in2dex

Jaki używany ciągnik około 60KM

Polecane posty

in2dex    0

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem ciągnika który przejął by część prac którą wykonuje U914turbo bo nie wykorzystana jest w pełni moc, a nie są wstanie podołać c360siątki. Zapiął bym go do JD550, rotacyjnej 1.65, a może nawet do nie dużej samozbierającej Pottinger. Dodatkowo ciągał by przyczepy z belkami, zbożem; brony itp.

Najważniejsze według kolejności :) :

Przedni napęd

Tani (jak najtaniej)

Nie awaryjny

ekonomiczny

Z góry dziękuje! :)


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

watpie abys znalazl ciagnik dobry i tani, bo takich nie ma

moge polecic renault 651.4 lub 751.4, cena ok. 20-25tys.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Podaj cene i moc bo ciężko tak określic co ci jest potrzebne. Co dla ciebie oznacza tani? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem wymagania, że ciągnik ma byc " tani ekonomiczny i nie awaryjny" to trudno o taki model :P. A tak na poważnie to pomyslałem o landini, fergusonie, renault i moze jeszcze mtz jak tarfi sie zadbany egzemplarz to jeszcze popracuje, oczywiście awarie zdażają się nawet w nowych maszynach, także kupując uzywaną maszynę trzeba się z tym liczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam224360    35

Dziwne że nikt nie wspomniał o zetorze, 5245 (3cyl), 7045, 7245, 7745 jest w czym wybierać, pozatym może lepiej Ci będzie zmienić maszyny niż ciągnik.

Edytowano przez Adam224360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

watpie abys znalazl ciagnik dobry i tani, bo takich nie ma

moge polecic renault 651.4 lub 751.4, cena ok. 20-25tys.

Dlaczego akurat renault???? Masz jakieś doswiadczenia z tymi ciągnikami????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

W temacie jest napisane, że ok 60KM, Renie w okolicach 25tys są ok ale trudno o taki model


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Dziwne że nikt nie wspomniał o zetorze, 5245 (3cyl), 7045, 7245, 7745 jest w czym wybierać, pozatym może lepiej Ci będzie zmienić maszyny niż ciągnik.

 

Popieram kolegę,z tańszych ciągników chyba nic lepszego nie znajdzie w tym przedziale mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19453

polecałbym Ci Internationala np. 644,654,724,744.......z napędem znajdziesz takiego w tym przedziale cenowym co podałeś,są to ciągniki dość tanie,twarde i mało awaryjne a zarazem bardzo ekonomiczne o mocnym podnośniku i wydajnej hydraulice

Jeśli chodzi o części to niema co się martwić - nie są jakieś kosmicznie drogie,a i z dostępnością też większych problemów niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

 

Popieram kolegę,z tańszych ciągników chyba nic lepszego nie znajdzie w tym przedziale mocy.

Czy uważasz że zetor 5245 jest tani? Bo jak dla mnie dać 35-40tys za 60-tkę z przodem to trochę śmieszne :) Autor szuka czegoś taniego czyli np 6911 w dobrym stanie za 10-15tys jeszcze warto kupić , a ogólnie polecam deutza - ekonomiczny i wytrzymały traktor ewentualnie renault jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Tak jak pisze Jacek9024 bierz 4514.

Wszystkie te zachodniaki są fajnie jak się nimi robi ale jak trzeba przy nich robić to już nie jest tak fajnie części nie ma trza szukać używek etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Z całym szacunkiem dla mnie ceny 4514 sa troche kosmiczne jak za to co on oferuje - wolałbym już Zetora bo chociaż biegów ma więcej i kabina jest jakoś troche lepiej wykonana :P

 

Ten ciągnik spełnia te kryteria: http://otomoto.pl/mtz-552-z-napedem-4x4-550-82-A340188.html :D

Ja bym się jeszcze na takim czymś zastanowił : http://otomoto.pl/landini-6550-4x4-massey-ferguson-690-ursus-4514-A329522.html

Bo jednak bardziej bedzie wygodne od MTZ


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko że jako ciągnik pomocniczy 4514 spali mniej i to dużo mniej od 7245 podobnej mocy. Mam MF-a 590 i jestem bardzo zadowolony z jego spalania a to bratni ciągnik 4514 z trochę mocniejszym silnikiem skrzynią 12/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A skąd to wiesz :blink:

Kiedyś w którymś temacie @jaro zamieścił linki z testów tych 2 ciągników i tam Zetor wyszedł oszczędniejszy od Ursusa :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Bo nawet wg danych fabrycznych ma prawie 10g mniejsze spalanie na kWh, może nowy zetor nie palił specjalnie dużo ale po regeneracji pompy w byle zakładzie już nie jest tak kolorowo. Wiem bo mam "przez płot" zetora i muszę wysłuchiwać żali sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

International case 664 i jego generyki, oraz lamborghini 774 polecam szczerze, proste tanie w kupnie i utrzymaniu traktory, kto w nich posiedzi i pojeździ nimi da sobie spokój z zetorami, ursusami itd. polecam.

