Polecane posty

bizonek56    0

Witam mam pytanie czy do nowego ciągnika na tył trzeba montować trójkąt ?? Mam wszystkie światła awaryjne koguta a w kabinie trójkąt ale rozkładany jak w samochodzie to trzeba jeszcze trójkąt taki normalny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pojazdy takie jak ciągnik rolniczy czy zestaw, maszyna budowlana ma być oznaczona trójkątem pojazdów wolnobieżnych.

Kogut jest ci w ogóle nie potrzebny chyba że wykonujesz prace na drogach publicznych.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Poczytaj kiedy należy używać "koguta" i nie pisz bzdur że nie jest potrzebny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wiem kiedy używac koguta bo pracuje publicznie.

Pomijam poruszanie się pojazdami ponadwymiarowymi bo sam ciągnik do nich nie należy, pojazdy nierejestrowane typu koparka lub inne zachowujące się w nietypowy sposób.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zależy jaki ciągnik ;) Cześć maszyn spełnia warunki używania "koguta"


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

sam ciągnik nie musi ale może. Chociaż póki mieści się w gabarytach dopuszczonych do ruchu jest mu ta na sranie potrzebne.

Ogólnie jest to często nadwyrężane i powinno być stosowane tylko i wyłącznie wtedy kiedy trzeba a nie gdy facet targa dwuskibowy pług po drodze trzeciej kategorii. To go do niczego nie upoważnia.

Co do maszyn..... mało jest takich które nie mieszczą się na drodze jak na razie.

1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

 

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

 

1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni,

 

2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.

 

2a. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może korzystać z autostrady lub drogi ekspresowej nawet wtedy, gdy pojazd ten nie jest pojazdem samochodowym lub jego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie prędkości co najmniej 40 km/h.

 

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

 

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

Coś dodać?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

no jak ja miałem dwa koguty w 170 NH i zestaw upr siewny 4 m gruber 4 m pług 4 skibowy to chyba kogu lepiej zeby był co bo kogut zwalnia tez ze mozesz trzmać sie maksymalnie prawej krawedzi jezdzni tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

 

 

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

Coś dodać?

 

Może jestem daltonistą nie wiem, ale z tego co zauważyłem w swoich ciągnikach to kogut błyska na pomarańczowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak napisałem użycie koguta musi być uzasadnione. To o czym ty piszesz jest mowa w trzecim punkcie.

Ursusc385 przyczepiłeś się słownictwa. Nie ma żółtego koguta.

Bez względu na prędkość ciągnika użycie koguta musi być uzasadnione i prędkość nie ma tu nic do rzeczy. Współczesne ciągniki nie są pojazdami wolnobieżnymi.

Zresztą wystarczy poczytać przepisy.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przepisy określają to w miarę jasno. Są podane sytuacje kiedy ma być. Prędkość i waga w granicach mieszczących się w przepisach nie zobowiązuję do używania koguta.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Współczesne ciągniki nie są pojazdami wolnobieżnymi.

Zresztą wystarczy poczytać przepisy.

człowieku ciągnik rolniczy nie jest i nie był pojazdem wolnobieżnym, ciągnik rolniczy ma swoją definicje a pojazd wolnobieżny swoją .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

No dobra, ale jak jedę z agregatem uprawowo-siewnym i siewnik zasłaniami światła tylne to chyba lepiej jest, gdy włącze koguta. Albo gdy targam dwie przyczepy.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lepiej to nie znaczy że jest to obowiązkowe, światła mają być widoczne.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kozulek2 pobudka. Przecież ja to właśnie napisałem.

Farmtracker ty nie masz prawa wyjechać na drogę z zasłoniętymi światłami ciągnika. A jeżeli już maszyna je zasłania to ma posiadać swoje.

Jak ty sobie wyobrażasz jazdę po drodze bez oświetlenia ciągnika, sygnalizowania hamowania czy skrętu? To łamanie przepisów a kogut nie jest tutaj wyjściem z sytuacji ani żadnym usprawiedliwieniem. Czy go masz czy nie światła mają być i koniec.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tylko że ani współczesne ani te stare ciągniki rolnicze ,więc po co te współczesne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Stare ciągniki nie ale stare przepisy mówiły o ciągniku rolniczym "pojazd wolnobieżny".

Chodzi o przepisy z przed 20 lat.

Trochę źle sformułowałem ale pisząc współczesne miałem na myśli dzisiejsze prawo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no tak i przepisy nakazują aby pojazd wolnobieżny ,ciągnik rolniczy posiadał trójkąt ostrzegawczy..mało tego taki pojazd ma obowiązek zjechać na pobocze aby ułatwić , udrożnić ruch ..trójkąt ten nie informuje o prędkości pojazdu tylko że pojazd taki ma obowiązek zjechania na prawo a nawet zatrzymania się w celu ułatwienia wyprzedzania innemu pojazdowi :D więc jeśli ktoś myśli że jak włączy koguta to cała droga jego bo inni zwalniają to może się zdziwić w razie wypadku .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

właśnie nie wiem po co z przyczepami ludzie włączają "koguta" mieści sie w gabarytach i po co ludzi w bład wprowadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Mam wszystkie światła awaryjne koguta a w kabinie trójkąt ale rozkładany jak w samochodzie to trzeba jeszcze trójkąt taki normalny ?

Chcesz jeździć na światłach awaryjnych? :blink:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

właśnie nie wiem po co z przyczepami ludzie włączają "koguta" mieści się w gabarytach i po co ludzi w błąd wprowadzać

 

Jest taka moda i tyle.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Raczej szpan he he. A to normalne nadużycie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Ja na co dzień jeżdże ciężarówką z naczepą i wogóle mi to nie przeszkadza jak ciągnik jedzie z włączoną lampą błyskową a nawet jestem za.

Bardziej mnie denerwuje to jak po zmroku ciągniki jeżdżą z jednym światłem pozycyjnym z przodu albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj