sports2011

Zgięta żmijka zbożowa

Polecane posty

sports2011    0

Witam pracuś przewoził u mnie zbiorniki z paliwem i zapomniał spojrzec na żmijkę w binie ;) dopiero jak ja wykrzywił to się kapnął ;) Jest jakaś możliwośc jej naprawy ? podejrzewam że ślimak również jest wygięty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Sam powinieneś wiedzieć czy umiesz ja naprawić. Ja myśle że takie uszkodzenie jest bardzo trudne do naprawy w warunkach garażowych. Jak jest mocno zgięta to nawet ślimaka ze środka nie wyjmiesz, chyba żeby rozcinać rurę a potem ją spawać. Sam powinieneś przemyśleć czy dasz radę.

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Tak właśnie muszę rozciąć rurę innego wyjścia nie ma . A pomyśleć że była to nowa żmijka ;) Mam nadzieję że dostanę takiego ślimaka w sklepie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nic nie wiemy jakie to ugięcie bo jeżeli łuk to można by próbować w przeciwną stronę pociągnąć i powinno pójść ale jeżeli jest jakieś załamanie to najłatwiej wyciąć ten element i zastąpić nowym lub zrobić krótszy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

to jest proste jak budowa cepa... włożyć żmijkę do bina i przejechać z przeciwnego kierunku w którym jest zgięta zbiornikami z paliwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie myślenie jest tak proste jak ta budowa cepa :P Tak nie wyprostuje a co więcej Bina może uszkodzić. Rura żmijki jest już do wymiany, tego nie wyprostuje a ślimak może i da się wyprostować o ile lekko był przygięty, w innym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zatem weź pręt fi 8mm lub miedzianą rurkę i dla testu zegnij ją na kolanie, a później spróbuj ją na kolanie wyprostować. Sam zobaczysz efekt takiego "prostowania" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Owszem dało się przegiąć, ale przegięło się tuż obok i nie powróciło do stanu poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Zatem weź pręt fi 8mm lub miedzianą rurkę i dla testu zegnij ją na kolanie, a później spróbuj ją na kolanie wyprostować. Sam zobaczysz efekt takiego "prostowania" :D

Klient odbiera auto z naprawy i pyta mechanika dlaczego tak drogo? Mechanik na to 30zł za puknięcie młotkiem 120 za to że wiedziałem gdzie puknąć...

 

Ja z ojcem tydzień temu kupiłem 5 ślimaków po 4 metry każdy,wygiety na prawo i lewo za 700 zł. Tam gdzie ugięcia małe końce położyłem na poduszkach aby się nie "wyprostowały i od góry deska na nią porządny kształtownik i tuzem dociskałem. Tam gdzie wygięcia duże cicie w kawałki prostowanie i spawanie punktowo aby nie odhartować stali. Wszystko da się zrobić :)


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cały problem w tym temacie to jest taki, że nikt z Nas nie wie w jakim stanie jest teraz ta żmijka po zgięciu. Zatem co do tego tematu to przyznaję, że nie wiem czy da się wyprostować, czy lepiej kupić nowy segment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Niech autor zamieści zdjęcie, będzie łatwiej coś powiedzieć. Mając zgięcie bardzo duże na odcinku 2 metrów to lepiej szukać nowej. Jeżeli na 40 cm lekko zgięte to wiadomo że się naprawi. Grunt żeby ktoś Ci to zrobił dobrze, żeby to nie miało bicia i cała żmijka będzie latać po strychu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

rozetnij na zgięciu wyciągnij żmijkę ona napewno jest łączona jakieś kawałki po 3m może 4m

natnij kontówką troche żmijke i prostuj ustaw na kobyłkach i ustał tobie jakieś stałe elementy i bedziesz widział w których miejscach dotyka jak dotyka to przegnij troche i pospawaj jak będziesz miał delikatne bicie to już młotkiem doklepiesz na prosto a reszte to albo wytnij wywal kawałek albo wstaw coś szerszego i problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz12345
      Witam, zastanawiam się nad zakupem przenośnika pionowego o wysokości 8 m do załadunku silosów zbożowych. Dozamech ma w ofercie taką żmijkę z silnikiem 3 kw, średnicy 150 mm i wydajności 12-14 t/h. Czy ktoś posiada taką żmijkę? Jaka jest jej prawdziwa wydajność? Biorę też pod uwagę dmuchawy, ale ich zapotrzebowanie na moc jest większe i cena również. Co polecacie?
    • Przez qba333
      jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??
      na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki
      Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.
    • Przez booster12
      Koledzy kupiłem Żmijke do zboża czerpakową i mam takie pytanie jak zrobić żeby ładować zboże w worki?? Czy może jest jakiś sortownik do zboża ??
    • Przez charles
      Proszę o opinie na temat przenośników slimakowych firmy dozamech. Konkretnie interesuje mnie żmijka o średnicy 130 mm i długości 6 m, z silnikiem 2,2 kW usytuowanym na górze. Proszę o opinie na temat łączenia na klamry przedłużających elementów środkowych, interesuje mnie, czy łaczniki są dość sztywne.
    • Przez grego
      Witam
       
      Wie ktoś gdzie można kupić żmijke do zboża bez silnika. Ci więksi producenci tak nie sprzedadzą, jestem z opolskiego. Chyba że ktoś ma na zbyciu używaną 6m
       
      a i mam jeszcze jedno pytanie czym się różni konstrukcyjnie przenosnik pionowy (sam ślimak i rura) od ukośnego? i czy można do pionowego wykorzystać taki zwykły?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj