Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilskoro

kamilskoro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 11:56

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc witam. no iwec mam claasa domianatora 88s perkins silnik.wszystko pracuje jak powinoo odpala bez problemowo i bardzo szybko.silnik pracuje rowno nic nie przerywa ani nie stuka.problem jest w tym ze na maksymalnych obrotach (pelnym gazie) i tak powyzej połowy gazu nie wazne czy podczas koszenia czy jazdy drogą kombajn dymi intensywnie na czarno nwm czym jest to spowodowane wtryski zostaly sprawdzone lecz nadal dymi. co moze byc tego przyczyną? zawory do regulacji czy cos innego prosze dodawac swoje sugestje i rady prosze o szybką pomoc z gory dziekuje ze ktos poswieci kilka minut i mi napisze co i jak a napewno mi w jakis sposob pomoze : )pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Dzisiaj, 15:59
  •  

#2 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 12:00

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Filtr powietrza sprawdzałeś?

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 lipiec 2013 - 12:32

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc To jest perkins i taka uroda tych silników w kombajnach. Mało który nie dymi.

#4 Share kamilskoro

kamilskoro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 12:58

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Ale co mam sprawdzić z filtrem powietrza? Rolnik1973 wcześniej też miałem perkinsa i jakoś nawet gramu dymka nie puścił a ten dymi jak nie wiem co. Napewno nie wina ze silnik perkins.

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 lipiec 2013 - 13:22

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Ja też mam perkinsa w jd i też dymi, wtryski mieniałem, pompa dobra, rozmaicie ustawiana na znakach. Bez filtra tak samo puszcza dym. Niech sobie dymi, grunt że mało pali i jest moc, 11 lat u mnie i do silnika nie zaglądane bo nic prócz dymu się nie działo.

#6 Share kamilskoro

kamilskoro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 13:33

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc A co zrobić mogę jeszcze z filtrem powietrza? A może do regulacji zawory?

#7 Share piechur

piechur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 14:10

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc jeżeli dymi na czarno to paliwo jest niedopalone sprawdż wtryski
Zetor Team

#8 Share kamilskoro

kamilskoro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 14:41

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc No tylko ze wtryski były sprawdzane i są dobre to czekam na inne propozycje

#9 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 19:25

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc znajomy ma 88 w pierkinsie. no to powiem ci ze robil w nim wszystko turbine wtryski pompe itd itp i nic nie pomoglo dalej dymi :P inny znajomy ma dronningborg (podroba mf czyli perkins :P) i tez kupa dymu za nim. tak jak kolega ROLNIK powiedzial malo ktory perkins w kombajnie nie dymi. nie wiem czym to jest spowodowane (kiedys gadalem z jakims mechanikiem i on powiedzial mi ze perkins w ciagniku i w kombajnie ma tylko wspolna nazwe :P nie wiem czy to prawda) ale w ciagnikach to malo ktory dymi :P mam 2 mf i w oby 6 cylindrowy perkins. i mozna go zadusic ze az zgasnie i nie zadymi :)

#10 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 19:48

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Tylko że on dymi i bez obciążenia i z obciążeniem tak samo. Zaczyna od połowy gazu w górę. W tłumiku sadzy nie ma. Tak ma i trzeba się z tym pogodzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamilskoro

kamilskoro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:42

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Może i macie rację no ale kurcze miałem wcześniej perkinsa i to starszego i nawet dymka nie puścił nigdy. A co myślicie jeszcze o regulacji zaworów? Dziękuję za odpowiedzi wszystkie;-)

#12 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:15

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc no to zrob ta regulacje napewno nie zaszkodzi, ale co one maja do dymienia? :P jakby byly zle ustawione to by stukaly :D

#13 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:19

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc jak masz dostep do maszyny do ustawiania cisnienia wtryskiwaczy to ustaw otwarcie wtryskow na wieksze cisnienie i zobacz czy cos pomoze.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#14 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 05 lipiec 2013 - 11:05

