Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cielątko nie może chodzić

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JanBezZiemi

JanBezZiemi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 13:56

Cielątko nie może chodzić Jak w temacie, cielątko nie może ani chodzić, ani stać. Nie może utrzymać się na nogach, rozjeżdżają mu się. Potrafi nimi ruszać, ale są one chude i wyglądają nieco nienaturalnie. Tylne nogi są jakby lekko cofnięte w części udowej (zgięte), wyglądają na odrobinę przykurczone i za długie. Owo cielę jest duże. Tylne nogi krzyżuje, zamiast "stać" w naturalny sposób. Samo próbuje się podnieść, ale wygląda to tak, jakby nie miało siły by nimi w pełni władać
Co należy robić w tej sytuacji? Jak mu pomóc?Dodam, że je, gdy mu się pomoże.
Załączam poglądowy rysunek tylnych nóg/nogi. Bardzo amatorski.Proszę o pomoc.Załączony plik  noga.png   7,87KB   6 pobrań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cielątko nie może chodzić Dzisiaj, 06:19
  •  

#2 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 03 lipiec 2013 - 14:17

Cielątko nie może chodzić za rysunek jak nic należy się nobel:) a co do cielątka polecam wezwać dobrego weta bo to będzie najlepsze rozwiązanie.

#3 Share Damian1265

Damian1265

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 12:10

Cielątko nie może chodzić Witam i co tam z tym cielakiem? Doszedł do siebie?

#4 Share Greg_D

Greg_D

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 20:08

Cielątko nie może chodzić Cielak niedawno się urodził? może mieć ściegna zbyt krotkie, w takiej sytuacji albo same sie naciagna lub wet i ewentualnie zabieg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 09 lipiec 2013 - 21:31

Cielątko nie może chodzić Ja w zeszłym roku miałem trochę podobny problem że cielę niechętnie chodziło i przez większość czasu leżało a jak już się zgoniło to szedł bardzo powoli z trudem i pomógł zastrzyk z selenem i witaminą E Spróbuj mu podać - na pewno nie zaszkodzi bo selen wpływa na rozwój mięśni szkieletowych i to rozwiązało problem w moim przypadku Buteleczka tego kosztuje około 30 zł Jak chcesz to mogę ci przesłać filmik jak to wyglądało w moim przypadku - jak chodził ten cielak przed zastrzykiem

Edytowany przez maroon, 09 lipiec 2013 - 21:35.

#6 Share kamils1118

kamils1118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 12:23

Cielątko nie może chodzić Mam taki sam problem z byczkiem wczoraj urodzonym, tylko ze w tym przypadku dotyczy to przednich raciczek i stawu nadgarstkowego, nie ma opuchlizny ale raciczki sa podciagniete w strone brzucha i ciele nie moze stawac na przednie konczyny, tylem normalnie stoi. co robic w takiej sytuacji, wykonuje masaze rozgrzewajace miesnie i sciegna ale nic nie pomaga

#7 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 13:05

Cielątko nie może chodzić Za dwa tyg będzie dobrze tylko byczek musi chodzić luzem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kamils1118

kamils1118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 14:07

Cielątko nie może chodzić dzieki, mam nadzieje ze mu przejdzie. dzis dalem mu jeszcze domiesniowo selenu.