Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwiększenie mocy w C-330

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OFF-ROAD i militaria

Napisany 28 grudzień 2007 - 19:29

Zwiększenie mocy w C-330 Przyjaciele, wiele osob narzeka ze ciapki maja malo mocy. Czasami jej za malo. Są niby jednak sposoby przerobki dla uzyskania wiekszej mocy. O podkrecaniu pompy paliwowej slyszalem(delikatna robota ale daje efekty). Co jednak jeszcze mozna zrobic(nawet kosztem zwiekszonego spalania) bo dochodza mnie sluchy ze polscy rolnicy maja juz wiele roznych patentow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwiększenie mocy w C-330 Dzisiaj, 15:56
  •  

#2 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 28 grudzień 2007 - 23:56

Zwiększenie mocy w C-330 ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :P do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :)
spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :) a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#3 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 29 grudzień 2007 - 01:02

Zwiększenie mocy w C-330 3 Metry agregat?? Chyba sobie żartujesz?? :/ haha widzialem gdzieś kiedyś na you-tube C-330 z turbiną, podomno dodawalo to ok 8-10 km !:( :) :(

Ciekawe czy prawda :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#4 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 08:59

Zwiększenie mocy w C-330 Tez widzialem kiedys c-330 na youtube z turbina, ale byl pokazany tylko tlumik i turbinka :) Poza tym do turbiny wypada troche pozmieniac niektore elementy silnika :( A jesli chodzi o agregat 3 metroey to......ja mam kultywator 2,5m z walem no i jak wjade na swiezo zaorane, a jest dosc cieplo i bezwietrznie to ciapek lubi pracowac na czerwonym zakresie temp. cieczy :) Podobno kiedys byly c-330 3p ale nie jestem pewien, wiec zalozenie turbiny i przerobienie silnika to spore koszty, a moze lepiej byloby nawet zalozyc wlasnie silnik perkinsa?? :(

#5 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 09:54

Zwiększenie mocy w C-330 Co 3m agragat i C-330 ??? Na jakiej klasie ziemi i na jakim biegu pomyksz takim zestawem :(

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 10:13

Zwiększenie mocy w C-330

ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :) do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :(
spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :) a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko

Normalnie z 3m agregatem to 360 miała by co robić :(

Można zwiększyć dawkę,podkręcić obroty ale trzeba mieć swiadomość że zmniejszamy żywotność silnika :)
Wniosek:Nie ma się co w to bawić...

#7 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 29 grudzień 2007 - 10:28

Zwiększenie mocy w C-330

ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :) do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :(
spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :( a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko

Za pare lat rozleci wam sie ta C-330 ;/ po co męczyć ciapka ? Można podkręcić troche ale z umiarem
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#8 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 10:55

Zwiększenie mocy w C-330 Ja ciągam 2.8 i nie ma za ciężko.
Ursus & JD Rulezzzz

#9 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:10

Zwiększenie mocy w C-330 Ja jak ciągąłem 2,7 czy 2,8 dokładnie nie wiem to C-360 na 3 biegu i bylo troche mokrawo to miała co robić.

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:22

Zwiększenie mocy w C-330 Zamiast wymyslać głupoty to może silnik doprowadzić do ładu, przeszlifować gniazda w głowicy, sprawdzić końcówki wtryskiwaczy, sprawdzić pompe sekcje, mocy jak mocy ale spalanie napewno spadnie, w bardzo dobrym stanie silnik i na brak mocy nie narzekam, a po mojej c330 która służy bardziej jako ciągnik awaryjny na podjazdy do najlżejszzych prac i na krótkich dystansach itp. ten ciągnik poprostu się zamula zbiera się nagar na tłokach i ciągnik wydaje się słaby, jak poszła w podorywke w 3x30 na cały dzień tak potem ciągnik zrobił się nie do poznania jak by przybyło z 10km.

ps. orał ktoś tak ciapkiem że kolektor wydechowy robił się czerwony?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:31

Zwiększenie mocy w C-330 Jak ma za ciężko to będzie ogniem dawało.
Ursus & JD Rulezzzz

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:07

Zwiększenie mocy w C-330

Chyba brony 3 metrowe ciągnie :( Jak ciapek jest za słaby to najlepiej wymienić go na inny ciągnik.

#13 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:11

Zwiększenie mocy w C-330 No właśnie jak zasłaby to zmień na wiekszy.

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:29

Zwiększenie mocy w C-330 Moim ciapkiem ciągałem po orce pod siew 4 brony ciężkie i wał strunowy pojedyńczy dociążany i tak przerobiony że był ciągany 2,8m ale nieźle w tym po garach dostawała a temperatura stawała na granicy z czerwonym polem

#15 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:41

Zwiększenie mocy w C-330 No to szkoda ciągnika...

#16 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:46

Zwiększenie mocy w C-330 Jak macie takie chłodzenie w swoich to zamontujcie 2 śmigło na krzyż.Wtedy nigdy nie przegrzejecie swoich maszyn.
Ursus & JD Rulezzzz

#17 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 17:05

Zwiększenie mocy w C-330 Ale to tylko w C-330 ???

#18 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 17:41

Zwiększenie mocy w C-330 tak było c330 3p ale tylny most okazał sie za słaby i skrzynia wszystko sie rozlatywało pd duzym obciazeniem ;/ takze niema co grzebac kolo ciapeczka :(

Panowie na swiezo zaoranym na I klasie ziemi ciapkiem to z 2,20 jest z czym walczyc a codopiero 3,0 <hahaha>

u 4512 na I klasie na swierzo oranym ma ciezko z 3 metrowym agregatem !!!!!!!

#19 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 18:39

Zwiększenie mocy w C-330 a jakby dodal na tloki po pierscieniu przez co zwiekszyl sprezanie to moc powinna sie chyba zwiekszyc bez zwiekszania spalania chyba ze kosztem trwalosci. Co o tym myslicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 18:42

Zwiększenie mocy w C-330 a co do turbiny to slyszalem ze ktos takie montuje do c330 i c360. W obydwoch przypadkach daje niby 30% wiecej mocy. Oczywiscie spada zywotnosc. Nie wiem czy to co slyszalem to prawda.