Zaloguj się, aby obserwować  
Theprzemo205

Nowy Ciągnik.

Polecane posty

Theprzemo205    24

Witam!! Nie wiem czy dobry dział ale jesli nie to prosze o przeniesieni. A mje pytanie jest takie: czy da rade jakims sposobem dostac jakies dofinansowanie na nowy ciagnik z uni jesli sytuacja mojego gospodarstwa wygląda tak:

Gospodarstwo jest na mojego ojca i jego powierzchnia wynosi 5h i są uprawiane zboza typu owies pszenica i pszenżyto. Nikt nie płaci w domu krusu ponieważ kazdy pracuje a ja dopiero skonczyłem szkołe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co ci nowy ciągnik na 5 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Skoro nie płaci się KRUSu i taka malutka powierzchnia to nie masz prawie żadnych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

po co mi ciągnik pytacie. A wiec jak napisałem wyzej skonczyłem szkołe i chce rozwinąc gospodarstwo do 50h gdziec no ale stary ciapek ju umiera. A bez ciągnika to raczej nic nie zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Kup sobie cos uzywanego i pomału rośnij. Nie sposób wziąsc kredyty później trzeba je spłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Oj Kolego, Kolego, szkołę to może i Ty skończyłeś, ale niestety, życia jeszcze nie znasz! Sorki, ale jak masz 5 h i uprawiasz tam zboża mając ciapka, to najpierw za swoją kasę rozwiń się i dojdź do 10 hektarów. No i najważniejsze, zarejestruj się w krusie! Jaką szkołę skończyłeś? Niebawem będą nabory pewnie na MR, wtedy kombinuj jak coś ugrać. A w kredyty się nie pakuj, bo nie sztuką jest mieć ziemie i do niej dopłacać z etatu....


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

szkołe niestety nie skonczyłem o profilu rolniczym lecz jako mechanik poj. samochodowych, ale od kąd pamietam tylko rolnictwo mnie interesowało. Na tegp MR to jakie warunki trzeba spełnic? i wgl powiedzcie co to jest ten MR chodzi o szczgóły mi.

Edytowano przez Theprzemo205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

a z czego spłacisz nowy ciągnik mając 5h ??? co TY chcesz 10-20 pracować tylko po to zeby go spłacic

a na MR to przede wszystkim srednia krajowa i wykształcenie rolnicze albo lepiej patrz rowniez na ESU jakie ma twoje gospodarstwo

no i majac 5 h to nikt Ci nie da nie wiadomo jakiego ciągnika no chyba ze 30 konnego

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

kogo idz do pracy nie zaprzataj sobie głowy gospodarka to co sie teraz dziej to jest masakra polska wchodzac do eu udostepniła wtedy rynek rolnikom z zachodu i co sie traz dziej np sprzedawanie ziemi ludzia za granicy druga sprawa sieci markety wszystkie wieksze sa z zachodu i co niechca polskiej zywnosci np lidl niemiecki woli od swojego kupic u mni jeszcze 5 lat temu było cieżko o dzierzawe a teraz coraz wiecej pul stoi dołogiem nikt nie chce brac w dzierzawy jeszcze nie tak dawno moja gmina sadziła ok 2000ha kapusty a teraz nawet nie wiem czy jest 1000ha i co trzecia sprawa ceny jakie sa to masarka juz nie wiedza ile brac za maszyny rolnicze bo rolnik madry kupuje... a wszyscy sie tłumacza ze kryzys jest jaki kryzys taki ze ameryka nie ma zaco wysłac wojska do afganistanu by podpozadkowac sobie kraj pod siebie i by mogli sprzedawac rope.. nie radze mniej problemów bedziesz miał jak pujdziesz do pracy a gospodarka to mozesz sobie dorabiac na tych 5 ha


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

Jak masz te 5ha to w moich stronach dają ci za to 10 tyś dzierżawy rocznie a reszt idź sobie do pracy przynajmniej w kredyty się nie wplątasz.

Poza tym zdradź mi sposób jak na 5 ha kupisz ciągnik i 45 hą żeby zwiększyć gospodarstwo do poziomu twoich mażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

praca pracą ale z gospodarki nie zrezygnuje ;) Czytając wasze rady to stwierdzam ze zrobie ciapkowi pozadny remont i co dalej z rozwojem to sie zobaczy. Nawet jakbyscie dali 20 tysiecy za dzierzawe to bym tej kasy nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

skoro ciapek Ci umiera to na remont kasy nie masz ?...najpierw pomyśl żeby zdobyć trochę więcej pola a potem myśl o nowym ciągniku...zapał masz a to już jest coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

nie można kolegi dolować :) chociaż do gospodarstwa to mu daleko... Moja skromna rada-znajdź pracę a po godzinach obrobisz te parę ha ..pomału remontuj ciągnik..jak trafi sie okazja załatw ziemię . . -Długa droga przed Tobą ale masz czas . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Nie bedzie tak źle musisz tylko chcieć i umieć pracowac Mój ojciec zaczynał na 16ha a teraz do obrobienia jest prawie 70 ha zaczynaliśmy od Ciapka potem doszedł C-360 potem Zetor 7745 a poźniej John Deere 2650 a teraz Farmtrac 675DT a na drugi rok jakiś nowy znów , trzeba sie rozwijać i próbować nic nikomu łatwo nie przychodzi ale w mniejscu nie mozna stac albo się jeszcze cofać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj