Skocz do zawartości

Zdjęcie

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) "

174 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 listopad 2006 - 22:56

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " Witam wszystkich!
Zracji tego że po unijnych programach przybyło trochę nowych ciągników to chciałbym się dowiedzięć ( i pewnie nie tylko ja ;) jakie są wasze-czyli użytkowników-opinie na ich temat a w szczególności te negatywne-co wam się w nich nie podoba, czyli MINUSY.Myślę że ten wątek może pomóc innym przy wyborze...Proszę o opisywanie modeli będących w produkcji i do kupienia na rynku jako nowe  ;) bo jakie minusy ma C-330 to wie każdy... :P

Massey Ferguson 5455 100KM 4cyl

MINUSY
-krąbna przekładnia-myślałem żę nowy to nowy a tu d*pa synchronizacja strasznie trzyma, przy redukcji nie ma problemu mała przygazówka i wchodzi a na więsz juz jest gorzej-w sarym mtz było jeszcze gorzej ale za te pieniądze wymagam więcej
-obsługa EHR-w 4512 robie wszystko odruchowo, nie parze się do tyłu i wiem ile podniosłem a tu jest takie dupne kułeczko od ktorego palec cierpnie
-jak jest zimny olej i rozpędzonego puszcze go na luz to mam wrarzenie że coś go hamuje
-wkur.... brzęczyk od hamulca ręcznygo!!!!powinien byc rączny automatycznie w rewersie na położeniu neutral
-jak skręcam powyżej 10km/h na asfalcie to trzęsie całego-ale myślę że to wina opon
-filtr powietrza-sprzodu pod maska, szybko się brudzi-wlot powinien być przy słupku kabiny
-brakje jeszcze jednego stopnia power shift
-sprzęgło-zbyt lekki opór pedału

to chyba wszystko jak coś jeszcze mi się przypomni to napisze  :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " Dzisiaj, 05:39
  •  

#2 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 00:20

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " strasznie mnie czasem nerwi tlumik w moim zetorze jest prawie na srodku maski

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 listopad 2006 - 00:40

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " Ja mam Ursusa 4514. Dl mnie dużym minusem są w nim zbyt wąskie opony :/, które strasznie ugniatają glebę, a wczesną wiosną robią super koleiny :(.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 09:18

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " ;D-bez mydła-widzę,że kol.pioter czytał post ;D
Ale w temacie widzę plusy i minusy a wszyscy piszą o minusach  ;)-no to nie będę odstawał ;D
-JD 5720
-nadmuchy tylko w górze kabiny ,szybko zaparowujące szyby,gdybym brał 2 miesiące póżniej miałbym takie malutkie dysze ,które dmuchają na szybki
-sprzęgło trzeba umieć obsługiwać (tak odpowiednio przytrzymać aby gdzieś tam jakieś ciśnienie się wyrównało-aby delikatnie ruszyć)-ja to potrafię ale mój Starszy...-szkoda słów czasami
-hamulce trzeba dosyć porządnie depnąć w razie nagłego hamowania(bo jak słabiej to tak dosyć niemrawo hamuje)
-zużycie paliwa -gdyby było mniejsze to bym się nie zmartwił
-brak regulacji przepływu oleju na szybkozłączach(przynajmniej u mnie -wiem ,że można zamówić lepsze ale teraz to i tak po ptokach)-efekt jest taki,że klapa w belarce dosłownie wystrzeliwuje w powietrze gdy dźwignię sterowania naciśnie się zbyt mocno
-zakresy biegów trochę ciężko wchodzą
-brak możliwości wyłączenia sprężarki-wiem,że jest tak prawie wszędzie-ale myślę,że zabiera to parę koników-u mnie siedzi takie bydlę od Wabco
-lekki przód -do prac polowych tylko z obciążnikami-w Turze zapewne zaleta
No dobra -ale dostał ;D-pomimo tego i tak jest to jeden z najbardziej komfortowych ciągników w mojej okolicy-tu po prostu nie trzeba większych rekordzista ma może 100 konny

#5 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 09:48

-brak regulacji przepływu oleju na szybkozłączach(przynajmniej u mnie -wiem ,że można zamówić lepsze ale teraz to i tak po ptokach)-efekt jest taki,że klapa w belarce dosłownie wystrzeliwuje w powietrze gdy dźwignię sterowania naciśnie się zbyt mocno

Jakiś dławik w przewodzie, w belarce by nie pomógł ?????????
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#6 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 09:52

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " MF 4270  

Napisze jakiś +

+ stopniowanie biegów jest niezłe ale do prac polowych  w transporcie jest jeden mankament  na zakresie szosowym najniższy bieg ma 12 km/h   i z 30 tonami na ogonie nie ma mowy o ruszeniu na nim i trzeba na średni zakres przełączać

+  sprzęgło  bardzo dobre lecitko chodzi super bierze

+ rewers z regulacją  szybkości szybkości reakcji

+ filtry paliwa pasują od MF 255  , do silnika  też polski kupuje 

minusy

-za mały zbiornik paliwa

-delikatny podnośnik i wolno podnoszący

- kiepskie możliwości założenia  tura  

-niska kabina i przaz to nie widać tura jak się wysoko podniesie

-spalanie  :o  

- tłumik w masce

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 10:00

Jakiś dławik w przewodzie, w belarce by nie pomógł ?????????

Podobno mogą się pojawić problemy (zbytnie nagrzewanie się oleju)-odpowiedź serwisanta-no to wolę już delikatniej pracować...

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 10:08

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " "-delikatny podnośnik i wolno podnosząc"-to o tym pisałeś kiedyś,że nie dopilnowałeś jakiejś sprawy u Korbanków ?Nie można go wykalibrować ?-u mnie było coś takiego robione-była kupa śmiechu -bo Starszy przyjechał z pola i twierdził ,że na nawrotach pług podnosi się za nisko-wezwałem serwis a potem okazało się ,że suwak ustawiał za każdym razem aż w położeniu transportowym i wtedy włącza się amortyzacja i na polu może być taki efekt.

#9 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 10:20

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " Delikatny to chodzi o budowe  jest podobny jak naszych ursusach postlicencyjnych  i jak podczepie wichera  to tylko  rypi wszystko  a co do szybkości to jest za mały wydatek pompy bo 28 litry/min

Jeśli chodzi o nie dopilnowanie  to przy silniku z 2 koreczków na imbusa ciekł mi olej  i robili to na gwarancyjnej , wklejili  je  i dokręcając zrąbali w tych korkach miejsce na klucz a one i tak pocą  się   >:(  co raz myjka  i tyle 

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 10:58

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " @piootr masz regulacje szybkości rewersu??? :o
a tura to pewnie przez to wolno podnosi ze pompa ma małą wydajność???
@jaro co do starszego za kierownicą...to mój raz tylko orał w zeszłym roku jak poszedłem na obiad-fakt było sucho ale nigdy więcej już nie będzie...i juz sobie powiedziałem, że następny ciągnik (narazie to tylko marzenia) bedzie miał minimum elektroniki-typu przedni napęd czy blokada mostów wystarczy...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 11:24

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " Mam  regulacje szybkości załączania rewersu 8)

a tura w miare podnosi bo  do hydraulki jest druga pompa  zębata o wydatku 38 l/min  a jak złącze obie do kupy to na tura idzie 66 litry  to wtedy podnosi jakszalony  ;D

#12 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 11:58

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " @pioter-uśmiejesz się ale ja "własnoręcznie" to tym ciągnikiem zaorałem ogródek-u nas mamy taki podział -ja jeżdżę nim w transporcie i w belarce a Starszy w pracach polowych (czyli tam gdzie podczepiam klamota na resorze i jeździ sobie w kółko -tam wiele stać się nie może-no chociaż ostatnio pług się rozregulował i też sobie jeździł -był wieczór więc nie widział a ja za głowę się z rana złapałem jak tą orkę zobaczyłem -ale to tylko 2 ha było)-zresztą orać nie lubię (nudy) i mam kupę innych zajęć-tak ,że mam nadzieję ,że szybko go nie zeszrotuje (w ciągu roku zrobiliśmy ok.400 godzin -teraz pewnie trochę więcej ale tak 500 max)

