Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwiększenie mocy w C-330

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:09

Zwiększenie mocy w C-330 Nigdy o takim czymś nie słyszałem ale po co to robić lepiej kupić URSUS C-360 a nie męczyś ciapka. Po kilku latach siądzie i co wam po tym będzie.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwiększenie mocy w C-330 Dzisiaj, 03:32
  •  

#22 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:18

Zwiększenie mocy w C-330

a co do turbiny to slyszalem ze ktos takie montuje do c330 i c360. W obydwoch przypadkach daje niby 30% wiecej mocy. Oczywiscie spada zywotnosc. Nie wiem czy to co slyszalem to prawda.

Kochani przy dwcylindrowym silniku nie myślcie o turbinie /polsacyjny wydech/ zadbajcie o filtry /głównie powietrza/i gniazda zaworowe tyle może C-330

#23 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:18

Zwiększenie mocy w C-330

a jakby dodal na tloki po pierscieniu przez co zwiekszyl sprezanie to moc powinna sie chyba zwiekszyc bez zwiekszania spalania chyba ze kosztem trwalosci. Co o tym myslicie?

Zrobiłem coś takiego jest mocniejszy, szybciej się zbiera.

#24 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:35

Zwiększenie mocy w C-330 Sam dorobiłeś gniazdo na kolejny pierścień ?? :(
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#25 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OFF-ROAD i militaria

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:08

Zwiększenie mocy w C-330 dorobienie gniazda na dodatkowy pierscien bedzie wymagalo reki fachowca a dokladniej przyzadu(nie jestem obcykany w nazwach tych przyrzadow). Z tymi pierscieniami chyba sproboje bo zalezy mi na zwiekszeniu mocy w granicy rozsadku czyli tak by ciapek to wytrzymywal.Nie chce od razu 100kM chodzilo tylko i dodanie kilku kocykow. Ciapki mam zadbane wiec i jak na razie daja maks mocy(oprocz jednego ale juz ma w planie regeneracje pompy paliwowej i kilku innych elementow zuzywajacych sie).

#26 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:26

Zwiększenie mocy w C-330 A ile masz C-330 ?? I wogóle ciągników.

#27 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:36

Zwiększenie mocy w C-330 mam trzy c330 plus czasami jezdze ciapkiem wujka
na zadnego nie narzekamy bo onie dbamy
innych ciagnikow nie mamy ale wystarczaja :(

#28 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:43

Zwiększenie mocy w C-330 No to ladnie. Troche odejde od tematu. A ile ha obrabiaja i z ktorego roku kazda jest, oczywiscie jesli mozna wiedzec ?

#29 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:53

Zwiększenie mocy w C-330 obrabiaja ok 20ha
wszystkie trzy miedzy 1975 a 1976r

#30 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 22:02

Zwiększenie mocy w C-330 Ile Cię wyniosła taka doróbka do ciapka ? (gniazdo na 4pierścien )

Ja mam 9,5 ha .(6,5 orne i 3 ha łąk) . Co prawda ciapek spokojnie daje rady ale czasem mocy przydało by się.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 22:27

Zwiększenie mocy w C-330 @rororolnik a nie lepiej by było sprzedać 2, zostawić ta najlepsza i kupić coś większego ???
Wiadomo, są takie momęty że nawet ursusowi np. 1224 brkuje mocy.

#32 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 22:40

Zwiększenie mocy w C-330 wiekszy ciagnik odpada bo mam male piaszczyste pola. chce tylko jednego ciapka wzmocnic bo nie raz trzeba cos ciezszego pociagnac. dorobie te pierscienie i na pewno starczy.

#33 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 08:39

Zwiększenie mocy w C-330

Ile Cię wyniosła taka doróbka do ciapka ? (gniazdo na 4pierścien )

Ja mam 9,5 ha .(6,5 orne i 3 ha łąk) . Co prawda ciapek spokojnie daje rady ale czasem mocy przydało by się.

Dokładnie to dołożyłem 6 pierścień poszerzyłem górny rowek na pierścień chromowy najtwardszy i jest w jednym rowku dwie sztuki, zrobiłem to na tokarce, główną przyczyną było to, że miałem połamane pierścienie na obydwóch tłokach i rowek na pierścień był szerszy o 0,5 mm, po założeniu na tokarkę zobaczyłem że rowek jest zdeformowany(znaczy falował w różne strony) po splanowaniu obydwóch stron rowka zdecydowałem się na dołożenie drugiego pierścienia . Tylko uwaga jeżeli na tulei jest wyrobiony próg (widoczne miejsce zużycia tulei) to trzeba go zlikwidować (użyłem szlifierki ręcznej z trzpieniowymi ściernicami) , bo połamie pierścienie nawet gdy założysz tylko jeden bez poszerzania rowka.Koszty łatwo policzyć 2 dodatkowe pierścienie po 5 zł + uszczelka pod głowicę, miskę olejową, podkładki zabezpieczające do korbowodów, oczywiście komplet pierścieni, pasta do docierania zaworów wszystko razem około 200zł. Zrobiłem to wszystko na starych tłokach i tulejach, można zrobić na nowych koszt około 320 zł za komplet.

