Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy siadła pompa?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 16:18

czy siadła pompa? witam. wracalem dziś z pola z dwoma przyczepami zboża i nagle zapalila mi sie kontrolka niskiego cisnienia w skrzyni, przestalo dzialac wspomaganie, podnosnik nie podnosi i nie mam zadnego biegu. rewers nie dziala. nic kompletnie. i tak dziwnie cos zaczelo wyć. podejrzewam że to pompa. co myslicie? prosze o szybką odpowiedź bo zniwa za pasem a ja bez traktora :(.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy siadła pompa? Dzisiaj, 05:28
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2013 - 17:13

czy siadła pompa? A może byś powiedział jaki to model?

#3 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 17:41

czy siadła pompa? aa sorki. zapomnialem z tego wszystkiego. mf 6180... :/

#4 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 09 lipiec 2013 - 20:14

czy siadła pompa? Pompa raczej nagle nie wysiądzie może klin ścięło na kole od pompy czy coś moim zdaniem trzeba zajrzeć i wszystko się okaże

#5 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:19

czy siadła pompa? ale czy ja tak bez problemu tą pompę wyciagne? czy serwis musi byc.... :/

#6 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 00:00

czy siadła pompa? pompa nigdy nie siada sama z siebie w 10 sekund albo zaciął sie jakis zawor moze scielo klina. Mam tylko na dzieje ze nie bedzie jak u sasiada, podnosil przyczepe nagle cos zajeczalo i wszystko wysiadlo zawiozl ciagnik do "znachora" on otwiera dekiel a tam pompa w paru kawalkach. i cos tam powazne uszkodzila ze nie opacalo sie go robic wiec ciagnik poszedl na czesci. koles dal mu 15 tysi :P a najlepsze ze sasiad kupil ten ciagnik za 20 tysi i jeszcze z 5 lat nim robil :D:D wiec dla niego to nie jest zle ;p

#7 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 00:08

czy siadła pompa? weźcie mnie ludzie nie straszcie nawet... jak pompa to juz sie dowiedzialem ze 3,5 tys orginalna kosztuje u korbanka. nie wiem tylko czy moge ją sam zdjąć czy jest to bardziej skomplikowane.... ona tak w zasadzie odrazu nie siadla bo juz od dawna mi sie zapalala kontrolka od niskiego cisnienia w skrzyni i nie mialem pol biegow wtedy ani walka nie moglem wlaczyc... kompletnie nic. a dzisiaj jak jechalem to momentalnie przelaczylem z dwójki na trójke, puscilem sprzegło a tu on zamiast przyspieszac to zwolnil i sie zatrzymal. i odrazu mi swiecila kontrolka od niskiego cisnienia i nie mam kompletnie nic. ani polbiegow przelaczac, ani wspomagania ani walka ani wogole ciagnik nie jedzie. dzwonilem na serwis to mi powiedzieli ze na 99 % pompa siadla i ze dadzą mi wskazówki jak mam ją wymienic. ale chcialem sie dowiedzieć czy ktos juz tą pompe wyciagal lub wymienial i czy jest to skomplikowane czy dam rade ze spokojem sam to zrobic...

#8 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 lipiec 2013 - 06:37

czy siadła pompa? No to skoro tak wcześniej się działo to może filtr od hydrauliki warto najpierw zmienić może go zapychało i co jakiś czas był przepływ aż wreszcie zapchało. Dawno był zmieniany?

#9 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 07:51

czy siadła pompa? filtry i olej wymienialem 50 mtg temu

#10 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 09:15

czy siadła pompa? sprawdz cisnienie na pompie manometrem , raczej pompa nie siadła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 11:08

czy siadła pompa? jutro przyjadą mechanicy i będą działać... zobaczymy co powiedzą...:/. az sie boje

#12 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 11:13

czy siadła pompa? a więc mechanicy przyjechali i zmierzyli ciśnienie na wyjsciu hydraulicznym i zero odzewu. pompa stoi. stwierdzili ze siadła pompa calkowicie. moze mi ktos napisac ile kosztuje pompa hydrauliczna? bo jak dzwonilem do korbanka to mi zaśpiewał 11 tys bo to jest niby jakas ls-owska pompa. a rozmawialem z tymi mechanikami to mi powiedzieli ze nie raz juz wymieniali pompe w tych modelach i ze tam jest zwykla zębata pompa i koło 2 tys kosztuje... sam juz teraz nie wiem komu wierzyc

#13 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 11:58

czy siadła pompa? ja kupowalem w Świdniku pompe do 3630 firmy bosh i kosztowala wlasnie cos okolo 2-3 tysi

11 tysi za pompe? JA PIER.... ale cena :D wprost pol ciagnika :D

#14 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 13:33

czy siadła pompa? no tak mi w serwisie powiedzieli u korbanka. ale wiadomo jakie ceny ma serwis... w tym tygodniu mają przyjechac i mi tą pompe wymienić. mam nadzieje ze to tylko to i ze nie bedzie trzeba ciagnika rozpoławiać...:/

#15 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 14:45

czy siadła pompa? nie trzeba bedzie ;d

#16 Share dukat2009

dukat2009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 15:51

czy siadła pompa? Ja miesiac temu tez zmieniłem pompe w 6180 byla zalozona BOSCH-REXROTH i taka sama tez załozyłem a kosztowało mnie to 1730 zł

#17 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 16:47

czy siadła pompa? oczywiscie po wymianie pompy wymien filtry i olej !! dobra pompa z 5 letnią gwarancją 3.5tys. , BOSCH-REXROTH pompa bardzo dobra do swojej ceny

#18 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 19:46

czy siadła pompa? dzięki za odpowiedzi. troche mnie uspokiliście bo te 11 tys mnie przeraziło troszke. ale uważacie tez że to bedzie napewno pompa? troche mnie dziwi to dlaczego ciągnik nie jedzie na zadnym biegu. umie ktos to wytlumaczyc? dodam ze cos mi tam troche wyło czasami i ta kontrolka sie zapalala od niskiego cisnienia ale jak ciagnik sie popsół to nie bylo zadnego stuku czy trzasku tylko poprostu po przerzuceniu biegu z 2 na 3, zapalila sie kontrolka awari i niskiego oleju w skrzyni i ciagnik jakby martwy. tylko silnik chodzi. nie dziala mi kompletnie nic co zwiazane z hydrauliką. ale dlaczego nie jedzie... czy ta pompa jest z tym związana?

#19 Share dukat2009

dukat2009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 07:08

czy siadła pompa? napewno to nie jest pompa jak nic nie dziala i zadnego biegu nie ma. moze walek urwał sie co przekazuje naped z silnika na skrzynie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 19:06

czy siadła pompa? poniewaz jest tam sprzeglo hydrauliczne i jak nie ma cisnienia to sprzeglo nie ciagnie :P czyli mozesz sobie wrzucac biegi a on ma tak jakby wcisniete sprzeglo :P

tylko dziwi mnie to ze padla tak ze 0 oznak zycia :/