Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 01:27

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Jeśli pompa rotacyjna, to nie ma tam za wiele do regulacji. Co prawda inna marka ale silnik perkinsa 6 i różne perypetie (przyczyna leżała gdzie indziej)z ukladem paliwowym spowodowały, że zawiozłem pompę do warsztatu gdzie wymienili głowicę pompy i spadło spalanie bez ingerencji we wtryskiwacze silnik jakby żwawszy. Wniosek, pompa była dobra ale swój przebieg miała co owocowało gorszą precyzją dawkowania paliwa. Przez żniwa remont zwrócil się w różnicy kosztów paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Dzisiaj, 23:32
  •  

#22 Share kamilskoro

kamilskoro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 luty 2014 - 18:25

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc tak ma turbo. mechanik stwierdzil ze pompa jest uszkodzona i to moze byc powodem ma luzy. i mowi aby ja wyminic ma nową. ale turbo jeszcze trzeba sprawdzic tylko co tam przy nim sprawdzac juz bylo sprawdzane mozę gdzies oddac do naprawy? jak sądzicie? moim zdaniem albo ta turbina jest cos nie tak lub pompa wtryskowa jest do wymiany. co o tym sądzicie?

#23 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 10:29

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Miałem tak samo silnik dymił na obrotach. Wymieniałem wtryski i nic. Zrobiłem remont pompy koszt 2,5 tys. Przestał dymić, spadło zużycie paliwa i jest ok.
Główną przyczyną było zużycie głowicy pompy miało to wpływ na ciśnienie przetłaczania- zbyt niskie. W pompie tej ciśnienie przetłaczania wspomaga regulację korektora kąta wtrysku. Dlatego na wysokich obrotach nie przestawiał się kąt wtrysku i był za późny.
W tych pompach najczęściej korektor wtrysku nie działa i jest przyczyną kopcenia.

#24 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 09:32

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc W końcu ktoś napisał coś konkretnego. U nas też mamy ten problem także pole manewru zawężone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 16:29

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc A czy to nie jest tak że jak masz coś przytkane w pompie i masz mniejszą dawkę to i mniej paliwa do spalania to powinien własnie mniej kopcić a nie odwrotnie .
Walenie dymem na czarno jest od niedopalonej (większej) dawki paliwa lub braku powietrza .

#26 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 17:31

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Jeśli korektor kąta wtrysku nie działa prawidłowo to silnik nie może osiągnąć obrotów nominalnych przy dawce paliwa nominalnej. Aby uzyskać obroty na jakie została wyregulowana pompa zwiększa dawkę paliwa aż do osiągnięcia obrotów regulatora. Zwiększona dawka nie wynika z obciążenia silnika ale z dążenia do uzyskania parametrów na jakie wyregulowano pompę. Gdyby przy obrotach max. kąt wtrysku przestawiłby korektor na właściwy to wystarczy mniejsza dawka paliwa. Stąd po naprawie zauważyłem zdecydowanie mniejsze zużycie paliwa. W przypadku kukurydzy nawet o 8 l/ha

#27 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:37

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Witam,wielkie dzięki Jacek23, w końcu jedna i póki co jedyna konkretna odpowiedz w tym temacie, bo każy tylko pisał o tym problemie ,ale jak już naprawił to zapomiał aby się wiedzą podzielić z innymi tu na forum, jaka była przyczyna, mam właśnie ten sam problem i wszystkie tematy przeszukałem również o innych kombajnach z tym silnikiem i żadnej konkretnej wypowiedzi nie było, sam też wymieniłem wtryski (końcówki) ,ustawiałem zapłon, w różne strony,zawory i żadnych efektów, i teraz widzę że też czeka mie to samo, tzn. oddanie pompy do regeneracji, tylko musze najpierw znależć porządny warsztat i majstra który się zna na rzeczy i zrobi jak należy ,ale jak piszesz to nie mały koszt tej naprawy, no ale cóż tego nie przeskoczy aby dobrze silnik działał, a zresztą to się w okresie żniw w paliwie wróci, bo przyznam że w takim stanie rzeczy to mi paliwa brał ok.15 l.na godzinę, i najbardziej mnie w kurzało jak ktoś mi mówił że masz silnik perkinsa no to mało pali ,a on po prostu chlał jak smok,chociaż powiem że dużo osób zawsze mówi jak to jego silnik mało pali, bez mała na samym powietrzu chodzi no ale każda sroka swój ogonek chwali :huh: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 13 marzec 2014 - 22:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 09:03

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc

Miałem tak samo silnik dymił na obrotach. Wymieniałem wtryski i nic. Zrobiłem remont pompy koszt 2,5 tys. Przestał dymić, spadło zużycie paliwa i jest ok.
Główną przyczyną było zużycie głowicy pompy miało to wpływ na ciśnienie przetłaczania- zbyt niskie. W pompie tej ciśnienie przetłaczania wspomaga regulację korektora kąta wtrysku. Dlatego na wysokich obrotach nie przestawiał się kąt wtrysku i był za późny.
W tych pompach najczęściej korektor wtrysku nie działa i jest przyczyną kopcenia.

Jeszcze zapytam bo chyba nie napisałeś ale mówisz o silniku 6.3544 PR tak?