#34 Share wiesiekh

wiesiekh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 maj 2008 - 09:42

Zwiększenie mocy w C-330 witam!
nie wiem czy dobrze zrobiłes ;dwa pierscienie chromowe zuzyją szybko
tuleje czas miedzyremontowy znacznie sie skróci i traktor niedługo powróci do swojej dawnej mocy!
Moze lepiej byłoby podregulowac troszke pompe wtryskową ale tez nie za wiele! mysle ze jakie 10-15 % mógłbys zwiekszyc moc w ten sposób
pozdro

#35 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 12 maj 2008 - 13:54

Zwiększenie mocy w C-330 Ciapek to ciapek i cokolwiek byś zrobił i tak nie zrobisz z niego 60. Więc poco męczyć poczciwą 30, prościej go sprzedać dołożyć trochę i kupić coś mocniejszego. Ja w swoim nic nie podkręcałem i nie mam zamiaru go podkręcać. Jak będziesz o niego dbał to raczej ci jakieś przeróbki nie będą potrzebne. Może niekiedy mu mocy brakuje ale to w końcu jest ciapek.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#36 Share wiesiekh

wiesiekh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 maj 2008 - 21:30

Zwiększenie mocy w C-330 Czesc!
jezeli podkręciłeś obroty na 2800 u C330 to niedługo spodziewaj sie ze zobaczysz korbowód i pół wału na zewnątrz silnika
wtedy może nabierzesz rozsądku jak wystawią fakturę za remont!
tylko tyle ci mogę powiedziec!Traktor to nie formuła1 !!

#37 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 maj 2008 - 14:17

Zwiększenie mocy w C-330 Nie ma sensu sie tykac ciapka chyba..
Ja podkręciłem w swoim obroty i już go nie ma.. i tak że jeszcze jeździł jakoś.. ale zawory sie powypalały uszczelke wydmuchło choć głowica była planowana i remont był..
Sprzedaj ciapki i kup inny ciągnik np mf 255, 5211, albo dwa sprzedaj i kup 360 ;p

#38 Share Rafal5

Rafal5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:22

Zwiększenie mocy w C-330 Mam c-360 babcia ma 330m fajny zwinny ciągnik hydraulika na błotniku bardzo wygodna jest z kabiną, ale jesli chodzi o moc tragedia ponoć ciapki zbierają się jak na swoją moc. Mojej babci z pustą d-47 nie chce się rozpędzać na 6 biegu:(( mam zamiar usprawnić ten ciągnik ale w granicach nominalnej jego mocy a nie jakieś podkręcanie pompy:/// jeśli kogoś interesuje większa moc polecił bym przystawke i silnik od c-360 3p, ale nie liczyłbym na to że ten ciągnik będzie ciągał 3 skiby tak jak 360 poprostu będzie sprawniejszy i wygodniejszy a tą operację poleciłbym raczej komuś kto używa ciapka jako ciągnika pomocniczego a nie tak jak kolega wyżej 3 ciapki do orania 20h... Sorki stary ale moim skromnym zdaniem chłopaki mają rację lepiej kupić mocny ciąganik. A c-330 z silnikiem 3p nie będzie nie wiadomo jak trwały gdyż wystarczy popatrzec na jego podzespoły. Cięgna cieniutkie, most delikatny, co tu dużo mówić, ciapek był konstruowany z myślą o tych jego niewielu koniach a 3p może narobić mu szkody ale jeśli ktoś używać go będzie z głową to myślę że napewno posłuży. Po za tym moc 3p i zwrotność ciapka, to chyba wzór na idealny ciągnik

#39 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:07

Zwiększenie mocy w C-330 co do dodatkowego pierścienia przetestowane w niejednym ciągniku i nie tylko w ciapku trochę się moc podniosła ale nie znacznie u nas jeden dotoczył sobie u c360 na dwóch a na dwóch nie i wał się ukręcił nie wiem co wy robicie tymi ciągnikami ale ja prawie wszystko i ile jest uciągu tyle jest mocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Michcio330

Michcio330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:59

Zwiększenie mocy w C-330 Jak zamontujesz turbinę to po pewnym czasie się uszkodzi przez to że 30-stka ma silnik dwu cylindrowy i ta turbina nie ma stałego ciśnienia .A jak chcesz mieć mocniejszego ciapka to po co kupiłeś 30-stke ?