Zaloguj się, aby obserwować  
muoodyy

czy siadła pompa?

Polecane posty

muoodyy    2

witam. wracalem dziś z pola z dwoma przyczepami zboża i nagle zapalila mi sie kontrolka niskiego cisnienia w skrzyni, przestalo dzialac wspomaganie, podnosnik nie podnosi i nie mam zadnego biegu. rewers nie dziala. nic kompletnie. i tak dziwnie cos zaczelo wyć. podejrzewam że to pompa. co myslicie? prosze o szybką odpowiedź bo zniwa za pasem a ja bez traktora :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może byś powiedział jaki to model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Pompa raczej nagle nie wysiądzie może klin ścięło na kole od pompy czy coś moim zdaniem trzeba zajrzeć i wszystko się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

pompa nigdy nie siada sama z siebie w 10 sekund albo zaciął sie jakis zawor moze scielo klina. Mam tylko na dzieje ze nie bedzie jak u sasiada, podnosil przyczepe nagle cos zajeczalo i wszystko wysiadlo zawiozl ciagnik do "znachora" on otwiera dekiel a tam pompa w paru kawalkach. i cos tam powazne uszkodzila ze nie opacalo sie go robic wiec ciagnik poszedl na czesci. koles dal mu 15 tysi :P a najlepsze ze sasiad kupil ten ciagnik za 20 tysi i jeszcze z 5 lat nim robil :D:D wiec dla niego to nie jest zle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

weźcie mnie ludzie nie straszcie nawet... jak pompa to juz sie dowiedzialem ze 3,5 tys orginalna kosztuje u korbanka. nie wiem tylko czy moge ją sam zdjąć czy jest to bardziej skomplikowane.... ona tak w zasadzie odrazu nie siadla bo juz od dawna mi sie zapalala kontrolka od niskiego cisnienia w skrzyni i nie mialem pol biegow wtedy ani walka nie moglem wlaczyc... kompletnie nic. a dzisiaj jak jechalem to momentalnie przelaczylem z dwójki na trójke, puscilem sprzegło a tu on zamiast przyspieszac to zwolnil i sie zatrzymal. i odrazu mi swiecila kontrolka od niskiego cisnienia i nie mam kompletnie nic. ani polbiegow przelaczac, ani wspomagania ani walka ani wogole ciagnik nie jedzie. dzwonilem na serwis to mi powiedzieli ze na 99 % pompa siadla i ze dadzą mi wskazówki jak mam ją wymienic. ale chcialem sie dowiedzieć czy ktos juz tą pompe wyciagal lub wymienial i czy jest to skomplikowane czy dam rade ze spokojem sam to zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No to skoro tak wcześniej się działo to może filtr od hydrauliki warto najpierw zmienić może go zapychało i co jakiś czas był przepływ aż wreszcie zapchało. Dawno był zmieniany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

jutro przyjadą mechanicy i będą działać... zobaczymy co powiedzą...:/. az sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

a więc mechanicy przyjechali i zmierzyli ciśnienie na wyjsciu hydraulicznym i zero odzewu. pompa stoi. stwierdzili ze siadła pompa calkowicie. moze mi ktos napisac ile kosztuje pompa hydrauliczna? bo jak dzwonilem do korbanka to mi zaśpiewał 11 tys bo to jest niby jakas ls-owska pompa. a rozmawialem z tymi mechanikami to mi powiedzieli ze nie raz juz wymieniali pompe w tych modelach i ze tam jest zwykla zębata pompa i koło 2 tys kosztuje... sam juz teraz nie wiem komu wierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja kupowalem w Świdniku pompe do 3630 firmy bosh i kosztowala wlasnie cos okolo 2-3 tysi

 

