Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trójkąt jest potrzebny ??

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bizonek56

bizonek56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 18:34

Trójkąt jest potrzebny ?? Witam mam pytanie czy do nowego ciągnika na tył trzeba montować trójkąt ?? Mam wszystkie światła awaryjne koguta a w kabinie trójkąt ale rozkładany jak w samochodzie to trzeba jeszcze trójkąt taki normalny ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trójkąt jest potrzebny ?? Dzisiaj, 16:48
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 18:44

Trójkąt jest potrzebny ?? Pojazdy takie jak ciągnik rolniczy czy zestaw, maszyna budowlana ma być oznaczona trójkątem pojazdów wolnobieżnych.
Kogut jest ci w ogóle nie potrzebny chyba że wykonujesz prace na drogach publicznych.
KPK Kumurun Team

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 19:01

Trójkąt jest potrzebny ?? Poczytaj kiedy należy używać "koguta" i nie pisz bzdur że nie jest potrzebny.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 19:05

Trójkąt jest potrzebny ?? Wiem kiedy używac koguta bo pracuje publicznie.
Pomijam poruszanie się pojazdami ponadwymiarowymi bo sam ciągnik do nich nie należy, pojazdy nierejestrowane typu koparka lub inne zachowujące się w nietypowy sposób.

Edytowany przez seweryn20, 06 lipiec 2013 - 19:08.

KPK Kumurun Team

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 19:07

Trójkąt jest potrzebny ?? Zależy jaki ciągnik ;) Cześć maszyn spełnia warunki używania "koguta"

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 19:11

Trójkąt jest potrzebny ?? sam ciągnik nie musi ale może. Chociaż póki mieści się w gabarytach dopuszczonych do ruchu jest mu ta na sranie potrzebne.
Ogólnie jest to często nadwyrężane i powinno być stosowane tylko i wyłącznie wtedy kiedy trzeba a nie gdy facet targa dwuskibowy pług po drodze trzeciej kategorii. To go do niczego nie upoważnia.
Co do maszyn..... mało jest takich które nie mieszczą się na drodze jak na razie.
1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni,

2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.

2a. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może korzystać z autostrady lub drogi ekspresowej nawet wtedy, gdy pojazd ten nie jest pojazdem samochodowym lub jego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie prędkości co najmniej 40 km/h.

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

Coś dodać?

Edytowany przez seweryn20, 06 lipiec 2013 - 19:17.

KPK Kumurun Team

#7 Share bizonek56

bizonek56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 20:02

Trójkąt jest potrzebny ?? no jak ja miałem dwa koguty w 170 NH i zestaw upr siewny 4 m gruber 4 m pług 4 skibowy to chyba kogu lepiej zeby był co bo kogut zwalnia tez ze mozesz trzmać sie maksymalnie prawej krawedzi jezdzni tak?

#8 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 06 lipiec 2013 - 20:04

Trójkąt jest potrzebny ?? Te nowe traktory co jadą 40km/h to pewnie nie muszą mieć trójkąta.

#9 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 20:07

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.
Coś dodać?

Może jestem daltonistą nie wiem, ale z tego co zauważyłem w swoich ciągnikach to kogut błyska na pomarańczowo...

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 20:08

Trójkąt jest potrzebny ?? Jak napisałem użycie koguta musi być uzasadnione. To o czym ty piszesz jest mowa w trzecim punkcie.
Ursusc385 przyczepiłeś się słownictwa. Nie ma żółtego koguta.
Bez względu na prędkość ciągnika użycie koguta musi być uzasadnione i prędkość nie ma tu nic do rzeczy. Współczesne ciągniki nie są pojazdami wolnobieżnymi.
Zresztą wystarczy poczytać przepisy.

Edytowany przez seweryn20, 06 lipiec 2013 - 20:11.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bizonek56

bizonek56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:12

Trójkąt jest potrzebny ?? fastrac 80 km/h tandem 15t i tez nie musi miec koguta?

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:29

Trójkąt jest potrzebny ?? Przepisy określają to w miarę jasno. Są podane sytuacje kiedy ma być. Prędkość i waga w granicach mieszczących się w przepisach nie zobowiązuję do używania koguta.

Edytowany przez seweryn20, 06 lipiec 2013 - 21:30.

KPK Kumurun Team

#13 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:40

Współczesne ciągniki nie są pojazdami wolnobieżnymi.
Zresztą wystarczy poczytać przepisy.

człowieku ciągnik rolniczy nie jest i nie był pojazdem wolnobieżnym, ciągnik rolniczy ma swoją definicje a pojazd wolnobieżny swoją .

Edytowany przez kozulek2, 06 lipiec 2013 - 21:41.

#14 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:42

Trójkąt jest potrzebny ?? No dobra, ale jak jedę z agregatem uprawowo-siewnym i siewnik zasłaniami światła tylne to chyba lepiej jest, gdy włącze koguta. Albo gdy targam dwie przyczepy.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:47

Trójkąt jest potrzebny ?? Lepiej to nie znaczy że jest to obowiązkowe, światła mają być widoczne.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:47

Trójkąt jest potrzebny ?? Kozulek2 pobudka. Przecież ja to właśnie napisałem.
Farmtracker ty nie masz prawa wyjechać na drogę z zasłoniętymi światłami ciągnika. A jeżeli już maszyna je zasłania to ma posiadać swoje.
Jak ty sobie wyobrażasz jazdę po drodze bez oświetlenia ciągnika, sygnalizowania hamowania czy skrętu? To łamanie przepisów a kogut nie jest tutaj wyjściem z sytuacji ani żadnym usprawiedliwieniem. Czy go masz czy nie światła mają być i koniec.

Edytowany przez seweryn20, 06 lipiec 2013 - 21:49.

KPK Kumurun Team

#17 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:55

Trójkąt jest potrzebny ?? tylko że ani współczesne ani te stare ciągniki rolnicze ,więc po co te współczesne ?

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 22:06

Trójkąt jest potrzebny ?? Stare ciągniki nie ale stare przepisy mówiły o ciągniku rolniczym "pojazd wolnobieżny".
Chodzi o przepisy z przed 20 lat.
Trochę źle sformułowałem ale pisząc współczesne miałem na myśli dzisiejsze prawo.
KPK Kumurun Team

#19 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 22:16

Trójkąt jest potrzebny ?? no tak i przepisy nakazują aby pojazd wolnobieżny ,ciągnik rolniczy posiadał trójkąt ostrzegawczy..mało tego taki pojazd ma obowiązek zjechać na pobocze aby ułatwić , udrożnić ruch ..trójkąt ten nie informuje o prędkości pojazdu tylko że pojazd taki ma obowiązek zjechania na prawo a nawet zatrzymania się w celu ułatwienia wyprzedzania innemu pojazdowi :D więc jeśli ktoś myśli że jak włączy koguta to cała droga jego bo inni zwalniają to może się zdziwić w razie wypadku .

Edytowany przez kozulek2, 06 lipiec 2013 - 22:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 23:05

Trójkąt jest potrzebny ?? właśnie nie wiem po co z przyczepami ludzie włączają "koguta" mieści sie w gabarytach i po co ludzi w bład wprowadzać

Dodaj odpowiedź