Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ramię teleskopowe

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomekjazdzyk

tomekjazdzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 14:51

Ramię teleskopowe Tak więc planuję zrobić miniładowarkę i ramię teleskopowe o długości 4m. Myślałem żeby wziąć 2 profile po 2,5 m długości ( jeden 200x200, 10mm grubości, a drugi 180x180x10mm). Moje pytanie jest takie, czy gdy ramię będzie w użyciu to te profile nie będą się ścierać ze sobą, czy nie potrzeba do tego czegoś w rodzaju ślizgaczy? jestem w tym temacie trochę zielony dlatego też proszę was o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ramię teleskopowe Dzisiaj, 10:55
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 19:47

Ramię teleskopowe W ładowarkach teleskopowych są stosowane teflonowe ślizgi by zmniejszyć tarcie, bynajmniej to widać z zewnątrz, czy coś jest jeszcze w środku w ramienia to nie wiem.

#3 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 20:13

Ramię teleskopowe osobiście wykonał bym to na rolkach... w profilu tym zewnetrznym na końcu na dole a w profilu wewnętrznym na przeciwległym końcu u góry.

#4 Share tomekjazdzyk

tomekjazdzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 21:08

Ramię teleskopowe Na pewno dodając rolki będę musiał jeszcze zmniejszyć profil wewnętrzny. a czy te rolki przy dużych obciążeniach nie będą się niszczyć? mam na myśli obciążenia rzędu max 1 tona

#5 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 22:11

Ramię teleskopowe Rolki oczywiscie stalowe wiec ciezko je wyrobic. Pozatym stabilizacja boczna dochodzi.

#6 Share tomekjazdzyk

tomekjazdzyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 04:50

Ramię teleskopowe a te rolki dać w pionie i w poziomie czy tylko w pionie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 22:40

Ramię teleskopowe no w poziomie... będą robiły za ślizgi...

#8 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:22

Ramię teleskopowe Poszukaj na necie płyt teflonowych, może tak będzie lepiej to wykonać

#9 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 05 lipiec 2013 - 18:44

Ramię teleskopowe A jakbyś to wykonał na bazie jakiegoś starego masztu od widlaka? Rolki byś miał, ceowniki porządne również, prace jako teleskop również, siłownik odpowiedni. Tylko by go trzeba by przerobić aby ten masz był wąski ewentualnie.

Ostatnio miałem okazję montować widlaka Unia Agropol i był tam takie sprężysty, lekko wygięty płaskownik na którym montowaliśmy metalowe rolki. Jak z jednej strony tego płaskownika były rolki to z drugiej strony na środku tego wygięcia był przymocowany taki nie wiem czy plastikowy czy jakiś inny, może tak jak koledzy wyżej piszą jakiś pasek teflonowy.
Te płaskowniki z rolkami i tym ślizgiem pozwalały na płynne i lekkie podnoszenie się góra dół a jednocześnie nie pozwalały na ewentualne luzy boczne.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#10 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 22:17

Ramię teleskopowe ten masz to może nie głupie ale musiałbyś kupić jakiś nowszego typu z wolnym skokiem zeby miał siłowniki od wysuwu drugiej części na zewnątrz i cały środek wyrzucić i myślę ze może by to nie było głupie chociaż jest jeden problem w maszcie masz siłowniki jednostronnego działania i tu byłaby lipa ;) bede w środę w domu to zobacze jak dokładnie to wygląda i dam znać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 15:42

Ramię teleskopowe A ja poradzę poszukać gdzieś ramię od ładowacza nujn 100 ,fakt że to rura co może komplikuje trochę sprawę ale stabilizację poziomą można dorobić ,a co najważniejsze jest całość z siłownikiem w środku i jest masywna.