Slipek

MF 86 problem

Polecane posty

Slipek    0

Witam

Mam problem z kombajnem 86 a dokladnie z jazdą pod górę wtedy najprawdopodobniej paski się slizgają i trzeba jechąc małym biegiem rzeby wyjechac, oczywiscie w polu jak się jezdzi nie ma problemu tylko w pagórkach. Czy miał ktoś taki problem i moje pytanie teraz brzmi tak czy należy wymienić oba paski od jazdy górny i dolny czy tylko jezdny dolny tak jak mi doradzano . Paski podchodzą od innych modeli więc nie ma problemu (186,206.240..itd)z zakupem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

Nie musisz wymieniać dwóch na raz . Ja jeździłem tak 4 lata i nie zauwarzyłem niepokojących objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slipek    0

Tylko wiesz jadąc pod górke trzeba kombinowac i się męczyć najlepiej jechac małym biegiem tylko nie wiem czy trzeba odrazu dwa paski zmieniać czy nie opłaca sie tak jak ty mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

a może po prostu pasy są luźne?

2- jeśli pasy się ślizgają, to ewidentnie czuć nosem,- może pasy są ok a sprzęgło się ślizga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slipek    0

Właśnie tak musze zrobić tylko który bezposrodnio od silnika pas górny czy dolny od sprzęgła który ważniejszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Dolny przenosi większy moment obrotowy.

Łatwiej slizga się pasek klasyczny (ja mam górny zębaty, dolny zwykły - i ten zwykły czasem śliźnie)

Który pas się ślizga możesz sprawdzić w trakcie pracy - ten który jest bardzo gorący - będzie do wymiany.

A wymienić możesz w trakcie żniw - kwestia wymiany to najwyżej kilkanaście minut postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slipek    0

W sumie to racja ja mam oba paski klasyczne i raczej zakupie na zaś i zmienie dolny narazie a jak to nie pomoże to wtrakcie zmienie górny rzeczywisćie nie ma dużo odkręcania więc ...

Dzięki bazalt50 ;)

 

Temat do zamknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj