Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Zgięta żmijka zbożowa

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
17 odpowiedzi na ten temat

#1 sports2011

sports2011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 10:28

Zgięta żmijka zbożowa Witam pracuś przewoził u mnie zbiorniki z paliwem i zapomniał spojrzec na żmijkę w binie ;) dopiero jak ja wykrzywił to się kapnął ;) Jest jakaś możliwośc jej naprawy ? podejrzewam że ślimak również jest wygięty...
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Zgięta żmijka zbożowa Dzisiaj, 11:30
  •  

#2 Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów
  • 13866283

Napisany 01 lipiec 2013 - 10:34

Zgięta żmijka zbożowa Sam powinieneś wiedzieć czy umiesz ja naprawić. Ja myśle że takie uszkodzenie jest bardzo trudne do naprawy w warunkach garażowych. Jak jest mocno zgięta to nawet ślimaka ze środka nie wyjmiesz, chyba żeby rozcinać rurę a potem ją spawać. Sam powinieneś przemyśleć czy dasz radę.

Edytowany przez Karol445, 01 lipiec 2013 - 19:33.

• 0

#3 sports2011

sports2011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 13:42

Zgięta żmijka zbożowa Tak właśnie muszę rozciąć rurę innego wyjścia nie ma . A pomyśleć że była to nowa żmijka ;) Mam nadzieję że dostanę takiego ślimaka w sklepie..
  • 0

#4 magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 13:53

Zgięta żmijka zbożowa slimak każdy dobry kowal czy tam ślusasz ci dorobi
  • 0

#5 chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • 11227691

Napisany 01 lipiec 2013 - 18:29

Zgięta żmijka zbożowa Młotek, przecinak, kątówka najlepiej boscha i jedziesz sam... zrób to sam hehe
  • 0

#6 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3052 postów
  • 8872878

Napisany 01 lipiec 2013 - 21:27

Zgięta żmijka zbożowa Nic nie wiemy jakie to ugięcie bo jeżeli łuk to można by próbować w przeciwną stronę pociągnąć i powinno pójść ale jeżeli jest jakieś załamanie to najłatwiej wyciąć ten element i zastąpić nowym lub zrobić krótszy.
  • 0
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#7 chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • 11227691

Napisany 02 lipiec 2013 - 08:41

Zgięta żmijka zbożowa to jest proste jak budowa cepa... włożyć żmijkę do bina i przejechać z przeciwnego kierunku w którym jest zgięta zbiornikami z paliwem...
  • 0

#8 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 02 lipiec 2013 - 08:48

Zgięta żmijka zbożowa Takie myślenie jest tak proste jak ta budowa cepa :P Tak nie wyprostuje a co więcej Bina może uszkodzić. Rura żmijki jest już do wymiany, tego nie wyprostuje a ślimak może i da się wyprostować o ile lekko był przygięty, w innym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie wymiana.
  • 0

#9 chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • 11227691

Napisany 02 lipiec 2013 - 09:33

Zgięta żmijka zbożowa ale najprostsze rozwiązania z reguły okazują się najlepsze :)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#10 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 02 lipiec 2013 - 09:46

Zgięta żmijka zbożowa Zatem weź pręt fi 8mm lub miedzianą rurkę i dla testu zegnij ją na kolanie, a później spróbuj ją na kolanie wyprostować. Sam zobaczysz efekt takiego "prostowania" :D
  • 0

#11 chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • 11227691

Napisany 02 lipiec 2013 - 19:21

Zgięta żmijka zbożowa próbowałem i dało się ... jak się chcę to można wszystko
  • 0

#12 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 02 lipiec 2013 - 19:34

Zgięta żmijka zbożowa Owszem dało się przegiąć, ale przegięło się tuż obok i nie powróciło do stanu poprzedniego.
  • 0

#13 chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • 11227691

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:18

Zgięta żmijka zbożowa jak nie jak tak... wystarczy odpowiednia technika i wiedza
  • 0

#14 andrejus

andrejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:20

Zgięta żmijka zbożowa

Zatem weź pręt fi 8mm lub miedzianą rurkę i dla testu zegnij ją na kolanie, a później spróbuj ją na kolanie wyprostować. Sam zobaczysz efekt takiego "prostowania" :D

Klient odbiera auto z naprawy i pyta mechanika dlaczego tak drogo? Mechanik na to 30zł za puknięcie młotkiem 120 za to że wiedziałem gdzie puknąć...

Ja z ojcem tydzień temu kupiłem 5 ślimaków po 4 metry każdy,wygiety na prawo i lewo za 700 zł. Tam gdzie ugięcia małe końce położyłem na poduszkach aby się nie "wyprostowały i od góry deska na nią porządny kształtownik i tuzem dociskałem. Tam gdzie wygięcia duże cicie w kawałki prostowanie i spawanie punktowo aby nie odhartować stali. Wszystko da się zrobić :)
  • 0
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#15 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:38

Zgięta żmijka zbożowa Cały problem w tym temacie to jest taki, że nikt z Nas nie wie w jakim stanie jest teraz ta żmijka po zgięciu. Zatem co do tego tematu to przyznaję, że nie wiem czy da się wyprostować, czy lepiej kupić nowy segment.
  • 0

#16 Johnson

Johnson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 02 lipiec 2013 - 23:39

Zgięta żmijka zbożowa Niech autor zamieści zdjęcie, będzie łatwiej coś powiedzieć. Mając zgięcie bardzo duże na odcinku 2 metrów to lepiej szukać nowej. Jeżeli na 40 cm lekko zgięte to wiadomo że się naprawi. Grunt żeby ktoś Ci to zrobił dobrze, żeby to nie miało bicia i cała żmijka będzie latać po strychu xD
  • 0

#17 momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • 10755276
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 15 sierpień 2013 - 10:56

Zgięta żmijka zbożowa rozetnij na zgięciu wyciągnij żmijkę ona napewno jest łączona jakieś kawałki po 3m może 4m
natnij kontówką troche żmijke i prostuj ustaw na kobyłkach i ustał tobie jakieś stałe elementy i bedziesz widział w których miejscach dotyka jak dotyka to przegnij troche i pospawaj jak będziesz miał delikatne bicie to już młotkiem doklepiesz na prosto a reszte to albo wytnij wywal kawałek albo wstaw coś szerszego i problem z głowy
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#18 sports2011

sports2011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 19:35

Zgięta żmijka zbożowa ok dzięki panowie .. wymieniłem wykrzywiony odcinek na nowy i po problemie :)
  • 0