Skocz do zawartości

Zdjęcie

sita m900

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share turek299

turek299

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:06

sita m900 Witam mam fahra m900, słyszałem i czytałem że ogólnie w fahr'ach sita dolne są oczkowe i się wymienia na rózne średnice odnośnie jakie zboże się kosi, ale ja mam tylko jedno nie mierzyłem jakiej średnicy i mam pytanie czy można na dole założyć żaluzjowe, czy sito gorne będzie pasowało na dół, a jeśli nie czy można dostać gdziekolwiek dolne sito ale żaluzjowe bo nie chce się bawić z ciągłą zmianą sit, a kosze sporo na usługach więc nie zawsze te same zboża po kolei i wozić te sita i ciągle zmieniać za dużo czasu by mi zajmowało. No więc jak już ktoś robił taki eksperyment to proszę o wszelką pomoc. Z góry dziękuję :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sita m900 Dzisiaj, 09:11
  •  

#2 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:11

sita m900 Ja tam nie zmieniam i jest ok, reguluje tylko żaluzjowe i wiatr . Zboże czyste w zbiorniku i za kombajnem nie rośnie więc po co kombinować?

#3 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:33

sita m900 Ja mam 3 sztuki sit oczkowych różnej średnicy, ale też koszę na jednych od rzepaku po pszenicę, pszenżyto, żyto i zboże jest czyste. Reguluję tylko żaluzjowym i prędkością wiatru. Jutro Ci napisze jakie mam zamontowane sito oczkowe.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share turek299

turek299

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:43

sita m900 no ja mam niestety sito na grubość małego palca i w pszenżycie całe kłosy mi przelatują i nie jest zboże zbyt czyste i nic nie rośnie a jak ustawie wiekszy wiatr to zboże zostaje na polu, tak więc muszę zmienic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:47

sita m900 Jak Ci całe kłosy z ziarnem przelatują to zmniejsz szczelinę pomiędzy bębnem a klepiskiem.

-- edit --

Kolego, zmierzyłem średnicę oczek sita dolnego i ma ono 11mm.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer