Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 cos mi stuka gdy podnosze

43 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 13:17

MF 255 cos mi stuka gdy podnosze stukanie jest podczas podnoszenia ciężkich sprzętów jest to zawór przeciążeniowy one tak mają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 cos mi stuka gdy podnosze Dzisiaj, 18:24
  •  

#42 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 08:20

MF 255 cos mi stuka gdy podnosze u Nas rozsuwaliśmy już ciągnik z 5 razy, kilku "fachowców" sie za to brało i za każdym razem przy podnoszeniu ciężkich maszyn stukało. Teraz planowaliśmy wymianę pompy, ale to chyba nie ma sensu w taki wydatek się pchać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 09:45

MF 255 cos mi stuka gdy podnosze Czy ten wspomniany wczesniej zawór jest zintegrowanym elementem pompy, czy jest to oddzielny element? wymiana tego zaworu na nowy nic nie pomoże?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share byyykusto

byyykusto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:49

MF 255 cos mi stuka gdy podnosze

Jak podniesiecie na maxa to jest stały wydatek i wtedy zawsze będzie stukało ale też bywa że jest do połowy podniesiony i też stuka i wtedy jest to zawór reg.cisnieniowej, bądź zaworek wyszczerbiony w komorze zaworowej ale stwierdzimy jak założymy pompę na stół probierczy wypowiadam się tak ponieważ mam prawie 25lat doświadczenia pracy przy ciągnikach MF pracuję jako serwis gwarancyjny i czasami aż ściska w boku niektórych wypowiedzi, to nie znaczy że te wskazówki są niepożyteczne tylko trzeba mieć odpowiednią wiedzę i wiedzieć jakie wyciągnąć wnioski żeby nie wyrządzić więcej szkody jak pożytku, nie szkodujmy na wykwalifikowany serwis ponieważ wiedza kosztuje i za narzędzia też trzeba słono płacić, ale wymagajmy żeby usługa była wykonana solidnie

ten zawor reg. cisnieniowej znajduje sie na pompie, czy tak? moglbys dokladniej opisac gdzie to sie znajduje to wyszczerbienie?

Przyczyną stuków w MF podczas podnoszenia jest wadliwy zawór regulacji ciśnieniowej, w tej chwili wszystkie ciągniki z Ursusa nie mają tej opcji tzn.brak reg. ciśnieniowej i nie ma problemu

tak, to prawda ale dlaczego gdy podnosze maszyne tylko zawieszona na cieglach dolnych to nie stuka. natomiast gdy podlacze maszyne na trzypunktowy uklad(dwa ciegla i gorny lacznik) to od razu stuka? cos jest nie tak z gornym lacznikiem?!