Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co to za przyczyna???

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 08:58

Co to za przyczyna??? Witam wszystkich tak jak w temacie, mam problem z kurczakami, maja ogólnie 3 miesiace mam je od miesiaca-17 sztuk. 10 leghornów,i 7 towarówek bodajze rosa5 . Z leghornami jest wszystko ok, ale zauważyłem że z jednym kurczakiem rosa5 jest cos nie halo. Ma dziwne odruchy głowa na boki tak, jakby bolał ja kregosłup,ma bardzo powiekszone wole i jest ogólnie osowiała, ale je normalnie. Wszystkie razem były trzymane tak samo karmione, pasza dla niosek młodych plus przenzyto. Co moze byc przyczyną??? Dodam ,że wczesniej przez jakies 3 tyg. siedziały w srodku w kurniku, dopiero od tygodnia zaczałem je wypuszczać na wybieg do starszych kur.Bardzo prosze o jakas podpowiedź co to może być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co to za przyczyna??? Dzisiaj, 07:14
  •  

#2 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 16:43

Co to za przyczyna??? jankes84 a może podziobały ją starsze kury

#3 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 03 lipiec 2013 - 07:22

Co to za przyczyna??? Czy to ruszanie głową wygląda tak jakby kurczak się udławił albo chciał coś usunąć z przełyku lub krtani? Podobno są jakieś pasożyty kur które żyją w krtani. poczytaj w internecie o pasożytach, może kury trzeba odrobaczyć. Z tego co mi wiadomo nie ma leku zarejestrowanego dla kur w trakcie nieśności

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 10:58

Co to za przyczyna??? One jeszcze sie nie niosą. Podziobać inne kury nie podziobały, ale według mnie za długo utrzymuja jej sie ziarka w wolu, są wyczuwalne, tak jakby miała problemy z trawieniem.kurczaki były odrobaczone i szczepione. Na 17 sztuk problem mam własnie z ta jedna.Mozliwe,żeby była-zatuczona???Ale je tzle ile jedya inne, tzlko tak jakb z nie trawia tego, albo trawia bardyo powoli.

#5 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 15:08

Co to za przyczyna??? Może połknęła coś co zatkało jej wole. Jeżeli to długie źdźbło trawy to przejdzie ale gorzej jeżeli to sznurek lub jakiś inny śmieć. Kiedyś miałem kaczki piżmówki które namiętnie pożerały sznurki. Porównaj jej wagę do innych wtedy poznasz czy jest zatuczona.
podsuwam tylko pomysły co jej może być :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 20:33

Co to za przyczyna??? Widzę,że od wczoraj jest troszke,żywsza, jeszcze wole jej wisi, ale jest bardziej ruchliwa i co najważniejsze"podniósł" jej sie ogon, bo miała taki bardziej skierowany w dół, taki ochlapły. Zobaczę co sie bedzie dalej działo. A jeszcze jedno, miałem jedno miejsce w kurniku, które zakleiłem pianka montazową i zauwazyłem ,że jest podziobane, a dostep miały tylko małe kurczaki w tym ta chora, czy to moze miec jakis zwiazek???

#7 Share RolnikzPomorza

RolnikzPomorza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Ciągniki, Dziewczyny, Gospodarka, Polska Wieś, Prace polowe.

Napisany 04 lipiec 2013 - 09:14

Co to za przyczyna???

. A jeszcze jedno, miałem jedno miejsce w kurniku, które zakleiłem pianka montazową i zauwazyłem ,że jest podziobane, a dostep miały tylko małe kurczaki w tym ta chora, czy to moze miec jakis zwiazek???

Raczej u kurczaków nie należy tego stosować, a u kur starych można. Ja u kurczaków miałem jeden przypadek że kurczak wzioł piankę i nie wypluł po prostu wziął za duży kawałek i zaczął się dusić.

Edytowany przez RolnikzPomorza, 04 lipiec 2013 - 09:16.

#8 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:22

Co to za przyczyna??? U mnie w kurniku okno jest wstawione na piankę i trochę jej wystaje. Dorosłe jej nie ruszają bo tylko one są w stanie dostać się na parapet. Jak kurczak zjadł piankę to mogła mu zaszkodzić.
Na pewno kury uwielbiają styropian, można powiedzieć taka kurza kokaina :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 14:09

Co to za przyczyna??? Dzisiaj obserwowałem tego chorego kurczaka i zauważyłem ,że nie trawi ziarnek, czy to zboża czy nawet nasion traw czy szczawiu, kolor jest taki-według mnie ok(taki jak u innych)ale widac niestrawione nasiona. Wole dalej wisi, co to moze być???