Skocz do zawartości

Zdjęcie

BIzon zo56 filt powietrza

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kombajnista1234

kombajnista1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 09:48

BIzon zo56 filt powietrza Witam wczoraj wyciągnąłem filtr powietrza i tam brudu że głowa mała kupiłem juz filtr ale przed założeniem chciałem sie spytac czy coś trzeba czyścić przy silniku bo czytałem troche to ktoś napisał o jakimś bezpieczniku nie wiem o co chodzi. Kolejna sprawa jest taka że mam bardzo małe obroty na bebnie około 400-500 zależy co sie kosi raz w żyto w jechałem to musiałem co chwile stawac bo bęben nie dawa już rady więcej czytałem że pas musi wystawac na odrzutniku 2-3 mm a u mnie wchodzi do śrotka około 1 cm pewnie polowa napisze że bym nawet nie kosił nic przy takich obrotach ale ładnie wymłaca zboża nie gubi pas jest nowy myślę o talerzach ale to trochę droga sprawa obroty na korbie są na maxa że już prawie trze o kolo morzę obrotomierz uszukuje. Piszcie co przyjdzie wam do głowy tylko tak trochę żebym ogarnął bo kombajn mam nie długo to trochę nie wiem co powinienem przy nim robić jak coś to możecie pisać co ile powinienem filtry wymieniać itp. z góry thx :)

Edytowany przez kombajnista1234, 04 lipiec 2013 - 09:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BIzon zo56 filt powietrza Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 11:37

BIzon zo56 filt powietrza Co do filtra to jak wymienisz wkład to najpierw wszystko wydmuchaj z obudowy, ogólnie żeby kombajn się nie grzał sie to musisz codzienie przed wielogodzinna praca przedmuchac filtr powietrza filtr oleju chłodnice olejowa i wodną, jak byłem młodszy to było moje głowne zajecie przygotowanie kombajnu do odjazdu ;) także cos o tym wiem. Nie myj chłodnicy woda!!! bo jak umyjesz z kurzu to ci sie kit zrobi a wtedy trzeba wyciągąć i pojedynczo każde żeberko czyścić. Co do pasa jak jestes nowym uzytkownikim może Ci sie on wydawac nowy a ranty bedzie miał zjechane i przy wiekszej ilosci słomy bedzie sie ślizgł, chyba ze sam wymieniłes? A i poza obrotami bebna, masz jeszcze regulacje klepiska. Kombajnem kosi się na pełnych obrotach, jak masz na maksa gaz wtedy tylko predkośc zminjszasz zwalniaczem. Na marginesie cześci do bizona są bardzo tanie w porównaniu do zachodnich. Powodzenia ;)

#3 Share kombajnista1234

kombajnista1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 11:43

BIzon zo56 filt powietrza pas jest nowy sam wymienialem oczywiscie że kosze na maxa obrotach bo tak to by byla lipa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 15:40

BIzon zo56 filt powietrza Jakimś strasznie ogarniętym bizonautą nie jestem, ale Przemek- co ty chcesz codziennie robić przy filtrze oleju?

#5 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 19:34

BIzon zo56 filt powietrza Kumple mojego dziadka zawodowi kombajniści co na bizonach zjedli zeby, zawsze mi mówili, że ten filtr to serce kombajnu chodzi mi o tem mały blaszany nasuwany na rurę wystająca z bloku nie ten co jest koło pompy zakręcany z wkładem. Wspomniałem o nim koledze poniewaz uważam, że jak się czyści to nalezy to robic dokłądnie i oczywiście nalezy tez przesmarować najwazniejsze elementy ja ogólnie przedmuch*je zawsze wszystkie filtry alternator bo silnik nie lubi kurzu, a jak pracuje czasami od rana do rosy albo i dłużej ;) to musi byc czysty i się nie grzac bo wtedy to nie robota.

Edytowany przez Przemek15_03, 04 lipiec 2013 - 19:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 22:58

BIzon zo56 filt powietrza Filtr oleju, a ten filterek na odmie to dwie różne rzeczy. Nie widzę potrzeby żeby ten filterek codziennie pucować :)

Co do czyszczenia silnika- moim zdaniem czystość silnika ma głównie znaczenie przeciwpożarowe :) Co do chłodnic- zgadzam się, trzeba czyścić codziennie.