Polecane posty

Witam wszystkich

Przy podnoszeniu ciagnika w celu regulacji hamulców zauwazyłem w lewym kole duże luzy. Luz jest 2-3cm na wysokości opony gdy ruszm kołem na boki, ale też mam wyczuwalny luz gdy obracam kołem. Poradźcie jak usunąć te luzy? Czy tam jakoś mozna skręcić łożysko, czy do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

odkręć ten dekiel z prawej strony zwolnicy i dokręć tą dużą śrubę jak tonie pomoże to wymień łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem nie ma tam jakichś podkładek, bo w starej instrukcji (jaka znalazłem w necie przed chwilą ) jest mowa o podkładkach regulacyjnych, ale instrukcja z 1975 a ciągnik 86r.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety dokręcanie śróby tylko blokowało koło, które było ciężko obrócić. Jednak stara instrukcja jest aktualna - pod pierścień łożyska trzeba podłożyc podkładki regulacyjne - kupię i dokończę usuwanie luzów w kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz
      Witam,
      tak jak w temacie, podczas hamowania w kabinie słyszalny jest stuk (być może tylny most lub skrzynia).
      Mam Valtrę 6300.
      Spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?
    • Przez grzes151
      Mam pytanie coś mi stuka w tylnym moście co to może być bo nie wiem od czego zacząć rozbieranie stukanie zmniejsza się jak włączę przedni napęd może ktoś z was miał coś takiego za ewentualne odpowiedzi byłbym wdzięczny
    • Przez Trojan
      Mam pytanie otóż po odkręceniu przekładni od pompy hydraulicznej zaniepokoił mnie luz na kole zębatym (jakiś 1cm luzu), załączam zdjęcia. Czy tak powinno być?
       


    • Przez Renault85-15TX
      Witam wszystkich. Przeszukałem całe agrofoto i nie znalazłem nic o moim problemie. A mianowicie: gdy założę jakiś ciężki sprzęt np. pług czy agregat i jadę po szosie słyszę takie jakby zgrzytanie w kole też to się pojawia przy skręcaniu. Jak jadę samym ciągnikiem takiego zgrzytu nie ma, tylko przy dużym obciążeniu jak przód zaczyna lekko podrywać pojawia się ten nieprzyjemny zgrzyt. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc .
    • Przez nowy07
      Witam
      mam takie pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jakie sa różnice między tylnym mostem od ursusa 914, bo z tegoco się dowiedziałaem to 914 ma śruby na łączeniu skrzyni z tylnym mostem śruby16 , a 385 ma 14. Chciałbym się dowiedziec czy do 914 będzie mipasował most od 385 , bo w moim ursusie 914 pekła mi obudowa a mosty starego typu sa o 1000 zł tańsze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj