Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładnia Hexashift w Claas ARES

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 22:42

Przekładnia Hexashift w Claas ARES no tak ale jak z c1 będziesz zbijał bieg w dół to i tak Ci zmieni grupę i tak bo wskoczy Ci b6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładnia Hexashift w Claas ARES Dzisiaj, 07:03
  •  

#22 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 22:48

Przekładnia Hexashift w Claas ARES no niby tak ale grupę w każdym ciągniku wolno zmienia i tak pod górę z pługiem to chyba nie bardzo by było a tak półbieg natychmiast zbija. Wujek ma NH ze skrzynią 16 to podobnie jak w claasie tylko u niego mechanicznie z 8 na 9 się zmienia w case chyba podobną miałeś. Będziesz miał ciągnik w domu to zobaczysz

#23 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 22:52

Przekładnia Hexashift w Claas ARES no miałem tak samo w case'ie jak Twój wujaszek w NH. Jakby nie kolor i profil zewnętrzny to w końcu te same ciągniki. Mechanicznie zmienia sie zakresy z polowych na drogowe. Polowe masz A i B a drogowe C i D choć ja i tak w pługu jeździłem na zakresie C

#24 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 22:54

Przekładnia Hexashift w Claas ARES czemu case zmieniłeś jeśli można wiedzieć. Sam się zastanawiałem nad tym case

#25 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 23:11

Przekładnia Hexashift w Claas ARES zmieniłem case'a ze względu na to że za lekki!!! kupiłem teraz nowy agregat uprawowo-siewny amazone i waży on prawie 3 tony a mam tylko 450 kg obciążników z przodu i bujało mi nim strasznie. do tego 600 l skrzynia zasypowa i bym nim nie nawrócił na polu. class jest o tone cięższy. poza tym claas będzie dwa lata młodszy, ma oryginalny przebieg i jest w dobrych pieniądzach. Potrzebuje jedynie kosmetyki bo trochę zaniedbany i trzeba mu wymienić oponki z przodu bo dużo w transporcie chodził. tył jest jeszcze na jakieś 40-50%.

Edytowany przez bartas19, 03 lipiec 2013 - 23:37.

#26 Share marc28

marc28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 05:41

Przekładnia Hexashift w Claas ARES skrzynia HEXAKTIV w Claas jest to skrzynia DYNA 6 z Massey Fergusona - dokładnie to samo - claas kupuje od MF i dokreca silnik J.D
to na wypadek gdybys potrzebował części

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 08:05

Przekładnia Hexashift w Claas ARES Nic nie kupuje od MF, bo fabryka jest wspólna :P

#28 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 22:30

Przekładnia Hexashift w Claas ARES czyli dobrze trafiłem w pierwszym poście mówiąc że to ta sama skrzynia jak w massey'u. ciekawy jestem jak wygląda spalanie w tych claasach. macie jakieś własne dane odnośnie spalania???

#29 Share arion640cebis

arion640cebis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 12:24

Przekładnia Hexashift w Claas ARES bartas 19 w claasie arionie 640 takie zastosowanie aby zmniejszył bieg też jest

#30 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 22:56

Przekładnia Hexashift w Claas ARES a więc claas już na podwórku od piątku. generalnie bez większych niespodzianek. znajomy handlowiec z techkomu stwierdził że jest to praktycznie pierwszy arion. (niby taka przejściówka) skrzynia hexashift posiada automatykę hexactiv. można jechać dodając tylko gazu choć jak dla mnie automat przerzuca biegi przy zbyt wysokich obrotach i pewnie będę zmieniał ręcznie. nie ma żadnych szarpnięć. każdy bieg przerzuca się płynnie. po przejściu na wyższą grupę automatycznie dobiera bieg do prędkości jazdy. generalnie fajna przekładnia i myślę że będzie wygodna w użytkowaniu. mankament jaki bym poprawił to ten przycisk od uwroci a mianowicie to że jak się go wdusi to zmienia biegi na wolniejsze po kolei a moim zdaniem powinno być to tak zrobione że po jego wciśnięciu powinien od razu wskoczyć bieg który zaprogramujemy. mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. skręt też powinien być lepszy bo w porównaniu do case'a czy john deere'a to claas biednie pod tym względem wygląda

#31 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 16 październik 2015 - 08:49

Przekładnia Hexashift w Claas ARES kolega jak po latach spisuję Ci się ta skrzynia i ogólnie sam ciągnik ?? planuje zakupić claasa z taka skrzynią i szukam opinii użytkowników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 16 październik 2015 - 09:59

Przekładnia Hexashift w Claas ARES

Mój Ares na tej skrzyni ma zrobione 5600H z czego 1200H sam zrobiłem i skrzynia chodzi bardzo dobrze zero śladów zużycia przynajmniej ja jako użytkownik ich nie zauważam. Wszystkie półbiegi wchodzą tak samo więc póki co mogę polecić tą skrzynie