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 13:10

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " u mnie jest inny podział ja robie w polu prawie wszystko a tata w transporcie i obejściu no chyba że jest poważniejsza robota to wtedy wszyscy jeździmy.w zasadzie orze od kiedy mam MF bo jest jeszcze u mnie wujek 58lat kawaler pracocholik niezastąpiony i kiedyś on wszysko robił a teraz w MF to tylko raz siedział i jeszcze nim nie jeździł i pewnie nie będzie... na punkcie orki to ma świra-kiedyś 3ha orał zagonowym w jedną stronę żeby bruzdy nie było :D a teraz ja musiałem sie przez rok  nauczyć tego co on przez 40lat.a MF od czerwca zrobiłem 369 mth-poprostu nie ma gdzie pojeździć :- pług agregat talerzówka "taransport" i ubijanie w silosie.
@piootr to niezły bajer masz z tym rewesem-do tura pewnie super???
a w jaki sposób łączysz obie pompy??

#14 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 14:35

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " Zgadza się niezła jest ta regulacja  przydaje się nie tylko w turze  8)

A pompy łącza dzwigienką ona przstawia zaworek na podnośniku  moge to robić w czasie pracy  , podobne rozwiązanie jest w  Fendtcie  309 C  tylko tam  jest to załączane przez elektrozawór przyciskiem na słubku w kabinie

ja mam  1201 mth  i prawie 100 % ja zrobiłem  , ale mój jakoś  wolno bije mth  jak robi się 10 h przy 2000 obr  to nie nabije 10  mth tylko  z 8 mth  ???

Ciekawe jak będzie się orało po śniegu bo mam jeszcze  20 ha do zaorania  , MF jeszcze po śniegu nie orałem  , 1014  z 4x40  dawał  rade  ::)

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 listopad 2006 - 15:00

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " He,he-dzisiaj dzwonił mój wujek i miał podobny problem ,z tym że im zostało jeszcze jakieś 150 ha-no to mu odpowiedziałem żeby se najpierw pole przeleciał pługiem-ale śnieżnym  ;D.U mnie z kolei jest tylko jedna pompa hydrauliczna -ale za to działa jak głupia  ;D-ciekawostka obojętne jest czy podnosi coś lekkiego czy 1-tonowy pług-tak samo szybko-i właściwie też niezależnie od obrotów

#16 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 07:59

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " @piootr tylko że 309C ma osobny układ hydrauliki zewnętrznej-u Ciebie też tak jest???
u mnie mth lecą normalnie...a u Ciebie pewnie przez to że powoli lecą to wychodzi duże średnie spalanie na mth???

#17 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 15:26

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " Lamborghini R4 105 ;D
Ja minusy tylko napisze :D
- mala kabina, brak miejsca dla pasażera
- cieżko chodzi wajacha od podonośnika
- wolno opada podnosnik
- do recznego hamulca trzeba sie troche schylać
- baaardzo niewydodne lanie płyny do spryskiwaczy  ???
Z uzytkowych minusów to dla mnie tyle jak coś sobie przypomne to dopisze ;)
Ciesz się każdą chwilą życia...

#18 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 16:01

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " jeszcze w r4 i silverah sie ciezko bieki wzyca tej od tych grup
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#19 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 17:44

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) " a u mnie to i w pięciu w MF jeździłem i jeszcze by kilku weszło :D kabina jest spora.ale szybko sie nagrzewa, nie wiem dlaczego niby jest klima ale to i tak nie to...najlepiej jest z otwartym oknem.u mnie podnośnik też powoli opaduje ale tylko na ''sucho''
a tak ogólnie to mało to Twoje lombo mało ma minusów  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 19:31

@piootr tylko że 309C ma osobny układ hydrauliki zewnętrznej-u Ciebie też tak jest???
u mnie mth lecą normalnie...a u Ciebie pewnie przez to że powoli lecą to wychodzi duże średnie spalanie na mth???

ja mam  do podnośnika odzielną  pompe , do hydrauliki  zewnętrznej  2 pompe  a do  wspomagania i wszystkich pierdół załączanych olejem 3 pompe   

pompy  2 i  3 są zębate  i mają  wspólny napęd  są przy tylnym moście  a  czujnik obrotów silnika zlicza sobie impulsy z tryba napędzającego te  pompy  :o

a pompa do podnosnika jest tłoczkowa

Dodaj odpowiedź