Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roundup kiedy pryskać rzepak

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share barczjano1988

barczjano1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 16:29

Roundup kiedy pryskać rzepak Witam wszystkich, uprawiam rzepak dopiero drugi rok i kiedy dokładnie powinno się opryskać rzepak randapem?? jak musi wyglądać strąk i ziarna??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Roundup kiedy pryskać rzepak Dzisiaj, 19:27
  •  

#2 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 03 lipiec 2013 - 18:56

Roundup kiedy pryskać rzepak Desykacja w momencie gdy nasiona w łuszczynie brunatnieją(robią się brązowe).Zbiór najwcześniej po 7 dniach od zabiegu najlepiej 14-21 dni.Ale podstawą informacji o desykacji będzie etykieta środka który zastosujesz i nią się kieruj.

#3 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 22:02

Roundup kiedy pryskać rzepak w artykule było napisane, że desykację należy przeprowadzić gdy 20% łuszczyn ma już pełną dojrzałość, a 80% jest w fazie dojrzałości technicznej czyli takiej że jak złamiesz łuszczynę w V to nie tylko się załamie ale i lekko pęknie przy czym ukażą się brązowiejące nasiona. Taki dokładny termin był w tej książce opisany. Nie było jednak napisane jakimi środkami dosuszać itp więc nie wiem czy w każdym przypadku można się na tym opierać. Dodam, że sam jestem zielony w tej sprawie, będę to robił 1 raz.

Edytowany przez metiu20, 03 lipiec 2013 - 22:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8982 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 lipiec 2013 - 11:30

Roundup kiedy pryskać rzepak Desykację rzepaku najlepiej robić gdy łuszczyny są żółte a nasiona w łuszczynach są wykształcone. Jeżeli koniecznie chcesz to stosuj zamienniki roundupu które są tańsze, działa praktycznie identyczne w końcu substancja aktywna jest ta sama-glifosat. Zamienników na rynku jest ogrom jak avans i inne.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#5 Share agrofoto

agrofoto

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 2931 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 12:08

Roundup kiedy pryskać rzepak Witaj, w czwartek będziemy rozmawiać na ten temat na czacie z ekspertem. Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie rzepaku lub ochrony roślin to koniecznie wpadaj. Już dzisiaj można się zapisywać http://www.agrofoto....pertem-monsanto

#6 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 09:56

Roundup kiedy pryskać rzepak Czy rzepak jary też trzeba dosuszać tak jak ozimy? Bo na moim poletku doświadczalnym 0.5 ha jest około 90% suchych łuszczyn i nie wiem czy dosuszyć czy poczekać. Kiedy najlepiej go kosić?

Edytowany przez Harnas88, 10 sierpień 2013 - 09:58.

#7 Share lessie

lessie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 14:09

Roundup kiedy pryskać rzepak Powinno się zamykać w więzieniu ludzi trujących innych ludzi, a tym jest polewanie żywności trucizną ( round*pem). Co ludzie są w stanie zrobić dla pieniędzy.
Już nie kupię oleju rzepakowego, jedźcie go sami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 16:22

Roundup kiedy pryskać rzepak Jednak nie było potrzeby dosuszać, Odmiana tamarin sypneła mi z tego 0,5 ha około 1,5 tony a więc za rok sieję 5ha:)

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 17:22

Roundup kiedy pryskać rzepak

Powinno się zamykać w więzieniu ludzi trujących innych ludzi, a tym jest polewanie żywności trucizną ( round*pem). Co ludzie są w stanie zrobić dla pieniędzy.
Już nie kupię oleju rzepakowego, jedźcie go sami.

Kolego wiec czym żyjesz, napisz a zobaczymy czy wszystko jest takie zdrowe??

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8982 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 23:42

Roundup kiedy pryskać rzepak Jakbyśmy dokładnie wiedzieli z czego i jak produkowana jest żywność to nic byśmy nie jedli :D Miałem kiedyś praktykę w piekarni, tyle się napatrzyłem że powiedziałem że z tej piekarni nigdy nic nie zjem, ale ogólnie chleb jem, inaczej się chyba nie da :D
Stosowanie glifosatu do desykacji nie jest niczym nadzwyczajnym, nie tylko w Polsce tak się robi. Oczywiście można dać reglone który szybko pali części nadziemne, ale wychodzi drożej i to główny powód używania glifoastu do desykacji. Bo ogólnie glifosat nie jest najlepszym środkiem do desykacji, zanim zacznie wyraźnie działać musi przejść z liści do korzeni a to wszystko trwa czasem nawet 3 tyg w mniej sprzyjających warunkach.
Zapraszam na swój profil

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7785 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:29

Roundup kiedy pryskać rzepak Ja w tym roku zastosowałem reglone, i jestem bardzo zadowolony.
Do skoszenia nie byłem zadowolony, bo musiałem 2 razy pryskać, najpierw sklejaczem, a potem 3 dni przed koszeniem reglone, i na ścieżkach dużo się wysypało, i nie ciekawie to wyglądało.
Koszenie ciężkie, bo strąki suche, ale z łodyg woda ciekła. jak chodziłem po ściernisku do dosłownie nogi miałem mokre.
Rzepak miał ponad 10 % wilgotności no i te czekanie, wszyscy koszą a ja czekam w domu bo mokry, nawet odpuściłem dzień bo ponad 11-12 % miał.
Ale średnia mi wyszła 4,6 a innym koło mnie z 500 kg mniej na ha. Więc kosty wróciły się z nawiązką.
Jeden miałem po randapie, fakt że na 5-6 klasie, ale powinien dać ponad 3 t, a dał 2,5, ale sam go spaliłem bo był zielony całkiem jak go pryskałem, bo inaczej po żniwach był go kosił, Takie pole mam jedno.

Teraz słyszę ze coraz więcej ludzie nie będą wcale randapować bo co dzień rzepak na 1ha przyrasta 50 kg. I to u mnie się potwierdziło.
Agrohandel Legnica wykonuję usługi kombajnami, to mówił kierownik że niektórzy po pszenicy koszą rzepak.
Nawet koło mnie taki jeden od paru lat nie randapuję i fakt że ładnie kosi, a z niego nie zbyt ciekawy rolnik.

#12 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8982 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 00:27

Roundup kiedy pryskać rzepak Na początku myślałem że mówisz z ironią, wilgotność nasion jednak była wysoka. A z drugiej strony z glifosatem jest tak jak piszesz. Glifosat należy dawać 2-3tyg przed zbiorem, a to ryzyko znacznego obniżenia plonu, bo hamujemy odpowiednie wypełnienie nasion, zawartość oleju w takim wypadku pewnie też sporo spada.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share TomaszTeterycz

TomaszTeterycz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 luty 2016 - 04:04

Roundup kiedy pryskać rzepak Sami się ch*je napijcie randapu zamiast pryskać tym syfem rzepak. Poczytajcie sobie debile jaki randap jest szkodliwy. Co za ch*je. Mam nadzieję że wasze żony karmią was olejem z waszego rzepaku.