Co do porównań spalań 20 letnich traktorów to dane z katalogów wsadźcie między bajki, teraz po 20-30 latach widać co zostaje z zetora i ursusa a co z zachodnich maszyn .


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

może ja podepnę się pod ten temat

-szukam traktor około 60 - 70KM,

-używany

-kwota jaką dysponuje to około 30 - 35 tys, (może 40)

-ma to być głowny traktor w 12 ha gospodarstwie nastawionym w połowie na warzywa reszta zboża, ale również będzie wykonywał prace lżejsze jak to przy warzywach (przeciągnij deszczownie, podjedź przyczepą itp); do opryskiwacza jest c330

-w miarę oszczędny na paliwo,

-zależy mi na wydajnej hydraulice,

-stosunkowo szybka skrzynia 30+ km/h,

-najlepiej 4x4 ale nie jest to konieczne (na początku bedzie chodzil z maszynami od c360),

-duża zwrotność (nieduże gabaryty)

- rocznik 90+

 

troszkę boję się zachodnich sprzętów, myślałem nad 5320/40, ursus odpada ze względu na słabą hydraulikę z zachodnich podobają mi się te mniejsze case 695xl albo już 4120, mf 3050 niby fajny ale boję się o awarie skrzyni i elektroniki, myślałem jeszcze o landini 7880 ale to dla mnie zagadka, mf675 i ladnini 6550 raczej odpadają ze względu na wiek...

co byście doradzili w takiej sytuacji? może macie jeszcze jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Fiat 780, Fiat agri 80-80 itp, Massey 675 690 (moze i bliźniacze ciągniki z ursusem 4514 ale to nie ta liga i nie to wykonanie), Landini 7880 ( i tutaj nie słuchać handlarzy co mówią że jest to samo co massey, silnik jest tylko perkinsa, kabina z seri 6xx masseya i wszelkie podobieństwa się na tym kończą, całkowicie inny przedni most, inny tył itp).

Co do części do wyżej wymienionych nie ma żadnego problemu u nas w kraju tylko trzeba troszkę poszukać czasami ale wszystko jest dostępne czasami od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klawi    0

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, ja również podepnę się pod ten temat

-szukam traktora około 60 - 70 max 80 KM,

-używany

-kwota maksymalna to 30 tyś.

-traktor pomocniczy, małe gospodarstwo ma zastąpić c-330, głównie to rozsiewacz, opryskiwacz, przyczepę pociągnąć, czasami brony zapiąć.

-zależy mi na dużej zwrotności, mały promień zawracania,

-wolałbym bez przedniego napędu, ale może być 4x4 warunek mały promień zawracania

-komfort traktora to minimum Zetor lub coś bardzo zbliżonego

Myślałem o Zetorze 7211 lub 6211 czekam co byście doradzili zamiast tych traktorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Umk takiego i ekonomicznego to zależy do ilu.ja bym Ci polecił same 70 kabine ma fajną wszystko widać napęd jest.Czego chcieć więcejA jak za dużo Ci się widzi do to c 360 zamontuj 4x4 podremontuj i wszystko staje się możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Witam, 

Nie chciałem tworzyć nowego tematu dlatego podepnę się pod istniejący. Zatem szukam godnego następcy dla c360, interesuje mnie ciągnik o zbliżonej mocy ewentualnie parę koni mocniejszy ( nie chcę zmieniać maszyn). Ciągnik ma być w miarę prosty i troche bardziej komfortowy niż c360 wspoma też na plus, ogólnie zachodni ( zetor mi nie leży ). Budżet 20-25tyś max . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Luki1988
      Witam, panowie można coś kupić w tych pieniądzach? Zależy mi na tym przedziale mocy, może być opcja podstawowa bez bajerów, mechaniczny, jedynie rewers przydałby się. Belarus odpada:)
    • Przez Darek1986
      Witam,posiadam na sprzedaż ciągnik renault 8514.Silnik 4 cyl turbo MWM  + ładowacz czołowy 3 sekcyjny w ostatnim czasie był zmieniony olej i wszystkie filtry.Więcej informacji pod numerem telefonu 502908985 - pokaż numer telefonu - odpowiadam na maile, -POMOGĘ ZORGANIZOWAĆ TRANSPORT ... CENA 31500 TYŚ DO NEGOCJACJI...
       
       
       

    • Przez agros99
      Witam. Chciałbym podpytac Forumowiczów, Jaki ciągnik wg. waszej opini najlepszy(najmniej awaryjny) o mocy 130-160 KM, w kwocie do 65000zł. Traktor potrzebny do orki, uprawy 60 ha. Wiem że w tej kwocie to w grę wchodzą Renault, Massey, Zetor 16245 oraz nasz ursus.
    • Przez nimar1999
      Witam. Kupię ciągnik Fendt Favorit 510 lub 509 z turem lub bez. Może ktoś wie, że ktoś ma na sprzedaż lub kto zajmuje się sprowadzaniem takich ciągników to proszę o info. Ps. olx jest mi znany😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj