Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z056 śruby docisku sprzęgła pomocy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrTomo1919

MrTomo1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 14:34

Bizon Z056 śruby docisku sprzęgła pomocy Witam poszukuje takich śrub do przykręcenia docisku pońieważ stare są ukręcone. Zjeździłem już połowe swojego województwa odwiedziłem każdy sklep i nikt czegoś takiego nie ma. Kompletna załamka żeby głupiej śrubki nie można było dostac. Gwint jest calowy M8 łeb śruby podajże na klucz 14 przewiercony na drut zabezpieczający i delikatnie podtoczona tak aby docisk nie miał luzów. Kupował ktoś takie śruby gdzie można je dostac czy sa gdzieś w internecie bo tez szukałem i nic :(

Załączone miniaturki

• SAM_2196.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z056 śruby docisku sprzęgła pomocy Dzisiaj, 15:31
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 15:32

Bizon Z056 śruby docisku sprzęgła pomocy Szukałem w katalogach hurtowni i nic nie znalazłem.
Jeżeli myślimy o tej samej śrubie to ona ma numer katalogowy 301.18.030 ale nigdzie jej nie idzie dorwać, a całego sprzęgła nie ma sensu kupować.
Ja proponuję kupić zwykłą śrubę M8 żeby pasowała na gwint i długość, można kupić wzmacnianie 8.8, nakręcić na nie nakrętki i te nakrętki następnie stoczyć tokarką do wymaganego rozmiaru żeby otrzymać to zgrubienie przy łbie śruby.

#3 Share MrTomo1919

MrTomo1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 19:46

Bizon Z056 śruby docisku sprzęgła pomocy

Szukałem w katalogach hurtowni i nic nie znalazłem.
Jeżeli myślimy o tej samej śrubie to ona ma numer katalogowy 301.18.030 ale nigdzie jej nie idzie dorwać, a całego sprzęgła nie ma sensu kupować.
Ja proponuję kupić zwykłą śrubę M8 żeby pasowała na gwint i długość, można kupić wzmacnianie 8.8, nakręcić na nie nakrętki i te nakrętki następnie stoczyć tokarką do wymaganego rozmiaru żeby otrzymać to zgrubienie przy łbie śruby.

No właśnie to ten numer katalogowy to ta śrubka. Gwint ma jednak normalny jak zwykła M8. Tak wiem że można kupic 8.8 ale ta jak mi powiedział tokarz to ma twardosc 10.10 czyli bardzo twarda i chyba ten numer z pottoczeniem nakrętki by zabardzo nie wypalił bo na gwincie śruba ma 8mm a na tym podtoczeniu niecałe 9 więc jak by podtoczył tą nakrętke do 9 to by sie rozsypała w tokarce zresztą nie miał by jak złapac prowadzenia na tokarce. Temat jest naprawde trudny niby bizon a tu głupiej śrubki nie można dostac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 23:07

Bizon Z056 śruby docisku sprzęgła pomocy Ja miałem taki sam problem ze szpilkami do przykręcania rozrusznika, ostatecznie zadzwoniłem tutaj-> http://www.andoria-mot.com.pl/
i jutro będę miał je w domu, więc może i ty sprubój, wiem że to nie jest część typowo silnikowa ale zapytać nie zaszkodzi.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 23:09

Bizon Z056 śruby docisku sprzęgła pomocy Jak już to 10,9.
Ja nie widzę najmniejszego problemu z wytoczeniem takiej śruby.
Tokarz widział takie problemy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 08:56

Bizon Z056 śruby docisku sprzęgła pomocy Sprzęgła do Bizonów ma w ofercie Ursus Chełmno, może mają też pojedyncze elementy
http://www.ursus.pl/kontakt_hms.html

Tutaj lista części oferowana przez nich http://www.ursus.pl/grupag.pdf