić.

#28 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 28 luty 2009 - 17:18

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka To że łożysko jest w jednym kawałku to nie oznacza że nadaje się do użytku, a jeżeli zamiast w oleju pracowało jak napisałeś w brązowym syfie i w wodzie to raczej na pewno kwalifikuje się do wymiany. Lepiej na tego typu rzeczach nie oszczędzaj bo stracisz i pieniądze i czas.

#29 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 28 luty 2009 - 17:59

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka u mnie sprzęgło wywaliłem wstawiłem rure grubościenną na wałek przewierciłem i na łączeniach mam przewiercone i wstawione śruby zrywalne i chodzi aż miło

#30 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 28 luty 2009 - 19:15

To że łożysko jest w jednym kawałku to nie oznacza że nadaje się do użytku, a jeżeli zamiast w oleju pracowało jak napisałeś w brązowym syfie i w wodzie to raczej na pewno kwalifikuje się do wymiany. Lepiej na tego typu rzeczach nie oszczędzaj bo stracisz i pieniądze i czas.

Gdybym miał na to przeznaczone pieniądze to bym wszystko wymienił, mam w gospodarstwie naprawde zbyt dużo wydatków związanych z naprawą maszyn i narzędzi by móc wymienić wszystko.
Dlatego to co mogę to rozbieram na części pierwsze, dokładnie czyszczę, sprawdzam czy nadaje się do użytku, porządnie smaruję i montuję.
W zeszłym roku adapter zregenerowałem, każdą kulkę łożyska wyczyściłem, nasmarowałem i teraz chodzi aż miło, a nie można było go ruszyć bo w łożyskach był stopiony sznurek czyli plastik.

Aktualnie ściągając zębatki z tylnej osi musiałem użyć mocnego ściągacza i siłą kręcić i walić młotkiem, bo wszystko było zapieczone że nie chciało ruszyć. To samo z ośką "atakującą" za sprzęgłem, przy wejściu do przekładni.
Teraz mam problem z tą tylną ośką bo po prostu nie mogę jej wymontować z przekładni. na pierwszy rzut oka widać że jest gdzieś po środku łączona ale nie wiem dokładnie gdzie i w jaki sposób. W samej przekładni są 4 łożyska toczne stożkowe.

Co do sprzęgła, to o ile się nie mylę to są 2, jedno kłowe bezpieczeństwa, drugie takie co kolega wyżej miał z tym (chyba) problem. Ale trzymać to ładnie trzymią, nie narzekam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:42

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka Też niedawno ściągałem to koło i stawiało opory. To nie zapieczenie , tylko tak spasowane i nabić było ciężko. Patrzyłem w schemat skrzyni ale nie pamiętam. Dostęp do schematu będę miał w sobotę , do soboty będę mieszczuchem.

#32 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:31

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka Jaki olej najlepiej zastosować do skrzyni w tym rozrzutniku ? Ile litrów oleju wchodzi do skrzyni ?
Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

#33 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 12:11

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka myślę że selektol lub hipol
są przeznaczone do przekładni, ale najlepiej nawalić pół na pół smaru i oleju
pojemność jest do wskaźnika (śróbka z boku) i wejdzie 1,5-2 litrów na oko.

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:04

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka Jeśli do przekładni, to przegładniowy- Hipol, Parus, Lux też może być.

#35 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 23:13

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka U mnie burty są dorabiane - drewniane w ramie z kształtowników i zakonserwowane olejem. Już kilkanaście lat mają i chyba jeszcze długo posłużą. Jakieś 8 lat temu wymieniliśmy podłogę (blacha 3mm). Cała reszta w oryginale...

#36 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 23:20

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka Ponawiam pytanie:
Jak zdemontować poprzeczny wał w tym rozrzutniku przechodzący przez tylną przekładnię?
Nie mogę sobie z tym poradzić a na siłę walić młotkiem nie będe.
Choć te prace poczekają w moim warsztacie do momentu jak zrobię kapitalke w ciągniku, to chciałbym wiedzieć jak ten wał "rozpołowić"

#37 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 marzec 2009 - 18:29

myślę że selektol lub hipol
są przeznaczone do przekładni, ale najlepiej nawalić pół na pół smaru i oleju
pojemność jest do wskaźnika (śróbka z boku) i wejdzie 1,5-2 litrów na oko.

że jak?
mieszać olej ze smarem i do przekładni?
jak trzeba gęstszego to lepiej wez gl4 i pl i wymieszaj pół na pół.

przez takie głupie rady musiałem jedną zwolnice robić w zetorze bo jakiś idiota zamiast wymienić uszczelkę ze max 20 PLN napchał smaru z olejem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#38 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:59

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka Zwolnica to inna sprawa, tam leje się wyłącznie przeznaczony olej, zaś w takich przekładniach jak w rozrzutnikach, Kombajn Anna, kosiarka rotacyjna to można mieszać olej ze smarem.
Jak wlejesz zwykły olej do polskiej rotacyjnej to on w ciągu 1 sezonu ci całkiem wycieknie, więc najlepiej nawet wlać rozgrzany smar ale przy otwartej przekładni.
W Annie są 2 przekładnie gdzie sam olej może wyciec mimo silikonu i nowych podkładek, dlatego miesza się ze smarem.
Każda przekładnia jeśli jest szczelna to śmiało można lać sam olej, jeśli są wycieki i niemałe to mieszać.

Ale co to są za oleje/smary co wypisałeś?

#39 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 20:15

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka jak nie mlot to palnik ew. ognisko -inaczej nie zejdzie
mam druga polska kosiarke,ale tylko raz mi ciekl olej , wymienilem simering i po sprawie.do kosiarki to smaru by musialo ze 20 kg wejs przynajmniej do polowy ramy,przeciez pod wplywem sily odsrodkowej poszedl by na boki i zebatki zaraz by byly suche

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 22:43

Remont rozrzutnika Czarna Białostocka młota nie użyję bo szkoda wałka, palnika nie mam, ogniska nie zrobię. Muszę przede wszystkim wiedzieć jak go rozłożyć.

wcale nie trzeba 20 kg, siła odśrodkowa nie działa na smar bo smar się przykleja do zębatki
już lałem 1 litr smaru do przekładni ale w środku ma przegrode i wszystko poszło na tył. Kurek sobie zrobiłem duży jak przy beczce więc śmiało można lać.
Sam smar jak się go roztopi to po wlaniu będzie taki sam jak był przed czyli na palca można wziąśc. Cżęść smaru wleci troche na łożysko bębna.
Akurat ostatnio zmieniałem zębatki w przodzie przekładni i tam smaru nie było. Nawaliłem pół puszki i to starczy nawet na kilka lat, ale trzeba to kontrolować.
Polskie kosiarki nie są pewne, jest wiele podróbek, a oryginalna też ma swoje wady.
Wolałbym kupić za 4 tys kosiarke clasa o tej samej szerokości bębnową używaną a nieżeli za 2 tys polską. W clasie nawet po wielu latach oleju nie trzeba wymieniać ani części wręcz wcale, a ciche takie są że wcale nie usłyszysz jak włączysz wałek.