11 tysi za pompe? JA PIER.... ale cena :D wprost pol ciagnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

no tak mi w serwisie powiedzieli u korbanka. ale wiadomo jakie ceny ma serwis... w tym tygodniu mają przyjechac i mi tą pompe wymienić. mam nadzieje ze to tylko to i ze nie bedzie trzeba ciagnika rozpoławiać...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Ja miesiac temu tez zmieniłem pompe w 6180 byla zalozona BOSCH-REXROTH i taka sama tez załozyłem a kosztowało mnie to 1730 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie po wymianie pompy wymien filtry i olej !! dobra pompa z 5 letnią gwarancją 3.5tys. , BOSCH-REXROTH pompa bardzo dobra do swojej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

dzięki za odpowiedzi. troche mnie uspokiliście bo te 11 tys mnie przeraziło troszke. ale uważacie tez że to bedzie napewno pompa? troche mnie dziwi to dlaczego ciągnik nie jedzie na zadnym biegu. umie ktos to wytlumaczyc? dodam ze cos mi tam troche wyło czasami i ta kontrolka sie zapalala od niskiego cisnienia ale jak ciagnik sie popsół to nie bylo zadnego stuku czy trzasku tylko poprostu po przerzuceniu biegu z 2 na 3, zapalila sie kontrolka awari i niskiego oleju w skrzyni i ciagnik jakby martwy. tylko silnik chodzi. nie dziala mi kompletnie nic co zwiazane z hydrauliką. ale dlaczego nie jedzie... czy ta pompa jest z tym związana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

napewno to nie jest pompa jak nic nie dziala i zadnego biegu nie ma. moze walek urwał sie co przekazuje naped z silnika na skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

poniewaz jest tam sprzeglo hydrauliczne i jak nie ma cisnienia to sprzeglo nie ciagnie :P czyli mozesz sobie wrzucac biegi a on ma tak jakby wcisniete sprzeglo :P

 

tylko dziwi mnie to ze padla tak ze 0 oznak zycia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ona mi czasami wyła jakos dziwnie i od czasu do czasu mi sie zapalala kontrolka od niskiego cisnienia i wtedy juz nie mialem pół biegów, napędu nie moglem włączyc, wałka. ale reszta chodzila elegancko. no i tu nagle takie cos. dodam jeszcze ze jak dam mu na obroty to cos tam zaczyna rewers migac i ogolnie kontrolki wariują troche. jak ten ciagnik mi sie zatrzymal na amen to tak bylo cos glosno slychac jak wyje czy zgrzyta. ale nie moglem jakos tego zlokalizowac. i teraz to ustalo ale nadal nic nie ma. w dalszym ciagu czekam na mechaników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

a więc panowie wszystko jasne... mechanicy wyciagneli pompe i jest juz bardzo podjechana tzn bardzo lekko sie kręci i praktycznie palcem mozna zatkac otwór i gdy kreci sie kolem to ona nie daje cisnienia tylko przepuszcza. mialem nadzieje ze to jest tylko to a tu sie okazalo ze koles kazal mi ruszyc rozrusznikiem ale tylko tak zeby nie odpalil silnik i wogole nie kreci sie wal co napedza tą pompe :/. coś gdzieś sie ukręciło:/. we filtrze znalazlem kilka opiłków takze cos gdzieś śrutowalo. dzisiaj po niego laweta przyjedzie i jedzie do firmy bo muszą go rozpołowić zeby to naprawic.... masakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

A to pewnie wyleciał wieloklin na koszu sprzęgła WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

i juz wszystko wiadomo... ścieły sie frezy we flanszy... rozpolowili ciagnik i sie okazalo ze we flanszy wszystkie frezy są ścięte. poprostu silnik nie napędza wału co wchodzi do skrzyni bo brak frezów... wał tez ma troszke podjechane te frezy ale jak przyjdzie nowa flansza to bedzie oki... inny mechanik stwierdzil ze ta pompa jeszcze z rok by działała no ale jak juz jest rozebrana to zalozą nową... takze mam nadzieje ze bedzie okey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Stasiu84
      Witam mam problem rok temu wymieniłem pompę pompa Nsz-10 do tej pory był spokój pompa cicho pracowała. W tym roku zaczęła gwizdać ,na dużych obrotach wręcz wyje  dodatkowo zaczyna pienić się olej w zbiorniku hydraulicznym, hydraulika nie ma żadnych wycieków olej wymieniany był niedawno wlany taki sam jak był superol cb40 jaka może być przyczyna tego ? wolę spytać zanim zacznę szukać przyczyny sam i rozbierać i sprawdzać  Pozdrawiam 
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj