Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwiększenie mocy w C-330

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OFF-ROAD i militaria

Napisany 28 grudzień 2007 - 19:29

Zwiększenie mocy w C-330 Przyjaciele, wiele osob narzeka ze ciapki maja malo mocy. Czasami jej za malo. Są niby jednak sposoby przerobki dla uzyskania wiekszej mocy. O podkrecaniu pompy paliwowej slyszalem(delikatna robota ale daje efekty). Co jednak jeszcze mozna zrobic(nawet kosztem zwiekszonego spalania) bo dochodza mnie sluchy ze polscy rolnicy maja juz wiele roznych patentow.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Sprzedam ursusa c385 w bdb stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 16700.00 PLN
  • 15 sie 2017
Ciągnik Ursus C-382, WYPRZEDAŻ !!! PROMOCJA !!! AGROWIEC Dealer

• 114500.00 PLN
  • 16 lip 2017
Ciągnik URSUS C-3102 WYPRZEDAŻ!!! Autoryzowany Dealer AGROWIEC

• 136800.00 PLN
  • 16 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwiększenie mocy w C-330 Dzisiaj, 11:33
  •  

#2 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 28 grudzień 2007 - 23:56

Zwiększenie mocy w C-330 ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :P do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :)
spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :) a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#3 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 29 grudzień 2007 - 01:02

Zwiększenie mocy w C-330 3 Metry agregat?? Chyba sobie żartujesz?? :/ haha widzialem gdzieś kiedyś na you-tube C-330 z turbiną, podomno dodawalo to ok 8-10 km !:( :) :(

Ciekawe czy prawda :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#4 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 08:59

Zwiększenie mocy w C-330 Tez widzialem kiedys c-330 na youtube z turbina, ale byl pokazany tylko tlumik i turbinka :) Poza tym do turbiny wypada troche pozmieniac niektore elementy silnika :( A jesli chodzi o agregat 3 metroey to......ja mam kultywator 2,5m z walem no i jak wjade na swiezo zaorane, a jest dosc cieplo i bezwietrznie to ciapek lubi pracowac na czerwonym zakresie temp. cieczy :) Podobno kiedys byly c-330 3p ale nie jestem pewien, wiec zalozenie turbiny i przerobienie silnika to spore koszty, a moze lepiej byloby nawet zalozyc wlasnie silnik perkinsa?? :(

#5 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 09:54

Zwiększenie mocy w C-330 Co 3m agragat i C-330 ??? Na jakiej klasie ziemi i na jakim biegu pomyksz takim zestawem :(

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4503 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 10:13

Zwiększenie mocy w C-330

ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :) do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :(
spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :) a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko

Normalnie z 3m agregatem to 360 miała by co robić :(

Można zwiększyć dawkę,podkręcić obroty ale trzeba mieć swiadomość że zmniejszamy żywotność silnika :)
Wniosek:Nie ma się co w to bawić...

#7 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 29 grudzień 2007 - 10:28

Zwiększenie mocy w C-330

ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :) do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :(
spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :( a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko

Za pare lat rozleci wam sie ta C-330 ;/ po co męczyć ciapka ? Można podkręcić troche ale z umiarem

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#8 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 10:55

Zwiększenie mocy w C-330 Ja ciągam 2.8 i nie ma za ciężko.
Ursus & JD Rulezzzz

#9 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:10

Zwiększenie mocy w C-330 Ja jak ciągąłem 2,7 czy 2,8 dokładnie nie wiem to C-360 na 3 biegu i bylo troche mokrawo to miała co robić.

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:22

Zwiększenie mocy w C-330 Zamiast wymyslać głupoty to może silnik doprowadzić do ładu, przeszlifować gniazda w głowicy, sprawdzić końcówki wtryskiwaczy, sprawdzić pompe sekcje, mocy jak mocy ale spalanie napewno spadnie, w bardzo dobrym stanie silnik i na brak mocy nie narzekam, a po mojej c330 która służy bardziej jako ciągnik awaryjny na podjazdy do najlżejszzych prac i na krótkich dystansach itp. ten ciągnik poprostu się zamula zbiera się nagar na tłokach i ciągnik wydaje się słaby, jak poszła w podorywke w 3x30 na cały dzień tak potem ciągnik zrobił się nie do poznania jak by przybyło z 10km.

ps. orał ktoś tak ciapkiem że kolektor wydechowy robił się czerwony?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:31

Zwiększenie mocy w C-330 Jak ma za ciężko to będzie ogniem dawało.
Ursus & JD Rulezzzz

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:07

Zwiększenie mocy w C-330

Chyba brony 3 metrowe ciągnie :( Jak ciapek jest za słaby to najlepiej wymienić go na inny ciągnik.

#13 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:11

Zwiększenie mocy w C-330 No właśnie jak zasłaby to zmień na wiekszy.

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:29

Zwiększenie mocy w C-330 Moim ciapkiem ciągałem po orce pod siew 4 brony ciężkie i wał strunowy pojedyńczy dociążany i tak przerobiony że był ciągany 2,8m ale nieźle w tym po garach dostawała a temperatura stawała na granicy z czerwonym polem

#15 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:41

Zwiększenie mocy w C-330 No to szkoda ciągnika...

#16 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:46

Zwiększenie mocy w C-330 Jak macie takie chłodzenie w swoich to zamontujcie 2 śmigło na krzyż.Wtedy nigdy nie przegrzejecie swoich maszyn.
Ursus & JD Rulezzzz

#17 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 17:05

Zwiększenie mocy w C-330 Ale to tylko w C-330 ???

#18 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 17:41

Zwiększenie mocy w C-330 tak było c330 3p ale tylny most okazał sie za słaby i skrzynia wszystko sie rozlatywało pd duzym obciazeniem ;/ takze niema co grzebac kolo ciapeczka :(

Panowie na swiezo zaoranym na I klasie ziemi ciapkiem to z 2,20 jest z czym walczyc a codopiero 3,0 <hahaha>

u 4512 na I klasie na swierzo oranym ma ciezko z 3 metrowym agregatem !!!!!!!

#19 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 18:39

Zwiększenie mocy w C-330 a jakby dodal na tloki po pierscieniu przez co zwiekszyl sprezanie to moc powinna sie chyba zwiekszyc bez zwiekszania spalania chyba ze kosztem trwalosci. Co o tym myslicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 18:42

Zwiększenie mocy w C-330 a co do turbiny to slyszalem ze ktos takie montuje do c330 i c360. W obydwoch przypadkach daje niby 30% wiecej mocy. Oczywiscie spada zywotnosc. Nie wiem czy to co slyszalem to prawda.