Skocz do zawartości

Zdjęcie

Możliwość hodowli bydła?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 13:01

Możliwość hodowli bydła? Chciałbym się dowiedzieć czy do hodowli bydła musi być przepisane gospodarstwo?
Dokładnie chodzi mi oto że chciałbym hodować byki a gospodarstwo nie jest przepisane na mnie tylko na moją babcie. Dlatego zakładam temat bo może jest ktoś w podobnej sytuacji lub ktoś się orientuje jak to wygląda. Liczę na wasze odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Możliwość hodowli bydła? Dzisiaj, 19:13
  •  

#2 Share am1609

am1609

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 13:10

Możliwość hodowli bydła? Witam. Najlepiej zapytaj w ARiMR jak to wygląda w takiej sytuacji. Ja mam bydło w oborze u brata (i na jego działce mam wpisaną siedzibę stada) ale sama też posiadam kilka hektarów.

#3 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 13:18

Możliwość hodowli bydła? możesz mieć bydło bez posiadania gospodarstwa :)

#4 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 15:48

Możliwość hodowli bydła? to dobra wiadomość :)
a liczę jeszcze na inne odpowiedzi .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 10:45

Możliwość hodowli bydła? czy może ktoś napisać o hodowli byków? ile potrzeba na jednego siana i zboża?

#6 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 31 lipiec 2013 - 14:09

Możliwość hodowli bydła? Nie rozumiem czemu ludzie o czymś piszą bez podstawowej wiedzy i wprowadzają w błąd pytających? Żeby hodować bydło i wszystkie inne zwierzęta podlegające pod IRZ (prócz pojedynczej sztuki świni na własne potrzeby) nie musisz mieć ziemi ale MUSISZ mieć zarejestrowane gospodarstwo (czy produkcje, jak kto woli). Musisz mieć w ARiMR nadany numer producenta i uzyskać numer siedziby stada. Trzymając zwierzaki bez tego zyskasz co najwyżej prokuratora i wyrok za obrót zwierzętami nie wprowadzonymi do rejestru. Inna sprawa, że nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzeda Ci cielaka jeśli nie masz numeru siedziby (bo on nie ma jak tego zgłosić).
Tak więc kolego udaj się do swojego Biura Powiatowego ARiMR i tam już Ci powiedzą co musisz zrobić, jakie dokumenty wypełnić, itd. Chyba, że będziesz kupować bydło na numer siedziby gosp. babci, jeśli ona takowy posiada. Ale to duże utrudnienia bo jak masz u siebie upierdliwych urzędników to każde zgłoszenie, odbiór paszportu itp musisz robić z upoważnieniem. A tak będziesz już miał wszystko na siebie i w przyszłości nawet przepis gospodarstwa możesz robić bez problemu, bo już jesteś w ewidencji producentów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 22 sierpień 2013 - 11:41

Możliwość hodowli bydła? Tak jak lukasz powyżej napisał musisz mieć zarejestrowane gospodarstwo, ale nie musisz być właścicielem ziemi ani budynków w których będziesz hodował zwierzaki.
Kolega ma taką fajną sytuację że krowy są jego a mleko odstawiane do mleczarni jego żony (czyli żona produkuje i odstawia mleko a nie ma krów).
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski