Polecane posty

tomek73    576

Ja kupowałem nową do 1224 i przez 5 lat narzekałem, okazało sie że jakaś dziwna, padła po 600 MTH, po którejś regeneracji zamienił mi ją  na inną i miałem spokój. Ale miałem problem z urywającym wałkiem w pompie, i dlatego raz w roku robiłem, a to była wina wałka rozrządu.

 A nie prubowałeś regulawać pompy do bloku i od bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a pompę ustawiłeś na znaki tak jak była montowana???
jest jeszcze jeden myk... o którym mało kto pamięta...

 

a mianowicie , wymień tą tylejkę co łączy pompę z rozrządem i tryb co jest na pompie, czasami jak jest już trochę zużyty to zmienia się ustawienia, a tam setne milimetrów robią róznicę.. ;)  te dwie części dużo nie kosztują... ale wtryskiwacze sutawa na takie ciśnienie jakie powienno być oryginalnie i dawkę na pompie też oryginalną...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Kąt wtrysku był ustawiany i parametry ustawienia też były dobre Tuleję też sprawdzałem i nie miała luzu Spisałem numer silnika to 8402 131 M3 88 wie ktoś może jaka pompa wtryskowa może do takiego przychodzić ? 

Edytowano przez Piotr1216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Tam te ciągniki mają pompę starego lub nowego typu ,innych pomp nie ma .Do nowego typu mozna założyć większe sekcje .Ciagniki 912 miały sekcje 8.5 mm i chodziło to dobrze .Trudno powiedzieć co dolega Twojemu ciagnikowi ,najgorzej jak ciągnik kilka razy rozbierany i składany to wtedy mógł ktoś coś źle złożyć lub włożona została wadliwa część i wtedy szukaj .Miałem kiedyś tak w mtz ,dopiero jak wymieniliśmy wałek rozrządu,wał korbowy i tryby rozrządu sytuacja uległa poprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Witam ja mam takie pytanie mam ursusa 1222 i 912. Moje pytanie polega na tym ze 912 jest znacznie szybsza od 1222 dodam ze opony maja takie same czemu tak się dzieje czy skrzynia jakaś inna albo dyfer ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Może być inna skrzynia bo występowały w wersjach: 25 km/h, 30 km/h oraz 35 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

w ciężkich ursusach tyle było typów skrzyń  , że chyba nawet sami inżynierowie z ursusa się pogubili( mam na mysli inżynierów z warszawy ;) ) bo tego nie ogarnie żaden katalog... ;) 

my jak kiedys robiliśmy skrzynię w 1224 to połowa wałków i trybów ze skrzyni nie pasowała , a po numerach było ok... ;)

 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

A wałek rozrządu dlaczego był wymieniany?  Ja był założył stary wałek.  Przed remontem było wszystko dobrze? Może kolega ma szybka skrzynie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj