kamilskoro

jaka jest pojemność zbiornika ziarna oraz paliwa w dominatorze 88s

Polecane posty

kamilskoro    0

Witam tak jak w temacie chciałbym się dokładnie dowiedzieć jaka jest pojemność zbiornika ziarna i paliwa w tym kombajnie heh nigdzie nie mogę tego znaleść nie pisze nigdzie na kombajnie bo szukałem więc proszę o pomoc:-) pozdrawiam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Właśnie zajrzałem do instrukcji i tam pisze; Zbiornik ziarna 4600 litrów, zbiornik paliwa 300 litrów. Jak byś chciał kupić instrukcje obsługi to tu masz http://www.swistak.p...8.html��polecam, stąd właśnie braliśmy. Pozdrawiam ;)

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilskoro    0

Dzięki:-)nie wydaje się wam ze trochę mniejsza jest pojemność zbiornika? Może ktoś mierzył jak np sypał zboże na przyczepe czy coś?:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

moze sie wydaje ale jak mialem pelny to przyczepka 4t ledwo zmiescila :D

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Coś słyszałem że wchodzi ok 3,5 t, ale nie wiem czego ;) Okaże się po żniwach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Już dostałeś odpowiedź że 4600 litrów. I to jest pojemność. Bo masa ziarna będzie zależeć od jego gęstości i wilgotności.

Tutaj masz podane przykładowe gęstości ziarna w stanie zsypnym [kg/m3]

pszenica - 750 - 850

żyto - 670 - 750

jęczmień - 480 - 680

owies - 300 - 550

proso - 680 - 750

kukurydza - 600 - 850

gryka - 460 - 550

pszenżyto - 608 - 675

 

Wykonując proste mnożenie policzysz ile ton pomieści zbiornik danego ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kpisz czy żartujesz? :) :lol:

4.6[m3] x 850[kg/m3] = 3910[kg] = 3,9[t] pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mowie o 96 :P mi tak srednio wchodzi 4t :D no ale jak pszenica to sam wiór to nie bedzie 4t :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Witam tak jak w temacie chciałbym się dokładnie dowiedzieć jaka jest pojemność zbiornika ziarna i paliwa w tym kombajnie heh nigdzie nie mogę tego znaleść nie pisze nigdzie na kombajnie bo szukałem więc proszę o pomoc:-) pozdrawiam:-D

 

mieści się tyle ile wejdzie do pełna... co za durny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Właśnie zajrzałem do instrukcji i tam pisze; Zbiornik ziarna 4600 litrów, zbiornik paliwa 300 litrów. Jak byś chciał kupić instrukcje obsługi to tu masz http://www.swistak.p...8.html��polecam, stąd właśnie braliśmy. Pozdrawiam ;)

 

Też kupowałem od tego kolesia tylko, że z innego ogłoszenia. Trochę krętacz, bo napisał że instrukcja nie będzie słabą kserówką, że będzie ładnie zbindowana a nie w segregatorze a przysłał dokładnie to co napisał. Słaba kserówka gdzie na obrazkach bardziej szczegółowych niewiele widać no i w segregatorze. Miał przysłać do wersji starszej, przysłał do nowszej ale po rozmowie wszystko naprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

U mnie było wszystko w jak najlepszym porządku ^^ że w segregatorze to fakt, ale obrazki itp wszystkie są czytelne i wyraźne. Ja kupowałem od razu z płytą i powiem szczerze że to troche były pieniądze wyrzucone w błoto -_-:( ale i tak opuścił 2 dychy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez SamaPrawda
      Witam, mam problem z wskaźnikiem paliwa nie jest wcale wiarygodny, wachania są na 1/4 zbiornika a czasem więcej, dodatkowo nie wiem czy ten ciągnik tyle pali czy może wina wskaźnika, ponieważ gdy wlałem 40l paliwa, po uprawie gruberem i siewie 2ha wskazówka zegara od paliwa jest w takim stanie jak poprzednio. Czy to brak masy w wskaźniku czy może coś innego, a może ktoś wie czy można tam sprawdzać paliwo "na kija" jak w c360??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj