pioter

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) "

Polecane posty

pioter    46

to ile Ci średnio pali ten Ares???miałem kupic tylko że 100km  :D

myśle że to wkręcanie na obroty i spalanie idzie w parze... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

U mnie w TUR-ze chodzi C-360 i jego największym minusem jest brak wspomagania kierownicy i przeniego napędu  :-. Bardzo by się przydał ten osprzet zwłaszcza podczas załadunku obornika na roztrząsacz. No jeszcze dodałbym do tego hydrauliczną przekładnie nawrotną  ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

do piotra:

spalanie Claas Ares 656

w uprawowo-siewnym 3m 8-9 l na ha

ares talerzowy 7 l na ha

w orce 18-20 l na ha, ale mam za mały pług bo tylko zagonówke 4*40

normalna jazda 1400-1700 obrotów to myślę że wyłoi jakieś 10-12 l na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mój MF przy normalnej jeździe 8l na h ale depnąć mu powyżej 2000 obr to pewnie już 10l będzie.to z pługiem ile km/h jeździsz i ile obrotów???

aresem talerzowym jaką masz wydajność??

a tak wogóle to jesteś z kuj-pom??jak tak to skąd dokładniej ja pow żnin  ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer    0

Sąsiad ma proxime 8441 600 mtg bez większych awarii minusy to: troche duże spalanie jak mu się da pożąnie w kość to potrafi i 9 na godzine spalić a w normalnej pracy pali 7 czyli nie aż tak dużo,zbyt lekki niekidy w turze podnosi tył jak się za dużo do łyżki nabieże , plusy: fajnie sie pracuje bo w kabinie jest dosyć cicho i wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

A znowu w mojej okolicy ludzie skagrzą się na Zetory. Chodzi o te modele co były brane na Sapard (poza fortierrą, która jest naprawde dobrym ciągnikiem). Na komfort jazdy nic nie mówią, ale te traktorki były najczęsciej brane na Sapard (największa sprzedaż) i fabryka tak szybko je składała, że teraz wychodzą same problemy. Mój sasiad kupił na Sapard, to po pól roku coś mu w hydraulice padło, na szczęcie na gwarancji mu zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
MF 4270  

 

Napisze jakiś +

 

+ stopniowanie biegów jest niezłe ale do prac polowych  w transporcie jest jeden mankament  na zakresie szosowym najniższy bieg ma 12 km/h   i z 30 tonami na ogonie nie ma mowy o ruszeniu na nim i trzeba na średni zakres przełączać

 

+  sprzęgło  bardzo dobre lecitko chodzi super bierze

 

+ rewers z regulacją  szybkości szybkości reakcji

 

+ filtry paliwa pasują od MF 255  , do silnika  też polski kupuje 

 

minusy

 

-za mały zbiornik paliwa

 

-delikatny podnośnik i wolno podnoszący

 

- kiepskie możliwości założenia  tura  

 

-niska kabina i przaz to nie widać tura jak się wysoko podniesie

 

-spalanie  :o  

 

- tłumik w masce

 

 

Zadowolony byłem ze sprzegła  a tu dzisiaj kicha  MF  zrąbał się  i po jeździe  padł wyłącznik krańcowy od sprzęgła  >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

gdzie jest ten włącznik ?w którym miejscu??czyili do domu cholowanie?? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj padł  akurat na podwórku  ;D  ale 200  zł poszło  czujnik jest  przy dzwigni sprzęgła  podobny  jak przy ręcznym chamulcu   

 

Ale w czwartek musiałem go holować  z 10 km  bo rano pojechałem po zużel  i padł mi przy podjeżdżaniu pod załadunek  ściągnołem go 360  a  hl 8011 + brandyske z żużlem  przyciągnoł  MF 255  8)  w domu byłem ok 10  i cały czas kod wybijał  ,  odpaliłem go sobie ok 16  i ruszył  ??? i jeździł do dzisiaj  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja u swojego jak zagłądałem-z ciekawości ;) to widzałem tam dwa takie czujniki ale jeden to pewnie od zapalania...jaki kod wybijał???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyli jednak coś z tymi MF-ami jest na rzeczy-żeby poprawić humor zaraz wstawię pewną fotkę do galerii  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

załuż do jasia tura  i przewal nim tys  ton  to pogadamy  ::) i tak mówił gość  że  sporo wytrzymał ten wyłącznik  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie cylkop rocznie przewałał 1000ton i żaden czujnik mu nie padł  ;D

@piootr musisz koniecznie zrobić zdjęcia Twojego MF i wogóle całej reszty!!!jak nie masz aparatu to napisz list do Św.Mikołaja im szybciej wyślesz tym tym większe prawdopodobieństwo że dostaniesz  :D;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

N

załuż do jasia tura  i przewal nim tys  ton  to pogadamy ::) i tak mówił gość  że  sporo wytrzymał ten wyłącznik  8)

Nie wiem jak w jasiu ale Zetorkiem też sporo przerzuciłem (już 5 lat w Turze) i na razie ok (a ten czujnik nad sprzęgłem działa już 18 lat :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@ jaro  z tego  co widze to ty np obornika turem nie ładujesz  , nie wiem czy zboże sypiesz  turem ale i tak to jest bez znaczenia bo ten wyłącznik co mi  padł to włoskie badziewie i ogólnie  ciagnik  bardziej dostaje w turze jak przy innych robotach zwłaszcza most i sprzęgło  może  jaś  jest troche lepszy od MF  ;D

 

@ pioter  może i bez mikołaja się obejdzie  ;)

 

Mówił mechanik  że  robił  ciągnik na krochmalnej w lublinie zrobiło się zwarcie  i po jeździe  był to MF z serii 5400  :o  dobrze  że mi nie padło jak po wytłok do cukrowni jeździłem  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zgadza się ale cholernie dużo ziemi (żwiru,piasku i co tam jeszcze)przeładowuję-a mam tego Tura bez prostowodów (robota dla masochisty ;D)-a czy jest lepszy czy gorszy to wyjdzie w praniu ale pewnie i tak Tura nie będę na niego zakładał (zabójstwo dla ciągnika)-a napisałem tak dlatego bo jakoś niepokojąco często słyszy się właśnie o MF-ach.Ja kupiłem tego JD właśnie dlatego ,że na niemieckich forach znalazłem mało informacji o awariach w JD a za to narzekanie na to ,że pochodzi z USA i na wysokie spalanie (a to lubię-jak coś pali to i ma moc  ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

JD 6920s

nie tylko co wada lale to ze jest tam sporo gałek pokreteł itp po przjescu z URSUSA 1224 nauczenie sie obsługi tej maszyny było koszmarem...pierwsze dni w polu spedziłem z ksiazko w reku szukajac co do czego słurzy...i jakies siedzisko jest kiepskie strasznie ciezko znalesc ta własciwa dla siebie pozycjie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@ jaro  -  a to lubię-jak coś pali to i ma moc  - to  piszesz o 7211    ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a może o Volvo... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aha-podpadłem ludziom od czerwonych ciągników  ;D ;D ;D-gwoli ścisłości też pewnie bym nie narzekał jakbym miał MF na podwórku-ale tak to jest ,że za każdą marką ciągnie się jakaś opinia,która choćby kompletnie nie miała odzwierciedlenia w rzeczywistości to jednak wszyscy ją powtarzają i tak:

Zetor-paliwożerny

MTZ-zalany olejem hydraulicznym

MF-255-oszczędny itd

No a MF serią 30..też sobie opinię spieprzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

mnie tam z czerwonym ciągnikiem  kojarzy się MTZ  bo  był cały czerwony  i od czerwonych pochodził  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

Zetor Forterra 11441

 

+ wygodny fotel zarówno dla kierowcy jaki pasażera

+ dobra widoczność z kabiny

+ duża kabina

+ dość wydajna klimatyzacja potrafi w pare chwil obniżyć temp w      kabinie o kilka stopni

+ prosta obsługa podnośnika EHR

+ zewnętrzne sterowanie podnośnikiem

+ dźwignia rewersu

+ "półbiegi" - rewalacyjna sprawa

+ regulacja opuszczania zaczepu górnego

 

- zużycie paliwa, nie obraziłbym się gdyby było mniejsze

- szerokość otwierania drzwi

- biegi wchodzą dość ciasno

- mały promień skrętu

- jakość materiałów wykończeniowych w kabinie

- brak automatycznego wyłączania kierunkowskazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ooo widze że zetor ma nawet więcej plusów niż minusów ;)

dzisiaj trochą orałem MF i przydałyby sie przyciski od power shift przy EHR tak żeby nie trzeba było ręki odrywać od EHR... :-


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj