Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Z056 Sprzęgło

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrTomo1919

MrTomo1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 20:32

Bizon Z056 Sprzęgło Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru :o . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Z056 Sprzęgło Dzisiaj, 16:53
  •  

#2 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:20

Bizon Z056 Sprzęgło Rozumiem że stara tarcza jest dobra, tak? jezeli tak to po co zakładasz nowa? skoro ja odtłusciłes to powinnna działac i stara, nowa lepeij sobie na poźniej zachowaj, a puki co sprawdz na starej. A pedał regulujesz dzwigienkami i jak słabo Ci on odbija to kup nowa spręzyne albo jakos dołuż jeszcze jedna pomocniczą.

#3 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 09 lipiec 2013 - 18:05

Bizon Z056 Sprzęgło Tam nie powinno być smaru... Sprawdź sobie, czy wężyk prowadzący od smarowniczki do łożyska wyciskowego w środku nie jest pęknięty :)

#4 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:24

Bizon Z056 Sprzęgło mam problem z moim bizonem zgrzytają biegi i tu jest moje pytanie jak się reguluje sprzęgło w bizonie czy jest jakieś okienko w którym widać łapki i łożysko tak jak to jest w c-330

jest jakieś okienko za tym kołem pasowym od sprzęgła na 3 śrubki ale tam nic nie ma

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:37

Bizon Z056 Sprzęgło @Mr tomo załóż nową tarczę i nic nie reguluj na łapkach, maja być równo ustawione chyba że nimi pokręciłeś, zasmarowana tarcza nasiąknięta jest grafitem nie domyjesz tego wywal ją, jedyne co możesz zrobić to sprężyny wywalić lub podłożyć pod nie podkładki, ale samo równe ustawienie łapek powinno wystarczyc +nowa tarcza. I smaruj sprzęgło(tzn łożysko oporowe) na początku sezonu i bedzie.
@audi jest okienko ale tym okienkiem tyle narobisz że szybciej rozbierzesz i złożysz mi to zajmowało do godziny.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 22:41

Bizon Z056 Sprzęgło a jak się zabrać za rozbieranie i co rozebrać zeby się dobrać do tarczy ?

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 23:04

Bizon Z056 Sprzęgło Poluźnij pas jezdny, zdejmij go, odkręć tę blachę z przodu między sprzęgłem a mostem, odepnij cięgno od sprzęgła, odkręć śruby do okoła obudowy sprzęgła i wyjedzie połowa obudowy.
Ale na początek sprawdził bym na twoim miejscu czy nie da sie podciągnąć sprzęgła na cięgnach i czy czasem pod pomostem nie jest urwany uchwyt trzymający jedną dźwignię między cięgnami, to częsta usterka, druga częsta usterka jak nie ma sprzęgła to rozkręcająca się jedna śruba na łapkach dociskowych w sprzęgle.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#8 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:50

Bizon Z056 Sprzęgło a jak sprawdzić odległość łożyska od łapek da rady jakoś bo przez to okienko nic nie widać

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:58

Bizon Z056 Sprzęgło Przeczytaj mój post 3 posty wyżej, zdanie dedykowane do ciebie co napisałem? :D
Rozbierz, ustaw łapki równo tak jak były i ustaw cięgnami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share arkady12

arkady12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 20:47

Bizon Z056 Sprzęgło

Witam chciał bym odświeżyć żeby nie zakładać prawie podobnego tematu. 
Sytuacja jest odwrotna bo nie da się zatrzymać bizona. 
Bizon miał jak go kupiłem bardzo podciągnięte sprzęgło prawie brało od razu, po poluźnieniu był za duży luz i nie jechał w ogóle  ( wniosek tarczy prawie nie ma )

przejeździłem do końca sezon po czym ostatniego dnia sprzęgło znikło  

Sprawdzałem cięgna wszytko jest ok
rozebrałem sprzęgło tarcza jest srednia, docisk wygląda na zdrowy nie dostał się tam smar 

wiec pytanie co jeszcze może być nie tak że cały czas trzyma ??   

Edytowany przez arkady12, 22 listopad 2016 - 23:29.