Junkers

Rozrusznik bizon

Polecane posty

Junkers    44

Witam,

temat zakładam ponieważ nigdzie nie ma o tym jakiejkolwiek nawet najmniejszej wzmianki, chodzi o szpilki(sztyfty) mocowania rozrusznika do obudowy koła zamachowego + oczywiście do tego nakrętki. Potrzebuje 3 sztuki tego i 7 na zapas, ponieważ nigdzie tego nie można zdobyć, 8 sklepów otwiera ręce w niebo <.<

Tam są angielkie gwinty calowe wg. katalogu (Bolt, 5/8" BSF x 1.6").

Co wy na to??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wątpię aby tokarz miał narzynki calowe, a wiercić gwintownikami w żeliwnym kadłubie za bardzo mi się nie widzi, właśnie wpadłem na pomysł że mogą mieć takie szpilki w sklepie pks Kutno, ale wątpię aby tam były.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Gwintownik 12 metryczny prze gwintować szpilki 12 stoczyć kawałkiem i narznąć na 10.A jak masz narzynkę 10 to kontówką opierdzielić i nagwintować na 10 i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dzwoniłem do hurtowni z częściami do autobusów, tam mówią że są normalne gwinty(ale nie są) poza tym i tak tych szpilek nie mają.

 

@Balcerek1 tylko skąd wziąć gwintownik calowy żeby szpila w obudowę zamachu pasowała, od strony rozrusznika to wiadomo że na metryczny trzeba zrobić, bo skąd ja niby dorwę nakrętki calowe :blink:

Pozostaje mi spytać się tokarzy co oni na to jak @tomasz mówił, może cudem by mieli narzynki calowe, wszak na allegro są te 3/8" to może mają na warsztacie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Sprawa zakończona, zamówiłem tutaj-> http://www.andoria-mot.com.pl/

7szt z nakrętkami za 61zł, 4 sztuki będą na zapas albo jak ktoś będzie potrzebował, ludzie gubią te nakrętki i zakładają zwykłe przez co gwinty się niszczą.

 

Okoliczni tokarze/ślusarze nie mają żadnych narzynek calowych.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dzwoniłem do hurtowni z częściami do autobusów, tam mówią że są normalne gwinty(ale nie są) poza tym i tak tych szpilek nie mają.

 

@Balcerek1 tylko skąd wziąć gwintownik calowy żeby szpila w obudowę zamachu pasowała, od strony rozrusznika to wiadomo że na metryczny trzeba zrobić, bo skąd ja niby dorwę nakrętki calowe :blink:

Pozostaje mi spytać się tokarzy co oni na to jak @tomasz mówił, może cudem by mieli narzynki calowe, wszak na allegro są te 3/8" to może mają na warsztacie.

Metryczny gwintownik 12 a mnie calowy.Po co calowy prze gwintować na zwykła 12 i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie, 12 by nie weszła w dziury rozrusznika. Szpilka mówiąc po metrycznemu jest niewiele mniejsza od fi-10. A szpilka w obudowie zamachu musi mieć swoją część calową.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pisałem wcześniej ale nie za kumałeś o co biega. Gwintownik 12 metryczny prze gwintować w obudowie szpilki 12 stoczyć kawałkiem i narznąć na 10.A jak masz narzynkę 10 to kontówką opierdzielić i nagwintować na 10 i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Mam do wymiany wirnik rozrusznika, czy ktoś wymieniał w swoim kombajnie? Znalazłem za 130 zł na allegro, ale nie wiem, co on jest wart. Mógłby ktoś coś doradzić? 

Edytowano przez stasiek_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    261

W rozruszniku w bizonie kiedy próbuje go odpalić w cięższych warunkach (zima) pali mi szczotki i tą bierznie po której się poruszaja po wirniku. W tamtym roku wymieniłem szczotki i  wirnik na nowy a teraz znów to samo. Wydaje się że przyciski szczotek mocno trzymają. Myślałem nad tym czy nie ma za ciężko kręcić w minusowych temp. ale przecież autosany palą cały rok. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    261

hahaha...ha...ha niech ktoś zatrzyma tą karuzele śmiechu... ale to było słabe... Czekam na rzeczowe podpowiedzi od rzeczowych ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Oddaj rozrusznik do regeneracji, sam nowy wirnik się obrabia. Po za tym masz chyba, uszkodzone uzwojenie w stojanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    261

Nowy wirnik sie obrabia? Co to konkretnie znaczy? W jaki sposob stojan moze wplynac na palenie szczotek? Przepraszam za lawine pytan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nowy wirnik się obrabia, powinien mieć przetoczony komutator. 

 

http://www.bendiks.rzeszow.pl/rozruszniki.html 

 

Jest tam schemat elektryczny rozrusznika widać + szczotki "idzie" przez uzwojenie wzbudzające umieszczone w stojanie. 

 

p.s. Bendiks jest w naszych stronach chyba najbardziej rozpoznawalną firmą robią dość tanio i solidnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    261

Nie mam fachowej wiedzy ale nadal nie rozumiem potrzeby toczenia nowego komutator. W porownaniu ze starymi lub z innych rozrusznikow wyglada tak samo. A co do stojana to mam rozrusznik ursusa 385 wiec zamienie go bo jest ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Tylko wygląda dobrze, jednak nie zapewnia szczotce odpowiedniego styku, szczotki również się dociera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Chcesz rozrusznik uruchomić bez obciążenia? Ok, działaj. A i już możesz nowego zamawiać. I elektryka sobie poszukaj. Nie wierzę w to co napiszę ale... @Elektrotechnik wróć! Bo już ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie zauważyłem że to napisał jakoś. Rozrusznik to silnik szeregowy bez obciążenia jego obroty będą rosły w nieskończoność(przynajmniej teoretycznie), co doprowadzi do jego uszkodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj