bartas19

Przekładnia Hexashift w Claas ARES

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marc28    0

skrzynia HEXAKTIV w Claas jest to skrzynia DYNA 6 z Massey Fergusona - dokładnie to samo - claas kupuje od MF i dokreca silnik J.D

to na wypadek gdybys potrzebował części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

czyli dobrze trafiłem w pierwszym poście mówiąc że to ta sama skrzynia jak w massey'u. ciekawy jestem jak wygląda spalanie w tych claasach. macie jakieś własne dane odnośnie spalania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

a więc claas już na podwórku od piątku. generalnie bez większych niespodzianek. znajomy handlowiec z techkomu stwierdził że jest to praktycznie pierwszy arion. (niby taka przejściówka) skrzynia hexashift posiada automatykę hexactiv. można jechać dodając tylko gazu choć jak dla mnie automat przerzuca biegi przy zbyt wysokich obrotach i pewnie będę zmieniał ręcznie. nie ma żadnych szarpnięć. każdy bieg przerzuca się płynnie. po przejściu na wyższą grupę automatycznie dobiera bieg do prędkości jazdy. generalnie fajna przekładnia i myślę że będzie wygodna w użytkowaniu. mankament jaki bym poprawił to ten przycisk od uwroci a mianowicie to że jak się go wdusi to zmienia biegi na wolniejsze po kolei a moim zdaniem powinno być to tak zrobione że po jego wciśnięciu powinien od razu wskoczyć bieg który zaprogramujemy. mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. skręt też powinien być lepszy bo w porównaniu do case'a czy john deere'a to claas biednie pod tym względem wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

kolega jak po latach spisuję Ci się ta skrzynia i ogólnie sam ciągnik ?? planuje zakupić claasa z taka skrzynią i szukam opinii użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Mój Ares na tej skrzyni ma zrobione 5600H z czego 1200H sam zrobiłem i skrzynia chodzi bardzo dobrze zero śladów zużycia przynajmniej ja jako użytkownik ich nie zauważam. Wszystkie półbiegi wchodzą tak samo więc póki co mogę polecić tą skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj