Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra??

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 13:40

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? Mam zamiar kupić Deutz'a Fahr'a Agrotrona, gdzieś około 115-135 km, rocznik około 1997-1998. I tu pytanie do was drodzy koledzy, czym mam się prowadzić przy kupnie używanego ciągnika. Na co mam zwracać największą uwagę. Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? Dzisiaj, 01:24
  •  

#2 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 29 grudzień 2007 - 14:42

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? Tak jak przy każdym urzywanym ciągniku. Patrzy się na ogólny stan wizualny. Stan i zużycie opon, czy nie ma wycieków, jak odpala, czy nie dymi za mocno po odpaleniu (na zimno oczywiście będzie więcej dymił niż po rozgrzaniu silnika). Trzeba sprawdzić czy wszystko działa- wsp[omaganie, podnośnik (EHR), elektryka. Ważne jest tez aby potem nie było problemów z rejestracją, bo róznie to bywa...

#3 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 18:58

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? http://www.agrofoto....630s-t6336.html

#4 Share lukasz17

lukasz17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 17:49

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? Witam. Panowie jak jest z rewersem elektrohydraulicznym w DF?? Mieliście jakieś kłopoty z nim?? Interesuje mnie głównie w Agrotronach 1996-2003

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 19:39

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? Zdaje się do 2000 roku trzeba było używać sprzęgła, w 2000 r wprowadzili power shutle działające do 12km/h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 20:13

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? a jak jest powyzej 12km/h???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 15 styczeń 2008 - 21:44

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? No właśnie nie wiem czemu wszędzie piszą, że do 12 km/h bo to jest totalna bzdura. Ja sam się bardzo zdziwiłem i specjalnie zrobiłem "test". Patrzyłem przy jakiej maksymalnej prędkości k100 zrobi "nazat" to o dziwo robił to nawet przy 20 km/h ! :rolleyes: powyżej tych 20 km/h albo bardzo dużych obrotów silnika ciągnik nie zmieni kierunku jazdy tylko zapiszczy sygnał dźwiękowy a wtedy trzeba dźwignię powershuttle przestawić na N (Neutral) po czym ponownie wybrać kierunek jazdy :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 01:36

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? Nic w tym dobrego jak nawraca sie przy 20km/h, widocznie masz niesprawne zabezpieczenie. Takie eksperymenty grożą znacznym zużyciem mokrego sprzęgła lub nawet spaleniem w skrajnych przypadkach. W moim traktorku jest blokada nawrotu pow. 10km/h i działa jak należy, ale desperaci zawsze mogą "zresetować" układ sprzęgłem, wrzucić wsteczny przy 20km/h i puścić gwałtownie pedał efektownie paląc gume lub ukręcając wałek atakujący przekadni głównej albo z gracją wylatując przez przednią szybe <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 18 styczeń 2008 - 09:49

Czy się kierować przy kupnie Deutz Fahra?? Rozumiem o czym mówisz i wiem, że tego typu zabawy są nie zdrowe a nawet zabójcze dla układu jezdnego ciągnika. To był tylko test <_<
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Dodaj odpowiedź