Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 20:54

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? Witam zakupiłem 2 silosy od cementu z przeznaczeniem na zboże a mam starą ale dobrą i nie potrzebną dmuchawę do siana i myślę żeby całą skrzynie zwalić i prosto od wentylatora zrobić wyjście na rurę 160mm i myśle że osiągnął bym w ten sposób zadowalającą wydajność ponieważ jest dość duży ten wentylator i tu moje pytanie czy osiągnę tym spodziewany efekt?i mam do dyspozycji silnik 7.5kw 1450obr/min wystarczą takie obroty?

Ps.po dodaniu pomyślałem że to powinno być w dziale "Wynalazki i udoskonalenia" ale teraz już chyba nie mogę tego zmienić? :huh:

Edytowany przez Ramzes1987x, 08 lipiec 2013 - 20:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? Dzisiaj, 17:57
  •  

#2 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 08:21

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? Kolego, prosto do wentylatora nie daje się wlotu zboża bo się wentylator zapcha, może nie od razu i dodatkowo będzie łupał ziarna.

Robi się zwężkę tzw. dyfuzor jak w 2-sówach i za zwężką wprowadza się po skosie w stronę wylotu wsyp zboża.
Ja mam taką: http://tablica.pl/of...my-ID2Nwhl.html tylko ze z tych mniejszych, i też zamierzam to zrobić ale zawsze czasu mało. Będę robił na wąż fi200 z rury kanalizacyjnej. Podobno plastik się elektryzuje...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#3 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 08:58

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? Podzielcie się fotkami jak coś wykombinujecie :)

#4 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 09:28

Kolego, prosto do wentylatora nie daje się wlotu zboża bo się wentylator zapcha, może nie od razu i dodatkowo będzie łupał ziarna.

Robi się zwężkę tzw. dyfuzor jak w 2-sówach i za zwężką wprowadza się po skosie w stronę wylotu wsyp zboża.
Ja mam taką: http://tablica.pl/of...my-ID2Nwhl.html tylko ze z tych mniejszych, i też zamierzam to zrobić ale zawsze czasu mało. Będę robił na wąż fi200 z rury kanalizacyjnej. Podobno plastik się elektryzuje...

Może źle mnie zrozumiałeś może źle napisałem ale nie chce dawać wlotu zaraz w wentylator tylko tak jak mówisz ale jest kolejny problem przeróbka dmuchawy to małe piwo ale skąd rury w miarę tanio jak tu zaraz żniwa?o rurze wgl nie myśl bo wysypiesz przyczepę zboża i już jej nie dotkniesz bo tak bd naelektryzowana wiem bo kolega tak miał...
Tak mnie cena zachęciła tych silosów że aż 3 wzięłem :)

#5 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 10:25

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? Małe niemieckie dmuchawy które maja super wydajność kupisz juz do 1500 zł z pełnym kompletem rur, tak wiec nie widzę sensu bawić się w przerabianie.
Pierwsza z brzegu http://tablica.pl/of...html#cda2118cea

Edytowany przez Mikua, 09 lipiec 2013 - 10:29.

#6 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 27 grudzień 2013 - 23:20

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? kilka lat temu przerabiałem dmuchawę silnik 11kw 2900 obr.; obr są zredukowane na ok 1400 by zwiększyć moc silnika; zamontowany jest też drugi silnik 1.1 kw, który napędza łopatki w koszu - dzięki temu jest większa wydajność na godzinę do ok 15t. Dmuchawa nie wytwarza żadnych wyładowań elektrycznych - rury są metalowe.

Edytowany przez nikolajjj, 03 styczeń 2014 - 19:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 21:47

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? Witam,mam dmuchawę też kombinowaną dorobiłem kosz oraz zwężenie i wpust na ziarno z szybrem aby regulować ilość ziarna, a dałem rury kanalizacyjne 160 i kolana o różnych kątach i jest zarąbiście, rury lekko się elektryzują, ale tylko na tyle że kurz się przylepia do rur na ich zewnętrznej stronie ,ale żadnego niebezpiecznego napięcia nie wytważa, jak stać głową przy rurze to czuć że lekko włosy dęba stają bo je przyciąga, mam ją od kilku ładnuch lat i jestem z niej zadowolony, silnik 7,5kw wysoko-obrotowy pięknie sobie daje radę ,tyle że gwizd taki jak by helikopter lądował, bo trochę przy duże obroty ma dmuchawa,i muszę się zebrać i zredukować trochę na kołach pasowych obroty,ziarno sypie na oborę i powiem że do zasiewu mam zboże zaraz odwiane, bo ładne, grube i czyste ziarno jest bliżej rury ,a drobne dalej odsypane, tak że przyjemne z porzytecznym :D Pozdrawiam.

#8 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 23:03

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? Z tym, że rury plastikowe się elektryzują to nie chodzi o to, że lekko kopie prąd (gdybyś pracował w nocy, to zauważysz przeskok iskry gdy cię kopie) ale to jest właśnie problem, bo występowanie iskry podnosi ryzyko wybuchu pyłu (kurzu) i o to głównie chodzi.

#9 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 16:46

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? Witam,zawsze można zrobić uziemienie i nie będzie takowych zagrożeń jeśli ktoś ma takie obawy ,a z resztą i tak jest uziemione jesli dmuchawa stoi bezposrednio na ziemi z silnikiem :huh: Pozdrawiam.

#10 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:59

Z tym, że rury plastikowe się elektryzują to nie chodzi o to, że lekko kopie prąd (gdybyś pracował w nocy, to zauważysz przeskok iskry gdy cię kopie) ale to jest właśnie problem, bo występowanie iskry podnosi ryzyko wybuchu pyłu (kurzu) i o to głównie chodzi.

U
nas to zjawisko występuje przy śrutowniku, przy rurze zasysającej zboże (plastykowa, karbowana). W nocy widać jak właśnie iskry przeskakują, a rura się jakby jarzy.

#11 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:43

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? posiadam dmuchawe jak kolega junkers ma na tablicy.pl z dorobionym koszem i działa bez problemu od kilku lat.przyczepa 3,5t9zsypy w podłogach przez pcv-ki fi 160) to 20 min zrzutu przy silniku 7,5kw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 luty 2014 - 11:02

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża? Też mam taką i nikt jej nie chce kupić :P Znajomy swoją sypie zboże i mówi że nieźle idzie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.