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc kolego to ze dymi to jest to do zrobienia , niewielu fachowców wie o co tam chodzi,ale problem tkwi w pompie wtryskowej , a mianowicie w przyspieszaczu , tam sie zazwyczaj zacina ,ale mało który pompiarz z nazwy sie na tym zna , jest to do zrobienia zapewne i nie szukal nic innego ,a zawory tak czy tak to ustaw

#15 Share kamilskoro

kamilskoro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 12:28

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc No to dziekuje za wszystkie odp napewno mi to pomoże ; )) ale jak ktos ma inne propozycje jeszcze to pisac dziekuje jeszcze raz: )

#16 Share Aru

Aru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 20:43

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Sprawdzałeś czy nie pobiera oleju, bo to jest jedna z przyczyn dymienia na czarno, jeżeli tak to wyślij silnik do remontu bo możesz go zatrzeć w żniwa, z tym nie ma żartów i silnik musi być dopracowany przed żniwami.

Poza tym jakbyś mógł jakieś zdjęcie dodać tego dymienia to by ułatwiło sprawę. Jeżeli dymi intensywnie na czarno to problem polega na tym że olej łyka, jeżeli spaliny są takie "niebieskie" to bym obstawiał wtryskiwacze paliwa.

Jeszcze z ciekawości się zapytam czy ma turbinę, bo tam też mogło coś sie spieprzyć, czasami niektórzy ludzie tak robią że przed wyłączeniem silnika dają mu maksymalne obroty i później od razu gaszą, a to jest zabójstwo na turbinę.

Problem da sie rozwiązać ale musimy zacząć od rzeczy najprostszych :P

#17 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:20

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc yyyyyyyyyyyyyyy jakby podbieral olej to by dymil na niebiesko... i ten dym widoczny bylby na ciemnym tle :P jeszcze nigdy nie slyszalem o silniku palacym olej i dymiacym przy tym na czarno :D

#18 Share wojtinho90

wojtinho90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 06:22

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Nasz Perkins w Dominatorze 98 zaczął dymić po problemach z pompą paliwową. Później zwiększył się też pobór paliwa. Był sprawdzany przez wielu mechaników i nikt nie potrafił pomóc. Teraz już nie kopci, ale to tylko dlatego, że już go nie mamy ;)

#19 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:27

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Rozwiązał już ktoś ten problem z dymieniem na czarno ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 00:49

Claas domiantor 88 dymi na czarno prosze o szybką pomoc Witam, jak narazie to nic też nie znalazłem ,a szukałem już w różnych tematach forum ,aby ktoś na ten temat napisał wyczerpująco, jaka przyczyna kopcenia na pełnych obrotach oraz nie równej pracy silnika, a mam taki sam przypadek,i dziś dzwoniłem do pompiarza którego polecił mi sąsid, podobno ma nowoczesny dobry sprzęt ,a przy tym gościu dobrze się zna na pompach perkinsa i po rozmowie z nim jak podałem objawy silnika jak się zachowuje przez telefon, to twierdzi że w środku w pompie gdzieś jest przytkane jakimś paprochem drożność paliwa i nie daje takiej dawki jak powinna być, kazał mi ją przywieżć to ją rozbierze przeczyści i ponownie ustawi na przyżądach , w tym tygodniu zawiozę to będzie wiadomo co za przyczyna bo jak narazie nikt nie napisał do końca jak się z tym uporał ,ja napewno opiszę co i jak i to wyczerpująco na ten temat, gdy tylko będzie po zrobieniu, ale jak narazie to wstępna diagnoza że do pełnych obrotów dostaje zbyt mało paliwa, nawet minimalnie mało i będzie nie tak jak trzeba chodził silnik,ja już zrobiłem co tylko możliwe w moim zakresie i żadnych efektów, i tak: zawory ustawiałem, wymiieniłem nowe końcówki wtrysków, ustawiłem ciśnienie wtryskiwaczy jak trzeba, przestawiałem zapłon, i nic nie pomogło .Zobaczymy co dalej będzie :rolleyes: Pozdrawiam.